Jant parlatma _?_

Başlatan ****OZGUR****, Kasım 23, 2011, 10:20:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

vosdost

Ýnce pasta. Hafýf nemlý býr usuýbý ýle pastan kurtulursunuz ve uzerýne renksýz vernýk atarsanýz býrdaha paslanmaz. Sprey renksýz vernýklerden bulabýlýrsenýz evýn onunde bu ýs cozulur.

karakeçi67

Alıntı yapılan: mehmet22 -  Kasım 23, 2011, 11:18:17
özgürüm sana kesin cözüm sonuc bak benim arabanýn önündeki ler nikelaþ barlardan onlarý onla sildim  ilk günkü gibi parlýyorr  yapacagýn 2 yol var 1. cisi marketlerde satýlan por cöz denilen bir temizlik malzemesi var onla sil  2 dak. pýrýl pýrýl yanlýz dikket eline ve vücuduna deydirme cok zararlý amilyat eldimeni kullan yok bu riskli dersen abim  2. si daga kolay yine acýk deterjan satan yerlerde fayanslarý silmek icin kullanulan bir malzeme var onlar zaten biliyor sývý bi madde bu eline falan hic bir zarar vermiyor onla sil yine pýrýl pýrýl þaþýracaksýn ilkin ben þaþýrdým küf icinde pas icinde olan nikelaþý  15 saniye icinde yenisi ile ayný oldu her kýþ tan cýkýþ ta temizliyorum nikelaþ olan kýsým larý dene iþlem yüzde yüz cözüm
mehmet verdiðin tariften eminmisin, hem porçözün içinde hemde açýk satýlan üründe seyreltilmiþ HCI var bu malzemeyi kromlu ve nikelajlý yere sürersen karartýr haberiniz olsun
Murat 1972
kara keci 1991

mehmet22

Alıntı yapılan: karakeçi67 -  Aralık 31, 2011, 02:58:09
mehmet verdiðin tariften eminmisin, hem porçözün içinde hemde açýk satýlan üründe seyreltilmiþ HCI var bu malzemeyi kromlu ve nikelajlý yere sürersen karartýr haberiniz olsun
murat abi ben buna eminim bizzat kendim uyguladým resimde görünen ön domuzluk kýþýn pas icinde idi þimdi gördügün halinde fotolara baktýmda paslý yakýn cekilmiþ hali yok  hem ben bunu 2005 toyota da da uyguladým þu an pýrýl pýrýl garajda arkasýnda toyota yazýlarý ve corolla yazýlarý yanýyorr tek nokra pas yok bence sen yanlýþ biliyorsun bunu ben bir yýkamacý yaparken görüp sormuþtumm bunlarý benim bildigim ve uyguladýgým aksini görmedigim icin sanada saygý duyarým abii..+ abi resimdeki orjnal farlarýn cemberleride nikalaþýmsý  dýr onlarda pas icindeydi onlarda pýrýl pýrýl yan kelebek camlarýný tutan cýtalar falan bunlar aklýma gelenler ayna gibi bak saclarýný tara.
VARSA NÝVAN ÖZGÜRSÜN

karakeçi67

gerçekten þok þýk duruyor Allah kaza bela vermesin
valla þaþýrdým çünkü temizlik maddeleri iþi benim eski iþim açýk deterjanda satýyordum
ayný zamanda kimyacýyým ben kendi baþýma geldiði için mudahele etme gereði duydum
ama þu olabilir porçöz eskisi gibi tek çeþit kireç çözücü deðil artýk, diðerlerin de belki asit yoktur bazik olanlarda olabilir
kýsaca arkadaþlarý uyarayým kullandýklarý deterjanda asit olmasýn özellikle HCI bulunmamasýna dikkat etsinler
Murat 1972
kara keci 1991

vosdost

Alıntı yapılan: karakeçi67 -  Aralık 31, 2011, 02:58:09

Porçöz tuz ruhunun seyreltýlmýs halý degýl mý? Eger oyleyse saf tuzruhu yuzme havuzunda kullanýlan krom merdývený karartmýyor. Krom uzerýndeký kýrecý cýkarmak ýcýn kullanýlýr.
Býrde musluk parlatmak ýcýn kullanýlan kýmyasallar var.

Bunlarla hýc ugrasmadan ýnce pasta ýsý cozuyor. Vosvosun orjýnal olmayan on ve arka tamponlarý belýrlý býr sureden sonra yamur ve kardan nokta nokta pas yapmaya baslardý. ( kalýtesýz nýkelaj sebebýyle ) bende sýk sýk ýnce pasta ýle temýzlerdým. Ve yýlarca yený gýbý parlak olarak koruyabýldým. Jantlardada ufak ufak paslanmalar olurdu onunda pasta temýzlýk ve seffaf vernýkle cozdum. Vernýk renksýz olsada parlaklýðý azaltsada pasa son.

NÝVACI

Tuzunu yaðýný kattýnýz bende baharatýný koyayým. :D
arkadaþ asitlerle var olan küfü aldý sonrasýnda taze niva hergün silersen küflenmeye fýrsat kalmaz.
bez deymeyen yerler zaten kendini göteriyor.
yüzme havuzu merdiveni gerçek KROMSA adý geçenlerin hiç birisi yan etki yapmaz.
dahasý krom kaynaklarýnda curuf ve islenmeleri.(zaç yaðý denen)daha güçlü bir asitle temizleriz.
Jantlarým 13 yýldýr bende evveliyatý ise meçhul  13yýlda 26 kere yýkanmamýþtýr nasýl kromaj yapýlmýþsa hala parlýyor.
yeni yýl iþini iyi yapanlarla karþýlaþtýrsýn.
sizde iyi yapýnki kulaklarýnýzdaki çýnlama aþk melodisi tadýnda olsun.
Yoksa benim ses tonumda olurki  düþman baþýna :o :o :o
anladýmki meskenim yaylalar daðlar

NivaTANK

porçöz gerçekten bu iþi yapýyorsa bizde deneyelim
Niva is not a offroad truck, it is a Russian TANK

vosdost

Alıntı yapılan: NÝVACI -  Aralık 31, 2011, 06:08:32
Tuzunu yaðýný kattýnýz bende baharatýný koyayým. :D
arkadaþ asitlerle var olan küfü aldý sonrasýnda taze niva hergün silersen küflenmeye fýrsat kalmaz.
bez deymeyen yerler zaten kendini göteriyor.
yüzme havuzu merdiveni gerçek KROMSA adý geçenlerin hiç birisi yan etki yapmaz.
dahasý krom kaynaklarýnda curuf ve islenmeleri.(zaç yaðý denen)daha güçlü bir asitle temizleriz.
Jantlarým 13 yýldýr bende evveliyatý ise meçhul  13yýlda 26 kere yýkanmamýþtýr nasýl kromaj yapýlmýþsa hala parlýyor.
yeni yýl iþini iyi yapanlarla karþýlaþtýrsýn.
sizde iyi yapýnki kulaklarýnýzdaki çýnlama aþk melodisi tadýnda olsun.
Yoksa benim ses tonumda olurki  düþman baþýna :o :o :o
Gercek krom olmasa o kadar sure suyun ýcýnde kesýnlýkle dayanmaz.Fakat 1-2 yýlda parlýklýðýný kaybedýyor.Onuda polýsaja verýldýgýnde yenýý gýbý oluyor. :)