Magellan GPS

Başlatan RUNE, Şubat 20, 2007, 03:06:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

RUNE

Sitede anlatýlan sistemi okudum. Bayaðý yerleþik ve güzel bir sistem olarak görünüyor.

GPS konusunda pek deneyimim olmamakla birlikte Magellan Gold, vs gibi taþýnabilir bir þey almak istiyorum. Sitede linkten indirilebilen rotalarý taþýnabilir bir GPS'te de kullanabilir miyim? Ya da aslýnda taþýnabilir bir GPS yerine Yusuf Özbek'in kurduðu sisteme benzer bir konfigürasyon için uðraþsam daha mý iyi olur? Yerleþik bir sistemin portatif olana göre avantajý / dezavantajý var mýdýr?

yusuf

Öncelikle þu siteleri gezin   www.baytekin.com.tr , www.gpsturk.net
Türkiyede ki  ana merkezler bunlar.  Ayrýca birçok doða sporlarý magazalarýnda da bolca var.  En ucuzundan en pahallýsýna kadar temel özellikleri ayný. Örneðin benim kullandýðým Garmin gps 12  on yaþýný geçti. Ama hala her iþimi  görüyor. Ayýrdýðýnýz parayý bildirirseniz seçim yapmanýza yardýmcý olmaya çalýþýrýz. Þunu da  unutmayýn dýþarýdaki fiatlar buranýn neredeyse üçte  biri.
Yaygýn olarak kullanýlan iki marka var : GARMÝN ve MAGELLAN.
Yayýnlanan rotalarý elbetteki   her  marka gps te kullanabilirsiniz.
Arabaya kuracaðýnýz sistem için de  mutlaka bir gps e gerek var. 

dogan54

Merhaba,
ben Magellan sportrak pro modelini kullanýyorum.Kullaným amacýna göre bir seçim yapmalýsýnýz bence.
Sadece arabada kullanacaksanýz Yusuf beyin sistemi uygundur.Hem arabada hemde doðada yanýnda gezdirerek kullanacaksanýz o sistem yerine elde taþýnabilir bir tip almanýzý tavsiye ederim.Bendeki modeli google earth'ta gerçek zamanlý olarak kullanabiliyorum.(bu sitede anlatýlanlarý uygulayarak yaptým,onlarada teþekkür ederim bu arada..)saygýlar.
Doðan
4x4 baska,
NiVA baska..

yusuf

merhaba
anlatmaya çalýþtiðimiz "trackmaker + ge iletiþimi" Thu Jan 25 2007 tarihi itibarýyle tarihe karýþtý. 4.0. versiyonunu indirirseniz,  trackmaker vs gibi yardýmcý prg lar kullanmak zorunda kalmayacaksýnýz. Konu ile ilgili izlenimlerimi denedikten sonra yazarým.

yusuf

MCC

ben taþýnabilir el tipi bir cihaz düþünüyorum, bir arkadaþým bu hafta sonu singapur, kore taraflarýna geziye gidiyor, fiyatlardan pek haberim yok açýkçasý ama oralarda ucuz diyorsunuz,idare eder bir model tavsiye ederseniz getirmesini rica edebilirim belki.
Ergonomi mi ? Ekonomi mi ?

yusuf

kesinlikle garmin yada magellan olmalý. Google earth dahil olmak üzre internetten indireceðiniz ücretsiz yazýlýmlar genellikle bu iki markayý destekliyor

dogan54

Aþaðýda adresini verdiðim 2.el Magellan GPS cihazýný incelemenizi tavsiye ederim.Yenisi 1135 YTL.. bu cihaz 1 senelik Türkçe ve Türkiye haritasý yüklü  (buradan alýnmýþ çünkü) Ayrýca cihaz Ýstanbulda,haberleþip direk görme imkaný da olabilir.Eðer cihazda darbe,vuruk kýrýk yoksa ve normal çalýþýyorsa bence alýnabilir.Ýlgilenen arkadaþlara duyurulur.
http://urun.gittigidiyor.com/GPS-Magellan-Explorist-600_W0QQidZZ5039687
4x4 baska,
NiVA baska..

Tolga

Alıntı yapılan: dogan54 -  Haziran 04, 2007, 05:12:25
Aþaðýda adresini verdiðim 2.el Magellan GPS cihazýný incelemenizi tavsiye ederim.Yenisi 1135 YTL.. bu cihaz 1 senelik Türkçe ve Türkiye haritasý yüklü  (buradan alýnmýþ çünkü) Ayrýca cihaz Ýstanbulda,haberleþip direk görme imkaný da olabilir.Eðer cihazda darbe,vuruk kýrýk yoksa ve normal çalýþýyorsa bence alýnabilir.Ýlgilenen arkadaþlara duyurulur.
http://urun.gittigidiyor.com/GPS-Magellan-Explorist-600_W0QQidZZ5039687

Magellanýn haritalarýnýn daha iyi olduðunu biliyorum çünkü adamlar (Geomatics) haritacý, ayrýca 2.el'e dikkat edin bilinçli yada bilinçsiz (anlamadan al-sat yapanlarda var) açýklama yazanlar var. 6 aylýk cihaz diye satýlan cihazýn seri numarasýndan 4 yýllýk oldu çýktý, harita eski versiyondu, Türkiye'den alýnmasýna raðmen türkçe menü yoktu vs. iade ettim tabi ama sýkýntý iþte...
Tolga

ophtha

Tam ilgilenecektim satýþý iptal etmiþler malesef ama araþtýrmaya devam ediyorum