NIVA HARARET KONUSU

Başlatan gürsoy, Haziran 24, 2007, 11:07:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

reis

ARKADASIM BENDE 93 VAR BUYAZIN ORTASIN DA ÇIKTI BÝ HARARET SORUNU MECBUREN O ÞEKÝL DE 400 KM CÝVARIN DA YOL YAPTIM 125 CÝVARI BÝ HARARET SÖZKONUSUYDU AMA CONTA DA DAHA TIK YOK EN SORUNU OTOMATÝK FAN TAKTIRARAK AÞTIM AMA BÝ ABÝDEDE 88 VAR NE FANTAKTIRDI NEDE BAÞKA BÝÞE ORJÝNAL KULLANIYO BÝÞÝKAYETÝYOK O YÜZDEN HARARETÝ DERT ETME OLMAZSA CONTAYI DEÐÝÞTÝRCEKSEN ÝLLA BULABÝLÝRSEN ÇELÝK CONTA SU KALMASADA BÝSORUN OLMAZ BEN ÇELÝK CONTAYI 4X4 TATA PÝKAPA TAKTIRDIM RADYÖTÖRDE SUYOKTU BU ARADA ELEKTRÝKCÝ FARKINDA OLMADAN BAYA BÝ KLOMETRE YAPMIÞ ANLADIÐIMIZ DA COK SASIRDIK AMA CONTADA DAHA TIKYOKTU
LANET OLSUN ÝÇÝMDEKÝ BU NÝVA SEVGÝSÝNE

feyzullah

Alıntı yapılan: ERCO -  Kasım 17, 2008, 07:08:04
yeni modeller yuksek hararetlidir 90 saný gecer þehir ici kulamýmlarda bence orj haline getir ve öyle kalsýn
müþürü yazlýk takabilirisinz  68  / 82 lik var fan daha erken acar

feyzullah

isteðe baðlý bursa da özel xxL radyötör yapýlýyor nasýl istenirse süper yani

ALP

Arkadaþlar herkese merhaba daha yeni niva sahibi oldum site gerçekten çok faydalý bi çok þeyi geçmiþ yazýlarý okuyarak öðrendim bilgi paylaþan herkese çok teþekkürler.zaten nivayýda aldýðýmda arkadaþlara danýþmýþtým. araba 2001 model lpg li araç ile gezerken hararet göstergesi hep 90 nýn üzerinde veya 90 ý çok az geçik vaziyette duruyor bu normalmi.Nivayla arazide gezmek gerçekten çok zevkliymiþ.bir haftadýr onunla geziyorum ondan inip binek arabama binince frane bastýðýmda camdan çýkacaktým fren sistemini komple elden geçirdiðim halde istediðim gibi olmadý.daha çok sorucaklarým var ama ilk önce hararet göstergesi.

feyzullah

ALP

feyzullah

rica ederim arabanýza antifirizi ihmal etmeyiniz radyötör týkanmasýn diye

ERCO

bu koltuklarý sonradanmý degiþdirdiniz
güven oto lada servisi    izmir
www.guvenlada.com

feyzullah

tofaþ koltuðu bunlar orjinali dahaolcak benimki orjinal alcak  ama þahin kotuðu görmüþtüm aynýsý

ERCO

tofaþ degildir . yatar tip olmasý gerekmiyormu
güven oto lada servisi    izmir
www.guvenlada.com

emre_ozk

nivalar öyleymiþ 100 derece normalmiþ yani usta banada öyle dedi. ama merak ettiðim suyun kaynama derecesi 90 derece deðilmi ?
Emre özkaradeniz
Ýzmit

Yevgeni

100 derecede kaynar.

Öte yandan kapalý devre bir sistem içinde dolaþýyor. Kaynasa bile devir daimde radyatörde soðuyor. Asýl sorun bir süre soðuyamamasý, dolayýsýyla motor bloðunu soðutamamasý akabinde motor kapak contasý gibi bir noktayý ýsýdan kavrulmasý olarak tezahür ediyor mevzu..

feyzullah

bende 94 model yaza önden mersedes kýlýma faný takmayý isityorum ne olur ne olmaz diye

Yevgeni

94'un direkt motora baðlý pervanesi var, çok zorlanmadýkça hararet 90'ý geçmez, yazýn ortasýnda bile..

emre_ozk

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Aralık 07, 2008, 09:25:16
94'un direkt motora baðlý pervanesi var, çok zorlanmadýkça hararet 90'ý geçmez, yazýn ortasýnda bile..

yazýn rampa yukarýya çok zorlanýyor araçlar biz tüm soðutma sitemini deðiþtik yinede hararet yapýyor. birde ek olarak fan taktým hararet yükseldimi faný açýyorum ve normale iniyor..
Emre özkaradeniz
Ýzmit