HANGÝ MODEL GPS...FÝYAT/PERFORMANS...YURTÝÇÝ-YURTDIÞI...BÝZE YETECEK MODELLER...

Başlatan taiga, Haziran 25, 2007, 12:41:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Tolga

Tolga

yusuf

Yevgeni
bu keyifli olacak, istersen etkili bir baþlýkla baþka bir yere taþýrýsýn.Eðer geliþirse !

Tamam tol

1. önce  www.gpstm.com  dan programý indir.

2, Buradan Magellan interface'a gir

sonra "get product ID" yap Com lar tutana kadar uðraþmak gerekebilir.

sonra "request from gps > all" yap.

Save  yap abi sonra attach ile

yusuf@sinefekt.com  a gönder. Bakalým sende neler kayýtlý.

Dogan + Haldun abiler sizden de yardým rica etsek.

Tolga

abi çalýþtýðým yerlerden sordun, bu kýsmý tamam, gönderdim sana, bizim göller bölgesi ile Enduroclub ýn Yenice kampý karþýk bir vazýyette sende :)
Tolga

Tolga

hangi formatta (uzantýda) save as yapmam lazým map source'un açmasý için ??? bi de bunu GPS'i PC'ye baðlayýp baðlayamadýðýmý anlamak için istiyorsan, baðlayabiliyorum yani rota / nokta alýp verebiliyorum GPS'e ...
Tolga

yusuf

tol

rotalarýný gpstm de açtým. Buralar yeni yollar bizim için. Arabayla geçebilirmiyiz.

Yalnýz sanýrým gps nokta kaydý ayarlarý yanlýþ. Bunu bir de Map source da açabilmem için

formatýnda kaydedip gönderir misin?

Tolga

gönderim ama galiba uyandýmda TM üzerinden real time navigation yapmam gerekiyor galiba ama GPS'den veri aktarabilmeme raðmen Tracking kýsmýndan tracker olarak tanýtamýyorum, çokmu atmasyon oldu :)
Tolga

yusuf

Al abi mapsource kayýtlarý. 1 sene olmuþ! (02,12,2007 kayýtlarý)

Bu arada senin gps rakýmý da yazýyor. Süper bu.

yusuf

Alıntı yapılan: Tol -  Aralık 15, 2007, 06:28:58
gönderim ama galiba uyandýmda TM üzerinden real time navigation yapmam gerekiyor galiba ama GPS'den veri aktarabilmeme raðmen Tracking kýsmýndan tracker olarak tanýtamýyorum, çokmu atmasyon oldu :)

real time navigasyonu magellan + tm üzerinden nasýl hallediyorsun ?

Tolga

qabi iþte bende onu soruyorum sana :) :) :)

ama galiba becerdim, TM'in help dosyasýndan, Real Time Navigation kýsmýnda NMEA'yý aktif hale getirerek TM'in mevcut basit haritasý üzeriden gösteriyor. ama evin içinde GPS çekmediði için çalýþtýramadým balkonda kucaðýmda laptop ile 1-2 dakika denedim :)her bir yerlerim dondu :) ama harita üzerinde tahminime göre doðru yerde bir araba resmi çýktý heralde þimdi burdasýnýz hesabý, ama arabayla evin etrafýnda biraz turlayarak test etmem lazým, haným dýþarda ben oðlana bakýyorum :) yani en kýsa zamanda deniyeceðim, ama bu fonksiyonun olduðunu bilmiyordum.
Tolga

yusuf

Burada NMEA 0183 iþaretlemek (F12) ve megellanýn da set uplarýna girip interface i NMEA 0183 e ayarlamak gerekir diye düþünüyorum. 

Garmin GPS lerde ise olay þöyle

"GARMÝN PTV DATA" girince iþ bitiyor.

Ama garminin setup larýna girince ve NMEA 0183 yapýnca ayný görevi göruyor.

yusuf

araba resmi çýktýysa OK

evin civarýnda dolaþmadan önce GE yi aç. Labtopu al, dýþarý çýkýnca

týkla. Daha keyifli olur.

Tolga

öhöm kem küm :) benim laptop biraz fazla eski :) google earth çalýþmýyor.
Tolga

yusuf

Bu önemli deðil. Zaten GE sürekli internete baðlanýlmadýðý sürece bir iþe yaramýyor.

gpstm ile sorunun çözüldüyse gönderceðimiz rotayý izleyerek bizi kolayca bulabilirsin.

Tolga

ama GPSTM haritasý son derece basit bir harita, senin göllere gittiðimiz gün bana gösterdiðin harita neyin haritasýydý?
Tolga