MUHTELÝF SORUNLAR VE ÇÖZÜMLERÝ

Başlatan Yevgeni, Mayıs 23, 2008, 12:28:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

Yevgeni

Alıntı yapılan: NÝVACI -  Ekim 29, 2012, 11:20:38
Bayramlýk naz yapmýþ
geçmiþ olsun.
bizmkide caným sýkýlýyo camýmý kapatmam biraz hava alýcam diye diretiyor. :D

Elektrikli mi ac-kapa sistemi?
Yoksa standart cevir kolu acilsin-kapansin mi?

mehmet22

Alıntı yapılan: NÝVACI -  Ekim 29, 2012, 11:20:38
Bayramlýk naz yapmýþ
geçmiþ olsun.
bizmkide caným sýkýlýyo camýmý kapatmam biraz hava alýcam diye diretiyor. :D

;D ;D ;D ;D     üþütmesin   nivacýk  acýk camdan burhan amcamm  malum havalar soðudu
VARSA NÝVAN ÖZGÜRSÜN

Yevgeni

Debriyaj arizasindan Inegol'e gidememis, kicimiza baka baka Kaner'in dukkandan geri eve donmustuk. Debriysaj bitik idi, seyir halinde kaciriyordu, vs.

Sabah goturdum Caylak'i Kaner'e, aksam da gittim almaya. Debriyaj setini yememis (bir iki cizik disinda asinma pek az idi) ama kirmisim (dupeduz hayvanlik cok afedersiniz), nasil kirmis olabilecegimi de sonra hatirladim. Yetmemis 6 kose takozu da dagitmisim (motoru da patlatsaymisim hazir girmisken).

Kissadan hisse; vites kucultup akabinde isik hizinda debriyaj/gaz/guz falan yapip araca yuklenmeyin. Benim saft vuruntusu olarak algiladigim bu ani hareket sonucunun, aciga cikan ters/duz enerjinin buldugu ilk zayif bilesenin uzerine yigilip malzemeyi bozacagini akildan cikarmayin. Benim gibi hayvanlik etmeyip (cok afedersiniz), hem cuzdaniniza, hem milli servete zarar vermeyin efendim..

Harun

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Kasım 14, 2012, 07:28:40
Debriyaj arizasindan Inegol'e gidememis, kicimiza baka baka Kaner'in dukkandan geri eve donmustuk. Debriysaj bitik idi, seyir halinde kaciriyordu, vs.

Sabah goturdum Caylak'i Kaner'e, aksam da gittim almaya. Debriyaj setini yememis (bir iki cizik disinda asinma pek az idi) ama kirmisim (dupeduz hayvanlik cok afedersiniz), nasil kirmis olabilecegimi de sonra hatirladim. Yetmemis 6 kose takozu da dagitmisim (motoru da patlatsaymisim hazir girmisken).

Kissadan hisse; vites kucultup akabinde isik hizinda debriyaj/gaz/guz falan yapip araca yuklenmeyin. Benim saft vuruntusu olarak algiladigim bu ani hareket sonucunun, aciga cikan ters/duz enerjinin buldugu ilk zayif bilesenin uzerine yigilip malzemeyi bozacagini akildan cikarmayin. Benim gibi hayvanlik etmeyip (cok afedersiniz), hem cuzdaniniza, hem milli servete zarar vermeyin efendim..

geçmiþ olsun,
6 köþenin nallarý dikmesi de mi ayný nedenden imiþ ???
bir de debriyaj neresinden kýrýlmýþ?
ben de özellikle sýkýþýk trafikte yarým debriyaj huyumdan týrsýyorum ara ara...

cenker

bir dönem piyasadaki mapa balatalar epey sorunlu idi. daha sonra sikayetler üstüne testler yaparak epey düzeltilerdi. ama piyasaya dagýlanlar üzmeye devam edior.

klub olarak topluca valeo sachs balata edinip bir takým kenara yedege atmalý derim ben  ;)
divers do it deeper

NÝVACI

Alıntı yapılan: cenker -  Kasım 14, 2012, 08:04:12
bir dönem piyasadaki mapa balatalar epey sorunlu idi. daha sonra sikayetler üstüne testler yaparak epey düzeltilerdi. ama piyasaya dagýlanlar üzmeye devam edior.

klub olarak topluca valeo sachs balata edinip bir takým kenara yedege atmalý derim ben  ;)

katýlýyorum.Satarsakta yedekli veririz  alalnlar bari rahat eder.
anladýmki meskenim yaylalar daðlar

Yevgeni

Harun, gerekirse bekle, onun acilsin oyle yuru, acele etme, yarim debriyaj yapma (bu konuda hem Kadir Abi'den hem de yanindaki sanzumanci beyden ayarimi ayrica aldim).
Cenker ve Burhan Abiler, evet yedekleme yapmak lazim. En azindan bulunca 1-2 adet Valeo alip kenara koyacagimdir..

cenker

aksarayda sachs balatalarý getiren biri vardý. ugrayabilrsem konusucam. klubten topluca taleplik adet cýkarsa getirmesini rica edicem.
KESÝN kimler alýr adet belirleme adýna burdan belirtin lütfen  ;)
divers do it deeper

Yevgeni

2 takim alayim. (1-2 takim da Valeo alip bir debriyajci acarim.)

cenker

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Kasım 14, 2012, 09:01:28
2 takim alayim. (1-2 takim da Valeo alip bir debriyajci acarim.)

sektöre güzel giriþ yapýcan hayýrlý iþler  :D
divers do it deeper

mehmet22

tekrar gecmiþ olsun yavuz abi sonucta caylak artýk ayakta yine yaniii
VARSA NÝVAN ÖZGÜRSÜN

Yevgeni

Alıntı yapılan: mehmet22 -  Kasım 14, 2012, 09:33:15
tekrar gecmiþ olsun yavuz abi sonucta caylak artýk ayakta yine yaniii

Valla Bostanci'dan Pendik'e kendi ayaklariyla gitti, cokca kacirdi debriyaj ama gitti..

Harun

Alıntı yapılan: cenker -  Kasım 14, 2012, 08:40:55
aksarayda sachs balatalarý getiren biri vardý. ugrayabilrsem konusucam. klubten topluca taleplik adet cýkarsa getirmesini rica edicem.
KESÝN kimler alýr adet belirleme adýna burdan belirtin lütfen  ;)

valeo mu
sachs mý son tahlilde ???

imdi ben çaylaðý aldýðýmda evvelki binek araca göre çok yukarýda kavrýyor gibi geldi (hala öyle),
servisi 1000 km bakýmýnda ziyaretimde kavramayý aþaðý almayý teklif ettim,Orhan usta olur verdi.
diðer ustanýn arabanýn altýna yatmasý ile kalkmasý bir oldu.
''sendekiler ayarlanamýyor,istersen kullan daha sonra eski tip takar ayarlarýz istediðin gibi'' dedi. ???

öte yandan ne diyecekseniz 2 takým da bana deyiverin,
birini arabaya yedeklerim diðerini salonda vitrine koyarým ;D

reis28

Piyasaya  uzun zamandýr ne valeo nede sack marka debriyaj gelmiyor Þu anda bolca mapa ve rus malý debriyaj mevcut zaruretten mapa tüketiliyor celik motorda mapa ya dönmüþ yeni üretimlerde sorun yok gibi þimdilik
DURSUN USTA 05364629668

Nordic

Valeo ben de bulamadým. Anlýk olarak ihtiyacým olmamasýna raðmen arattiriyorum. Hafif sertleþme oldu bende de. Bulursam haber edeceðim.