FAR IÞIÐINI KUVVETLENDÝRMEK.

Başlatan NÝVA69, Mayıs 10, 2008, 09:05:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NÝVA69

Acaba benim Niva mý öyle yoksa hepsimi bilmiyorum ama farlarým çok zayýftý.. Özellikle uzun yolda ve ýssýz yerlerde sürekli uzunlarý yalmak zorunda kalýyordum. Karþýdan araba gelince kýsa sonra tekrar uzun.. Açýkcasý verim alamadým..

Geçen bir oto elektirikçiye rastladým orjinal 55 yada 60'lýk ampülleri söktü ve Alman malý 100'lükleri taktý þimdi eskiye göre 2 kata yakýn daha iyi görüþ var.. Yaklaþýk 50 ytl'ye tuttu ama deðdi..

Bir de hem muziplik olsun hem de yanlýþlýkla dalgýn birine vurmayalým diye (özellikle romörk takarsam) geri geri giderken fasýlalý "bip bip" diye öten bir parça taktý o da 15 lira birþey..

2007 LADA 4X4/BAYBURT-KOCAELÝ-ANKARA.

dora

Merhaba niva 69 benim de zayýftý 55watt. deðiþtirdim 90 watt kullanýyorum canavar gibi.Elimdeki kullanma kýlavuzuna göre far lambalarý orijinali 40-45 watt.Bence çok yetersiz.
Niva 1041-firefly-Atlantis

yusuf

Bence, ampüllere giden kablolarýn,konnektörlerini ve rölelerin belli bir süre sonra deðiþtirilmesinde çok büyük yarar var.

Yolu iyi göremediðiz 6 > 10 yaþlarýnda bir niva'nýn  farlarýný ve aküsünü söküp sýfýr bir Niva'ya takýn gözlerinize inanamassýnýz.

Özellikle farlara giden kablolar da fiþli baðlantý yerleri oksitleniyor ve geçen amperi azaltýyor.

Eski bir tesisatta fazla amper yüklemek yerine bu yolu öneririm.

emre_ozk

Emre özkaradeniz
Ýzmit

reis28

Alıntı yapılan: emre_ozk -  Haziran 09, 2008, 08:33:36
bizim araçlara xenon olmazmý.
zenon her araca uygulanýrda niva ve zenon eger arazide derin su camurla ugraþýyorsan pek tafsiye etmem caddede kulanýyorsan olur
DURSUN USTA 05364629668

NÝVA69

Þimdilik kuvvetlendirilmiþ haliyle farlardan memnunum ama daha da iyileþtirmek için bir ara far yuvalarýný-çercevelrini (sanýrým ayna deniyor) de deðiþtirebilirim...

niva07

angel far yaptýran var mý  :) (hareli..)

haluk ertekin

niva 69 far ampüllerini 100lük taktýrdým dediniz,bence zararlý sigorta tablasýna zarar veriyor dikkat etmek lazým,fazla ýsýnýyor ve zarar veriyor

NÝVA69

Alıntı yapılan: haluk ertekin -  Temmuz 10, 2008, 09:07:45
niva 69 far ampüllerini 100lük taktýrdým dediniz,bence zararlý sigorta tablasýna zarar veriyor dikkat etmek lazým,fazla ýsýnýyor ve zarar veriyor

Nasýl bir zarar acaba? Ve ne yapýlmalý?
Uyarý için tþk... Ýlk fýrsatta servise sorup gerekeni yapacaðým...

reis28

Alıntı yapılan: NÝVA69 -  Temmuz 11, 2008, 05:10:33

Nasýl bir zarar acaba? Ve ne yapýlmalý?
Uyarý için tþk... Ýlk fýrsatta servise sorup gerekeni yapacaðým...

sistemi hariçi bir roleyle beslemek gerekiyor tesisattaki aþýrý yükü bu þekilde bertaraf edersin
DURSUN USTA 05364629668

NÝVA69

Geçen üste 2 adet sis ve arkaya da geri vitese baðlý bir far daha taktýrdým (köy-arazi yollarýnda þart...) ve röle kondu.

Ama normal farlarý kuvvetlendirirken kondumu-konmadýmý bilmiyorum. Bir ara baktýracaðým... Tþk...

cenker

araclarýnýzýn yorulan elektik tesisatýna ek sistemler yerýne mevcut sistemýn bakýmýný öneririm

yaptýrabilcek býr oto elektrikci bulursanýz aracýn tum motor havuzu içindeki elektrik tesisatýný söktürerek tüm soketleri tek tek lehýmletin , zor sartlardan yýprandýgýný belli eden kablo diplerini makaron ile kaplatýn

10 sene yada ustu yasta býr tesisatte % 80 yakýn eski performansýna dönus gercekleþecek ve aracýnýz orjinaligi bozulmadýgýndan sorunsuz calýsmaya devam edicektir  ;)
divers do it deeper

NÝVA69

NÝVA69

KUVVETLENDÝRÝLMÝÞ FARLAR VE 2+2 SÝSLER;

GERÝ VÝTESE TAKINCA YANAN ARKA FAR;

niva07

niva69, farlar ve sisler kuvvetli-güzel görünüyor.