sorento jantý alýnýrmý?

Başlatan bbullentt, Eylül 28, 2010, 05:53:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bbullentt

mrb
arkadaþlar bu jantlarý almayý düþünüyorum
16 inç hangi ebatta lastýk kullanmalýyým (tavsiyeniz)
aracým standart yükseltme yok
ustalardan bilgi ltf.
Bülent 
Bursa/Türkiye

babacandar

Aldýðýnda bu jantlar direkt olmaz... poryaya oturmaz.. yaklaþýk 4mm paso aldýracaksýn.. jant tornacýlarý yapar.. veya büyük kafa torna tezgahlarýnda yapýlabilir.
Bu jantlarýn geniþliði 6 inch.. ince lastik takmak zor..
Colins (Tarýk) , Hakanbusa da mevcut ben de onlardan duyarak aldým..
205x 80x 16 Federal lastikli görüntüleri...
http://nivatr.com/nivaForum/index.php?topic=2816.165

bbullentt

205x 80x 16 lastik takýlabilirmi
jantlar biraz geniþ gibi  240 gibime geliyor
Bülent 
Bursa/Türkiye

murat067

selam benim araçtada sorento jantý var bende taktýrmadan önceiç göbekleri tornada aldýrttýrdým ve inanýn çok ince bir iþciliði var her ustayým diyen yapamaz.....

sýtandart sorento janta federal mt lastik taktým fakat keþke 205/80 /16 alacaðýma
205/70/16 alsaymýþým ön çamurluklarýn ucundan sürtme yaptý çamurluklarýn uç kýsmýný çekiçletip uygun hale getirdik.....
niva kaçamak aþka benzer...

rasta

Murat067 iþçilik konusunda çok haklý,sön 1 ay içinde bize 3 adet jant geldi,ofset uymadýðý için alýnmýþ ancak daha sonra göbek poryada kalmýþ jant yola devam etmiþ.
H.Orhun Arpad
O RH +
1971

nivatr17

bende geçen bu sorento jantlarýndan buldum. 4  adet aldým göbeklerini aldýrdým. fakat daha lastik bulamadým . geniþliði 7inç geliyor 7*16 en ince 195 lik takýlýr. gibi geliyor. dönüþlerde iç tarafa sürterse bilmiyorum artýk. bu jantlarý kullanan varmý. bazý niva araçlarda görüyorum ama jantlara göbeklerinin dýþýnda baþka iþlem yapýlýyormu bileniniz var mý.
Gelibolu  -1977-

colins

Nivada orjinal jantlarýna ok-144 taksanýz bile arazide sürtme yapar.
Kaldýki sorento jantý tornacýda içine paso aldýðýnýzda sýkýntýsýz kullanabilirsiniz.
Ancak takacaðýnýz lastik ebadýna göra ya yükseltme yada çamurluklarla oynamak zorundasýnýz.