DÝFFLOCK...

Başlatan seko, Aralık 18, 2008, 01:19:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

niva07

Alıntı yapılan: sariyer_avci -  Aralık 28, 2008, 04:22:10
cogu kiþi kullanmayý bilmiyor .. öðretende olmicak koy yerlerinde falan .. adam arazýde kilitleyip unutacak .. sonra defransiyel kýrýlacak vs .. herkez bu iþin meraklýsý deðilki .. bence buyuk bi sebebi budur .. tehlikeli olmasý

Bunun merakla ilgisi yok ki bu bir ihtiyaç aslýnda.. Ve aslýnda merak konusuna gelince, bu iþin meraklýsý deðilse Niva'ya binmemek gerekir bence. Saygýlar

sariyer_avci

arkadaþým .. ben köy yerlerine pek cok gittiðim için .. adam çocandýr veya  ciftcidir .. yaþýda vardýr .. bilemezki .. bu sefer 2 ayrý kol veya düðme gelecek .. karýstýracaklar .. kilitli tutacaklar . sonra hiç yoktan yere arýza cýkaracak .. bence sebebýn buyugu bu ... tabý senýn dedýgýn gýbý buyuk bi ihtiyac ama bizlere offroad veya avcýlýkla uðrasanlara ... bence herseyden once nivanýn yukselmesi onemli ...

emre_ozk

Alıntı yapılan: sariyer_avci -  Aralık 28, 2008, 04:39:16
arkadaþým .. ben köy yerlerine pek cok gittiðim için .. adam çocandýr veya  ciftcidir .. yaþýda vardýr .. bilemezki .. bu sefer 2 ayrý kol veya düðme gelecek .. karýstýracaklar .. kilitli tutacaklar . sonra hiç yoktan yere arýza cýkaracak .. bence sebebýn buyugu bu ... tabý senýn dedýgýn gýbý buyuk bi ihtiyac ama bizlere offroad veya avcýlýkla uðrasanlara ... bence herseyden once nivanýn yukselmesi onemli ...
nivayý ne kadar yükseltebilirsinki hadi þaseyi yükseltin ama dingil mesafesini nasýl yükseltecen dingil mesafesini yükselmen için büyük lastik takman lazým büyük lastik talman içinde bir sürü masraf..
Emre özkaradeniz
Ýzmit

balýkcý

arkadaslar 2 el frený nasýl olur acaba  düsünceleri eklersek iyi olur yapmayý düsünüyorum olmaz derseniz hic urasmýyaqyým

emre_ozk

Alıntı yapılan: balýkcý -  Aralık 28, 2008, 05:07:31
arkadaslar 2 el frený nasýl olur acaba  düsünceleri eklersek iyi olur yapmayý düsünüyorum olmaz derseniz hic urasmýyaqyým

bunu bende çok kiþiden duydum bencede olabilir denemek lazým...
Emre özkaradeniz
Ýzmit

sariyer_avci

ben gecen bi kanala oturdum .. arkamdan gelen nýva da oturdu 4 lastýk boþta donuyor .. ama 5 cm yuksek olsaydým gecerdým .. kilit bi iþe yaramayacaktý yani ..lastiklede pek alakasý yok aslýnda .. on kurtardýmý arka diff karpuzuda kurtarýyor takýlmýyor .. haa bide emre ark ,lastiðede gerek yok fazla .. dediðim gibi sase yukseldýkten sonra karpuz altta kalsýn problem olmaz , haa kilit belki derin balcik camurda veya yan yatýp sol 2 lastýk bosa cýktýgýnda yarar .. ama yukseklýk bence onemli ..

sariyer_avci

2 el freni gerçekten güzel olur .. iþede yarayabilir ama yapimi biraz uðrastýrýr herhalde .. arazýde battýgýmda frene basarak gaz vermeyý denedým ama hiç bi iþe yaramamiþti .. ama sýký 2 el freni olursa bence iþe yarar

reis28

arazide þasenin yukselmesi avantaj yukselme esnasýnda arcýn akserasyonunu artýrmak cok daha önemli arac yukseldiginde ön tarfýn orta yuksekligi baya artýyor aracýn tek alcak kaln noktasý arka karpuz onuda yuksek arac suruklýyerekte olsa cýkýyor cogu pozizyonda rahat hareket ediyor kýlýtte tabiki gerekli olmasada oluyor
DURSUN USTA 05364629668

seko

spam yapýyorum ama kusura bakmayým buldukça ekliyorum.

http://www.youtube.com/watch?v=wu9hU89RTpE

jamfmx

sevgili ustalarýmýzdan ( ya da herhangi birinizden )bana bir adet içi açýlmýþ difransiyel göbegi fotografý gondermenizi rica etsem mumkun olur mu? sanýyorum sizin diff lock olayýnýza ucuz yollu biþi bulmuþ olabilirim
o kadar bilgi aldým sizden o kadar þey öðrendim benim size belki bir faydam dokunabilir.
Rakipsizim Cunku Personeliyim

reis28

Alıntı yapılan: jamfmx -  Temmuz 19, 2009, 09:55:25
sevgili ustalarýmýzdan ( ya da herhangi birinizden )bana bir adet içi açýlmýþ difransiyel göbegi fotografý gondermenizi rica etsem mumkun olur mu? sanýyorum sizin diff lock olayýnýza ucuz yollu biþi bulmuþ olabilirim
o kadar bilgi aldým sizden o kadar þey öðrendim benim size belki bir faydam dokunabilir.

Ben  hem kilitli hem normal difin bir resmini buraya ekleyeyim belki yardýmcý olur

DURSUN USTA 05364629668

ecirman

Dursun Abi ben bunu biyerden tanýyorum sanki... ;)
TB1BG    Lada Niva 1.7i   2003

reis28

Alıntı yapılan: ecirman -  Temmuz 20, 2009, 12:54:23
Dursun Abi ben bunu biyerden tanýyorum sanki... ;)

tanýrsýn abi senin arabanýn altýnda þimdi o kilit bir fýrsat bulupta araziye daha cýkamadýk bende daha samuyu bitiremedim bir an önce bitsede güzel bir off road etkinligi yapsak diye sabýrsýzlanýyorum
DURSUN USTA 05364629668

ecirman

Süper olur.Daha tayfayla tanýþmakta nasip olmadý.

Çok sevinirim...
TB1BG    Lada Niva 1.7i   2003