Lada Kulubu Ormaný

Başlatan cihanhorasan, Ekim 05, 2007, 10:07:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Yevgeni

taiga

Ümit,

Hocam ayarladýn mý iþlerini geliyorsun deðil mi Ercova ya?
Valla çok sevindim gelmene... ::)

ERCO

Alıntı yapılan: apaz -  Ekim 16, 2007, 09:47:44
Öneri :29 Ekim Sapanca-Ercovasýnda kamp yaptýðýmýz alanda 20 adet fýstýk çamý fidaný dikmeyi öneriyorum, Hatta ufak plaket ile reklam yaparýz veya tüm katýlan grup temsilcilerini o gün toplayýp ufak bir organizasyon ile dikim  yapýlabilir, tüm toplantýlarda gelenek haline dönüþtürürüz.

bana uyar
güven oto lada servisi    izmir
www.guvenlada.com

ufo

Gökhan (1966)
Ataþehir-Ýstanbul
2000 / 1.7i

cihanhorasan

Evet mantýklý.Geleneksel Nivatr.com tayfasý aðaç dikme halesine hoþgeldiniz.Sunum süper olacak.Ertesi gün gazeteler manþetten 12 puntoyla yazacak.NÝVACILAR FALANCA YERÝ AÐAÇLANDIRDILAR.Heyt be.
Yolun bittiði yerde Niva baþlar.

KONYA

taiga

Valla yanlýþ anlamayýn ama ben tam anlayamadým konuyu...

Öncelikle nivatr  olarak bir reklam, isim vb kaygýmýz yok, onu baþtan belirteyim...

Dolayýsýyla aðaçlarý dikerken illa isim slogan vb vermemiz gerekmiyor diye düþünüyorum...

Bir anlamadýðým konu ise aðacý dikmekle iþ bitiyor mu?

Yani sonraki bakýmý vb olayý nasýl olacak?

Birde neden Ercova yaylasýna dikiyoruz?

Herkes oradayken onlara örnek olmak için mi?

Yada orasý uygun yer mi?

Yada bu öneriyi ÝSOFF a götürsek onlarda bir hazýrlýk yapsa dahah yaygýn hale getirmeyi baþtan uygulasak gibi..

Aðaç konusu anlamadýðým bir konu...

Ümit hocamýz bu iþin uzmaný...

Olayý daha bir detaylandýrabilirsek iyi olur...

MCC

evet lafý aðzýmdan aldýn haldun abi, diktikten sonra bakým gerekir sanýrým, ademi nedir ne deðildir bakým olayý ?
Ergonomi mi ? Ekonomi mi ?

akademic

arkadaþlar fýstýk çamý dikmek istemiþler elbette dikilen her aðacýn bir bakým ihtiyacý vardýr.Ben nacizane öneri olarak uludað göknarý veya sediri tavsiye ederim fýstýk çamlarý daha çok kültürü yapýlan bir türdür ve bir süre sonra insanlar o aðaçlara sahip çýkarlar ve sonrasý ne olur bilemiyorum. birde yangýnda sedir aðacý çok geç tutuþan ve kozalaklarýda yangýna ilerlere fýrlamamasý ile daha uygundur derim.. yavaþ büyür ama nefi bir prman aðacýdýr.uludað göknarý yada sedir

ufo

ne kadar süre ile ve hangi sýklýkta bir bakým gerektirir? örneðin, daha büyük fidan dikmekle bakým süresi kýsaltýlabilir mi?
þu an mevsim olarak uygun mudur? þimdi dikim yapuýlýrsa, önümüzün kýþ olmasý problem olur mu?
bir de ercuva, yöre insanýnýn hayvanlarýyla birlikte çýktýðý bir bölge ise bu fidanlar tehlike altýnda olmaz mý?
yapacaðýmýz/planladýðýmýz hayýr boþa gitmesin de...
Gökhan (1966)
Ataþehir-Ýstanbul
2000 / 1.7i

apaz

Merhabalar;
Kullandýðýmýz araçlar lpg'lide olsa 4*4 olduðundan çevreci olmayan grupta yer almaktadýr.Ýleride sert önlemler þimdiden tartýþýlmakta.
Araziye girdiðimizde oksijen depolarý arasýna emisyonumuzu býrakýyoruz :-\
Destek aldýðýmýz kýrýlan çatlayan kökleri zarar gören aðaçlarýmýz olmakta :'(
Etkinliklerde yazýlanlardan anladýðým kadarýyla Boluyu terk ederken ekipler etrafý toplamadan gittikleri gibi aðaçlarýda köklerinden söküp yakmýþlardý. Eðleniyoruz ama bilmeden veya uyarmadan yaptýðýmýz zararlar fazla
Bizim yapacaðýmýz çevreyi koruma varsa bilmeden yaptýðýmýz zararlarý + ya geçirme diye düþünüyorum.Örnek olma
En azýndan diðer gruplara göre farklý olmak.Reklamdan kastým; medya, radyo vs deðil diðer gruplar arasý fark yaratmanýn reklamý, ÝSOFF a iletilebir
Aðaç neden fýstýk aðacý,aðýzýmdan çýkan ilk oydu,bulunmasý kolay, ucuz etkinliðin rakýmlarý yetiþme sýnýrlarý, taþýnasý kolay tüplü,meraklanmayýn kendini büyütür.Naylon poþetinden dikkatli çýkarýp topraðýnýn daðýlmamasý en önemli kýsmý. Sonra kazdýðýn iki karýþ derinliðindeki çukura býrakmak ve kazdýðýnda çýkan topraklar ile etrafýný þýkýþtýrmak. Bu havada sulanmasýna gerek yok. Diðer aðaçalar daha iyi ve yetiþtiðinde daha görkemli, deðerli fidan olarakta pahalý.Ve bunlarýn dikilecek alanlara taþýnmasý biraz daha havaleli olduðundan  problem yaratýr.
Taiga dostum, gelemiyorum ama fidnlarý temin edip senin araca býrakýrým diye düþünmüþtüm ;D.
4x4=16  Bursa Tayfasý

ufo

siz fidanlarý temin ettikten sonra, onlarý dikmek boynumuzun borcudur.
Gökhan (1966)
Ataþehir-Ýstanbul
2000 / 1.7i

ERCO

Alıntı yapılan: ufo -  Ekim 17, 2007, 11:06:14
siz fidanlarý temin ettikten sonra, onlarý dikmek boynumuzun borcudur.

aynen katýlýyorum nasýl olsa dikeriz her halde
güven oto lada servisi    izmir
www.guvenlada.com