merhaba arkadaþlar ilandaki araca bakarmýsýnýz ?

Başlatan 81niva18, Mart 06, 2009, 05:09:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

81niva18

arkadaþlar ilandaki nivayý almak istiyorum, ben öyle daha bayýra çýkmam pek, sadece nivalara karþý bi ilgim var, bu niva adam gibi kaça toplanýr. Yardým  ederseniz sevinirim.
saygýlarýmla
http://www.sahibinden.com/kelepir--acil-30WQQaXQQ12465364WQQpXQQdisplayitem

seko

Alıntı yapılan: 81niva18 -  Mart 06, 2009, 05:09:26
arkadaþlar ilandaki nivayý almak istiyorum, ben öyle daha bayýra çýkmam pek, sadece nivalara karþý bi ilgim var, bu niva adam gibi kaça toplanýr. Yardým  ederseniz sevinirim.
saygýlarýmla
http://www.sahibinden.com/kelepir--acil-30WQQaXQQ12465364WQQpXQQdisplayitem
Hoþgeldin arkadaþým.
Aracý görmek lazým ama.
Bu paraya aldýðýn bir araç seni hasta eder emin ol  ;D ;D ;D ;D

81niva18

aracýn linkini verdim. hasta eder derken ?
boya kaporta iþlemlerini kendim yapacam, diðer aksamlara ortalama ne gider, biliyorum neyin ne zaman çýkacaðý belli deðil,
Birde niva yý rahatlýkla asfalt yolda ve uzun yolda kullanabilirmiyim. ?

seko

Alıntı yapılan: 81niva18 -  Mart 06, 2009, 05:21:16
aracýn linkini verdim. hasta eder derken ?
boya kaporta iþlemlerini kendim yapacam, diðer aksamlara ortalama ne gider, biliyorum neyin ne zaman çýkacaðý belli deðil,
Birde niva yý rahatlýkla asfalt yolda ve uzun yolda kullanabilirmiyim. ?

dediðim gibi araç yakýnýndaysa bak.

bu nivayla asfalat ve uzun yolda rahat edemezsin.

81niva18

anladým, dediðim gibi arkadaþým, benim öyle daðda filan pek iþim olmaz, ama niva alýnca ne olur bilemem.
alýrsam eðer geniþ taban çelik jant, sis lambalarý, ön arka ve yanlara bariyer ufak tefek aksesuar, yýlda 5-6 kere uzun yola çýkýyorum. Ama dediðiniz gibi rahat edemezsem þimdiden vazgeçeyim.

seko

Alıntı yapılan: 81niva18 -  Mart 06, 2009, 05:27:05
anladým, dediðim gibi arkadaþým, benim öyle daðda filan pek iþim olmaz, ama niva alýnca ne olur bilemem.
alýrsam eðer geniþ taban çelik jant, sis lambalarý, ön arka ve yanlara bariyer ufak tefek aksesuar, yýlda 5-6 kere uzun yola çýkýyorum. Ama dediðiniz gibi rahat edemezsem þimdiden vazgeçeyim.

bunlarý yapýcaksan
alma bence.

81niva18

alma derken, neden almýyayým, rahat edemeyeceðimden dolayýmý yoksa baþka bi sebepten dolayýmý ?

seko

Alıntı yapılan: 81niva18 -  Mart 06, 2009, 05:32:28
alma derken, neden almýyayým, rahat edemeyeceðimden dolayýmý yoksa baþka bi sebepten dolayýmý ?

arazi dýþýnda
yani asfalt kullanýmý daha çok olacaksa
yorar seni niva.

81niva18

anladým, elimde zaten þu anda bi tane samara mevcut, onunla takasa girecektim. Artýk olmazsa vegaya dönerim :)
bu ladalar hastalýk baþka markayý gözü görmüyor insanýn.  :D

seko

Alıntı yapılan: 81niva18 -  Mart 06, 2009, 05:45:01
anladým, elimde zaten þu anda bi tane samara mevcut, onunla takasa girecektim. Artýk olmazsa vegaya dönerim :)
bu ladalar hastalýk baþka markayý gözü görmüyor insanýn.  :D

evet cefakar araçlar ladalar.

þunu demek istiyorum
kimse elindeki 4*4 ü
adam gibiyse 3500 e vermez

alýnca çok masrafýn olacaktýr buna emin olabilirsin .

81niva18

arkadaþlar ilandaki niva satýlmýþ
nivalara karþý merakým çok ama asfaltta sorun olacaðýný söylüyorlar, bakalým zaman neyi göstercek

babacandar

Niva benim tek aracým..
Uzun yollar da dahil olmak üzere hergün iþe bu araç ile gidip geliyorum..Elbette binek arabalara benzemez sürat vs.yapýlmaz (yapýlýr da yapýlmaz), sürat meraký yok ise 70-80 bana yeter deniyorsa iyi bir ses izolasyonu yapýldýmý öyle kötü de sayýlmaz hani...
Ne demiþler zevklerle renkler tartýþýlmaz

Yevgeni

Benim de tek aracým.
Uzun yola da, daða bayýra da kullanýyorum.

Uzun yol, asfalt lastiði konusunda Erco daha net bilgi verebilir. Ýzmir-Bulgaristan yapýyor yýlýn bazý zamanlarý. Ama Erco Lada servisi iþletiyor, yani usta. Kýsacasý kendi söküðünü dikiyor terzi.

Öte yandan Samara ile yaptýðýnýz uzun yol, Niva ile çok zor gelir peþinen söyleyeyim. Söz konusu Niva sýfýr da olsa, 20 yaþýnda da olsa konforu unutacaksýnýz..

NÝVA69

Geçtiðimiz 1 yýl içinde 25 bin KM'den fazla uzun-kýsa-köy-þehir-yaz-kýþ yolu yaptým... Nivam 2007 ve LPG'li çok þükür beni hiç üzmedi ve sýkýntý vermedi...

Hatta bir keresinde 15 saate yakýn tek baþýma direksiyon salladým gene Nivadan bir þikayetim olmadý ve konfor-lüks aramadým...

Altýna ses-pas izolasyonu yaptýrmýþtým, otoban dahil 100'ü geçmem ve üzerindeki lastiklar orjinal fabrika -4 mevsim- lastikleri...
2007 LADA 4X4/BAYBURT-KOCAELÝ-ANKARA.

dora

Niva ile çok uzun yol yaptým beni yormadý.Niva 69 15 saat yapmýþ ben 12 saat.Keyif aldýðým bir tur olmuþtu.
Niva 1041-firefly-Atlantis