BENZÝN VE HARARET GÖSTERGESÝ ÇALIÞMIYOR

Başlatan fatih61, Eylül 11, 2014, 09:34:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

fatih61

Geçen hafta keyifli keyifli yolda giderken tak aracým stop etti. tüpte çalýþmadý benzine aldým düzeldi eve gittim tüpün elektrik kablolarýyla uðraþtým düzeldi.
Bu hafta da tüpte 2 bin devirden sonra gaz kesmeye baþladý sanki tüp bitermiþ gibi benzine aldýðýmda sýkýntý yok. kutup baþýný söktüm (beyini sýfýrlamak için) 2 saat sonra taktým denedim 2 gündür kullanýyorum hah tam düzeldi þükür derkeeen benzin ve hararet göstergesi çalýþmamaya baþladý  :-\  nedendir acaba?

Maestro

Alıntı yapılan: fatih61 -  Eylül 11, 2014, 09:34:50
Geçen hafta keyifli keyifli yolda giderken tak aracým stop etti. tüpte çalýþmadý benzine aldým düzeldi eve gittim tüpün elektrik kablolarýyla uðraþtým düzeldi.
Bu hafta da tüpte 2 bin devirden sonra gaz kesmeye baþladý sanki tüp bitermiþ gibi benzine aldýðýmda sýkýntý yok. kutup baþýný söktüm (beyini sýfýrlamak için) 2 saat sonra taktým denedim 2 gündür kullanýyorum hah tam düzeldi þükür derkeeen benzin ve hararet göstergesi çalýþmamaya baþladý  :-\  nedendir acaba?

geçen hafta  buna benzer  bir sýkýntýyý  arkadaþým Ford focus  da  yaþamýþtý.. problem  akü  den  çýktý..

fatih61

fatih61

Yeni durumu bildireyim gostergeler calisiyor ama yine tupte 2 bin devirden sonra gaz kesiyor.
ECU gostergelerle lpg arasinda nasil bir baglanti kurmus da biri calisinca digeri calismiyor  >:(

Sarp

Göstergelerin tutukluk yaparak çalýþmasý, þoför koltuðuna oturduðunuzda, sol dizinizin üzerinde kalan sigortalarýn, oksitlenmesi, temassýzlýk yapmasý ve benzeri durumlardan olabilir. Kontrol edin, gerekirse tümden kitapçýða sadýk, ampere uygun olarak yenileyin.

fatih61

teþekkürler. benim takýldýðým biri çalýþýnca diðerinin çalýþmamasý bu sabah iþe giderken hiçbir sýkýntý yoktu çekiþ düzgün göstergeler çalýþýyor  :)

Yevgeni

Niva gösterge panelinin içine ecinniler girmiþ kardeþ.
Bugüne kadar her iki Nivamda da o panelin adabýyla çalýþtýðýný görmedim..

Maestro

78  Murat 131 arabamýz vardý... arada yað lambasý yanardý..  Babam bi yumruk bi  atardý lamba sönerdi...

18 yaþýna yeni basmýþým , ehliyet gýcýr gýcýr manitayý kapmýþ pikniðe götürmüþüm...piknik dönüþü..

Ýzmir Hatay üçkuyular civarý yað lambasý yandý...  bi yumruk attým  lamba söndü..  100 metre sonra  yine yandý...  bi yumruk daha , lamba  söndü...  bi 100 metre  sonrasý yine yað lambasý yandý..  bi yumruk daha koydum , lamba  söndü...   50 metre gittik gitmedik  lamba yine  yandý...  bi  koydum bu sefer lamba yine söndü.. ayný anda araba titremeye baþladý , önce çekiþten düþtü ,  bende vites düþürdüm  o yine çekiþten düþtü  ben yine vites düþürdüm.. o yine çekiþten düþtü  bu sefer vites düþüremedim  çünkü 1 e kadar inmiþtim.. lamba yine yandý..  stop edecek gibi oldu  gaza abandým...  ve  anlamsýz bir þekilde  araba stop etti  ;D    bir daha  hiiiççç   çalýþmadý !!

Yevgeni

deniz

Ýzmir Hatay üçkuyular civarý yað lambasý yandý...  bi yumruk attým  lamba söndü..  100 metre sonra  yine yandý...  bi yumruk daha , lamba  söndü...  bi 100 metre  sonrasý yine yað lambasý yandý..  bi yumruk daha koydum , lamba  söndü...   50 metre gittik gitmedik  lamba yine  yandý...  bi  koydum bu sefer lamba yine söndü.. ayný anda araba titremeye baþladý , önce çekiþten düþtü ,  bende vites düþürdüm  o yine çekiþten düþtü  ben yine vites düþürdüm.. o yine çekiþten düþtü  bu sefer vites düþüremedim  çünkü 1 e kadar inmiþtim.. lamba yine yandý..  stop edecek gibi oldu  gaza abandým...  ve  anlamsýz bir þekilde  araba stop etti  ;D    bir daha  hiiiççç   çalýþmadý !!

[/quote]
:D ;D koptum ya çok iyiymiþ

NÝVACI

O  yumruk radyo ve tv için geçeli kullaným alanýnýz hatalý

anladýmki meskenim yaylalar daðlar

Maestro

Alıntı yapılan: NÝVACI -  Eylül 15, 2014, 12:32:08
O  yumruk radyo ve tv için geçeli kullaným alanýnýz hatalý

dün akþam çalýþtýðým makinanýn yað basýnç sensörü alarm verdi , 20 dk cebelleþtim.. en son  19 anahtarýn  kombine kýsmý ile bir indirdim... sensör kendine geldi  ;D