Fren hidrolik kutusunun ordaki boþta duran kablo nedir?

Başlatan sonata007dr, Şubat 28, 2012, 09:23:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sonata007dr

Arkadaþlar merhaba;

1995 model 1.7 karbüratörlü aracýmýn fren hidrolik kutusunun orda kopmuþ gibi duran bir kablo dikkatimi çekti. Bulunduðum yerde elektrik ve motor vsvsvs niva dan anlayan usta malesefki yok.Bakým için bile çevre illere gitmek zorunda kalýyoruz. Bu yüzden siz deðerli forumdaþlarýma bir danýþayým dedim.

Uploaded with ImageShack.us

wastiee

dýþýnda yumuþak bir lastik kaplama var deðil mi?

hidrolik kutusunun arkasýnda içi delik bir plaka parça olacak. Normalde orada çakmaklýk soketi oluyor(muþ), o kablo da onun parçasý. Çakmaklýktan çalýþan ýþýk falan takmak için motora bakarken

benim 2001 nivada da ayný fotoðraftaki gibiydi, kýrýlýyorlar heralde hepsinde :)
Ýzmir'den Moðolistan'a: www.izmirmogolistan.com

wastiee

fotoðrafta en saðda, hidroliðin kapaðýnýn arkasýnda görülüyor dediðim plaka
Ýzmir'den Moðolistan'a: www.izmirmogolistan.com

endüstri

motor bölümü aydýnlatma ampul soketi...hepsinde kýrýk herhalde...benimkide öyleydi...
baþkalarýndan dinleme, git kendin gör.

sonata007dr

aslýnda aklýma geldi motor bölümüne aydýnlatma olarak ne yapabiliriz. yani atýyorum gece kaputu açtýðýmýzda ýþýk lazýmsa ne yapýlabilir.
seyyar lamba mevcut ama her seferinde bagajda onlarca malzemeyi çýkarýp lambayý almak sonra tekrar yerine koymak baya eziyetli iþ.
bunun yapýlmýþ örneði varmý acaba?
kaputu açýnca motor aksamýný aydýnlatan lamba takýlabilir yada kabinden bu soket ile çakmak çýkýþý verilip bir tane seyyar lamba motorda bir yere sabitlenebilirmi? yapýlmýþ bir araç fotosu varsa yuklerseniz sevinirim.saygýlar...

edirneli

bu kadar zahmete girmene gerek yok.En ideali el feneri gece istediðin noktaya bakabilirsin.
86 model ihtiyar delikanlý

mehmet22

þakir abi doðru söylüyosun en kolayý o.. daðada iyisi bende kafalýklý fener var tak kafana ellerinde serbest calýþ gitsin motorun orada her yerde.....  kafalýk lambasýna icine telefon bataryasý taktým þarj devresi kurdum nokia ince uc ile þarj ediyorum harika oldu ..pil derdindende kurtulduk
VARSA NÝVAN ÖZGÜRSÜN

edirneli

86 model ihtiyar delikanlý

Harun

Alıntı Yapþakir abi doðru söylüyosun en kolayý o.. daðada iyisi bende kafalýklý fener var tak kafana ellerinde serbest calýþ gitsin motorun orada her yerde.....  kafalýk lambasýna icine telefon bataryasý taktým þarj devresi kurdum nokia ince uc ile þarj ediyorum harika oldu ..pil derdindende kurtulduk

Mehmet,
kolayýnda ise malzemeyi ve kurduðun tesisatý detaylý fotolayýp,koysana,merak ettim...

mehmet22

araba dükkanýn önünde abi 2 dak iþim var  dükkanda ....nivadan alýp hemen bilgilendiricem seni foto ilee
VARSA NÝVAN ÖZGÜRSÜN

sonata007dr

mehmet bey gerçekten süpersiniz elektronik iþlerden anlamam ama uçuk þeyleri denemek hoþuma gidiyor hemen bir kafalýklý fener sipariþ veriyorum ve eski telefonumun nokia bataryasýný bir elektronikçide buna baðlatacam. çok mantýklý bu iþ eller serbest olur böylece. aklýnýzla bin yaþayýn...

Harun

Alıntı Yaparaba dükkanýn önünde abi 2 dak iþim var  dükkanda ....nivadan alýp hemen bilgilendiricem seni foto ilee

acelesi yok Mehmet,
müsait olunca...
hatta Ekipman bölümüne konu açýp altýnda paylaþ fotolarý.

mehmet22

tmm abi halletim ekipman bölümüne acýyorum  

konu buraya acýlmýþtýr....

kafa lambasýna þarj lý sistem uygulamasý

http://nivaturkiye.com/nivaForum/index.php?topic=5309.msg64957
VARSA NÝVAN ÖZGÜRSÜN

mehmet22

þakir abi ve  sonata007dr   tþk.. sizler daðada süpersiniz
VARSA NÝVAN ÖZGÜRSÜN