40 km/h süratte aþýrý titreme...

Başlatan k. yusuf, Şubat 19, 2010, 05:57:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

k. yusuf

selamlar

aranýza yeni katýldým ismim yusuf

88 model bir lada niva alarak bu iþe girdik.

siteyi araþtýmama raðmen genelde dik rampalarda titreme sorunu olmuþ.

benim aracýmdaki  sorun ise sadece 40 km/h de aþýrý bir titreme mevcut.

aracý osmaniyeden istanbula getirdim. 50. km de 6 köþenin bir kýsmý koptu. o þekilde 1100 km yaparak geldim

þu ana kadar bütün þaft istavrozlarýný  ve altý köþeyi deðiþtirdim.  titreme hala gitmedi.

aracýn þu an ön þaftý sökük ondan yapabilir mi acaba?

yol uzun olduðu için az yakmasý için ön þaftý söküp orta diferansiyeli kilitledim.

hala o þekilde. acaba taksam keser mi titremeyi ?

ayrýca arazi þanzýmanýnýn bir tarafýnýn kulaðýn altýna 2 þer mm lik 2 adet plaka konmuþ. diðer tarafta yok

hafif kasýntýlý diðer kulak.

ben oto elektrik ustasýyým. mekanikci arkadaþým ile aracý beraber yapýyoruz.  her ne kadar bu iþ ile uðraþsak da niva bize biraz farklý geldi.

tecrübelerinizi öðrenmek isterim.

iyi günler

saygýlar...

dogan54

Þanzýmanlarýn þaseye baðlandýðý yerdeki civatalarý gevþetin ve biraz ileri geri yapýp dolaþýn sonra olduðu þekilde sýkýp sabitlayin.
Eðer kaçýklýk varsa normal çalýþma pozisyonuna gelecektir.
Eðer yine olmazsa ilave konulan plakalarý çýkarýp ayný iþlemi tekrar yapýp deneyin.
4x4 baska,
NiVA baska..

k. yusuf

çok teþekkür ederim sanýrým pazartesi yürütebileceðim aracý dener denemez buraya yazarým

iyi akþamlar

saygýlar...

diff-lock86

instagram;@b_l_a_c_k___n_i_v_a___tr

diff-lock86

.
instagram;@b_l_a_c_k___n_i_v_a___tr

k. yusuf

selamlar

araç restorasyon aþamasýnda olduðu için henüz deneyemedim ancak dener denemez sonuçlarý aktaracaðým

cezz

k. yusuf

haklýsýnýz araçta 235/65/15 good year wrangler mt/r lastikler var onlar da sebep olabilir. kaldýrýp bakayým tel kýrýðý var mý yok mu