HANGÝ MODEL GPS...FÝYAT/PERFORMANS...YURTÝÇÝ-YURTDIÞI...BÝZE YETECEK MODELLER...

Başlatan taiga, Haziran 25, 2007, 12:41:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yusuf

tm de harita yok. Pro versiyonunu satýn almak gerekir kendi haritaný yapabilmen için.

Benim  kullandýðým "garmin navcity" magellana uyumlu deðil.

Ama bir yolu var: www.oziexplorer.com

nasýl kullanýlacaðýný www.nivatr.com/oziexplorer.html de anlatmaya çalýþmýþtým.

Tolga

Eveet milletinde kafayý ütüledik ama durum þu, karayollarý genelmüdürlüðünden bir Türkiye haritasý indirdim;

http://www.kgm.gov.tr/

http://www.kgm.gov.tr/images/turkiye.jpg

jpg'di MS paint ile açýp BMP olarak save ettim ama sonra baktým Ozi jpg destekliyor dediðin gibi import ettim. yapýlabilecek en uyduruk koordinat giriþi ile kalibre ettim :)

Configürasyondan GPS'i tanýttým vs ama bir türlü laptop ile GPS'i konuþturamadým, ve menüdeki magellan sekmesi bir türlü aktif olmadý.

ama olsada bu iþte asýl önemli olan bence harita o yüzden yapsam bile detaylý bir haritam yok.
bende geomatics (magellan) ile konuþtum, gps'imdeki haritayý pc'de RTN için kullanmak isediðimi söyledim, haritayý PC'ye aktarmak ve Trackmaker ile açmak için explorist serisinden bir GPS'e ihtiyaç olduðunu meridian ile bunu yapamayacaðýmý laptop'ý onlara götürürsem benim için explorist serisinden bir GPS ile haritayý yükleyebileceklerini söylediler.

geldiðim son nokta bu arz ederim :)

Tolga

yusuf

Tolga

edelim ama dediðim gibi evdeki bütün elektronik aletleride birbirine baðlasam önce düzgün bir harita bulunmasý lazým.
Tolga

yusuf

baþlangýç olarak bulunduðun semti bildir en baba haritayý yollayayým.

yusuf

GPS'in bu programla çalýþabilmesi için NMA konumunda olmasý gerekir. Bunun için gps de system > lnterface > NMEA / NMEA  yapýn.
bunu denedin mi ?

yusuf

Burada magellancýlar var.

www.moto-park.com/forum/smf/index.php?topic=752.0

babacandar

Yusuf Abey,
Amazon sitesinde bayaðý ucuz fiyatlý GPS'ler var, geliþinde (gümrük mümrük)problem çýkar mý acaba? Ne dersin?
Garmin ile ilgili olanlarýn linki þu..

http://www.amazon.com/s/ref=sr_pg_1?ie=UTF8&rs=559944&rh=n%3A172282%2Cn%3A172526%2Cn%3A559944%2Cp%5F4%3AGarmin&page=1

taiga

Direk siteden kargo ile almayý düþünüyorsan hocam, sorun çýkma olasýlýðý %90.
Yok arkadaþým alýr gelir diyorsan no problem.

babacandar

Haldun Hocam,
Gümrük meselesi mi? Yoksa onlar mý göndermiyor? Siteden kitap vs. alan arkadaþ var problemsiz geliyor diyo onun üzerinden getirtmeyi düþünüyorum gerçi ama...

yusuf

babacandar

Kendimizi kaybetmeyelim diye Abem...
Þaka bi yana, bu hafta sonu toplantým vardý arkadaþlarda sendeki gibi bi Blackberry vardý GPS'lisi, sitede verdiðin bilgilerle test etme imkaný oldu, bazý yerlerde nokta tesbiti yapmýþ olsa da genelde 1700 metre toleranslý hareket etti.. yani rota çizme imkaný olsa bile daðda bayýrda pek kullanýþlý deðil bunu öðrendim..

Þimdi benim düþüncem.. þöyle iþe yarayacak yerine göre laptopa da baðlayabileceðimiz yerine göre seyyar da takýlýnabilecek biþey arýyorum..
Fakat o kadar çok çeþit var ki benim gibi cahilin kafasýný karýþtýrýyor..

Sen amazon vs dediydin bakayým dedim þöyle bir bizim burada en az 800 900 denen aletlerin sýfýrý 250- 300 USD civarý usd 100 e 2. el magellan sportrak yazmýþ adam bi de yanýnda bir sürü ývýrý zývýrý ama gelir mi belirsiz gelmezse USD 100 biþey deðil de ,gelip de gümrüðe takýlýrsa insanýn içine dert olur...     

taiga

Gümrük hocam...
100 dolares üstü %99 takýlýyor...
Hele ki elektronik eþya olursa sorun çýkýyor...
Ama kitaptý, ayakkabýydý vb. sorunsuz...
Bende amazondan ebay dan alýyorum...
En son ram getirttim ama 49 dolares...
Sorunsuz geldi...
Ama 200-300 üstü dolarlýk gps, dijital fotoðraf makinesi vb. sorunlu, bilesin hocam...

babacandar