NIVA ÝÇÝN TORSEN TÝP LSD (TORK DAÐITICI)

Başlatan kaneruslu, Ekim 15, 2009, 08:27:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yusuf

Bu çizim torkun tutunan tekere aktarýkmasýnýn gösteriliyor. Böyle ise, süper. Ýsdiðimiz de bu zaten.

Normal koþullarda %50 / %50,

Buza girip pati çeken teker  %37, tutunan %67 sini alýyor gelen torkun.

Tolga

Tolga

Yevgeni

Ýngiltere'deki Difflock.com forumdan Hoodoo (John) ile bir ara konuþmuþtuk.
Onda Torsen tipi bir tane var, Rusya'dan edinmiþ. 5 yýldýr tepe tepe (sert koþullarda) kullandýðýndan söz etmiþti, hala sorun çýkarmamýþ. Öte yandan sadece arka aksta olmasýna raðmen Niva'nýn bambaþka bir cihaz haline geldiðini söylüyordu..

ecirman

Bu yeni gelen kilidin öne takýlaný mevcutmu þu anda,yoksa sadece arka için olanýmý geldi?
TB1BG    Lada Niva 1.7i   2003

Yevgeni

Ön gerekli deðil, en azýndan çok gerekli deðil.
Niva gurularý öne takýlmasýna sýcak bakmýyorlar (Ýngiltere'dekiler)..

kaneruslu

ecirman

Son Ýðneada gezisinde Traktör lastiklerini görünce hiç birþeye gerek yokmuþ dedik zaten ;D Þaka bir yana önlere kesik ok144 oldumu yeter diye düþünüyorum.Dursun Ustam da önlere kesik ok 144 önerdi banada gayet mantýklý geldi.En kýsa zamanda deneyip göreceðiz...
TB1BG    Lada Niva 1.7i   2003

kaneruslu

t2 modelin açýklamasý

T2 diferansiyeli genel olarak önden çekiþli araçlarda kullanýlmakla beraber arkadan itiþli araçlarda da kullanýlmaktadýr. Limitli kaydýrmalý diferansiyellerden üstün olarak aracýn çekiþ kontrolünü ve yol tutuþunu artýrýrken ayný zamanda torkun daha etkili kullanýlmasýný ve aracýn beygir gücünün yola daha az kayýpla iletilmesini saðlar. Aracýn hýzlanma kabiliyetini artýrýr. ABS ve çekiþ kontrol sistemiyle tam uyumlu olarak çalýþabilir.

yusuf

Bu da aydýnlatýcý bir çizim olabilir. ABS / TCS / LSD / TORSEN

Tolga

Tolga

NÝVACI

Kenanýn araba ön aksýn iç taraf baðlantýsýný çatlatmýþ o yüzden kilitlememiþ olabilr.
Kanerin vidiosundan benimde anladýðým.
boþa çýkan tekerleðe güç kaçýrmýyor tercümedeki olay bence doðrudur.
Artýsý buzdaki güç daðýlýmý.
Ömürlülüðüde olursa çok iyidir diye düþünürüm ve gözlemlerinizi hasretle bekliyorum.
Alakasý yok denebilir ama yazacaðým.
350yada 400 metrelik bir rampa, bir bölüm sarý çamur,lastikler yaramaz, yaðarsa
korkusuyla arabayý aþaðý indremiyorum saat 23.30 kalp kýrizi baþlýyor insanlar bana ulaþýp hastaneye ulaþýncaya saat 05.30 benim hayatým bitiyor.
Eðer bu kilt ve iyice bir lastik olsa bu gün sizler gibi koþturabilen mavi kutulardan tren yapabilen biriydim.
Umarým sýkmadým.
anladýmki meskenim yaylalar daðlar

yusuf

Alıntı yapılan: ecirman -  Ekim 19, 2009, 10:30:22
Son Ýðneada gezisinde Traktör lastiklerini görünce hiç birþeye gerek yokmuþ dedik zaten ;D Þaka bir yana önlere kesik ok144 oldumu yeter diye düþünüyorum.Dursun Ustam da önlere kesik ok 144 önerdi banada gayet mantýklý geldi.En kýsa zamanda deneyip göreceðiz...

Arka sað lastiðe bir baksana. Traktor takýlý. Patinajdan diþleri gözükmüyor.  Bunu nasýl hallederizin peþindeyiz.

NÝVACI

Usta tamam iþte lastýk boþa çýkamayýnca otmatik olarak tutnmuþ olacak.
anladýmki meskenim yaylalar daðlar

Mudanyalý

Yusuf Abi,

bu haftasonu inþaallah uygulamayý tamamlamýþ olursunuz ve göreceksiniz ki,bu ve benzeri durumlarda patinaj nedir unutacaksýnýz..siz uðraþsanýz bile alet patinaja kalkmayacak. ;D ;D
Þehir içi ýþýklarýnda ise en önde kalmak isteði uyanacak içinizde..araç,güç kaybetmediðinden,mermi gibi kalkacak..helede sürekli 4x4 olan Niva...
Yol dediðin doðru vara,
Er dediðin alçaktan baka.

Mudanyalý

Alıntı yapılan: NÝVACI -  Ekim 19, 2009, 10:53:30
Kenanýn araba ön aksýn iç taraf baðlantýsýný çatlatmýþ o yüzden kilitlememiþ olabilr.
Kanerin vidiosundan benimde anladýðým.
boþa çýkan tekerleðe güç kaçýrmýyor tercümedeki olay bence doðrudur.
Artýsý buzdaki güç daðýlýmý.
Ömürlülüðüde olursa çok iyidir diye düþünürüm ve gözlemlerinizi hasretle bekliyorum.
Alakasý yok denebilir ama yazacaðým.
350yada 400 metrelik bir rampa, bir bölüm sarý çamur,lastikler yaramaz, yaðarsa
korkusuyla arabayý aþaðý indremiyorum saat 23.30 kalp kýrizi baþlýyor insanlar bana ulaþýp hastaneye ulaþýncaya saat 05.30 benim hayatým bitiyor.
Eðer bu kilt ve iyice bir lastik olsa bu gün sizler gibi koþturabilen mavi kutulardan tren yapabilen biriydim.
Umarým sýkmadým.

buna da þükür Burhan Abi..
Yol dediðin doðru vara,
Er dediðin alçaktan baka.