Niva'ya Alt Ziftleme Yada Pütür ???

Başlatan ssbman, Eylül 30, 2009, 11:18:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ssbman

Selamlar ,
Arkdaþlar kýþ bastýrmadan keçinin tabanýný korumaya almak istiyorum . Pütür yada oto zifti atýlacak ama benim gönlüm pütürden yana .

Acaba bu iþlem yapýlýrken Nivaya özel dikkat etmemiz gereken noktalar var mýdýr ?

Birde Bu iþi Ankarada nerde yaptýrabilirim arkadaþlar bir fikriniz var mý ? Þöyle önce sýcak suyla güzel bir yýkama , üstüne de iþlem ...

Son olarak piyasada bu iþin fiyatý ne civarda arkadaþlar ?
Saygýlarýmla ...
Barýþ

wastiee

þaþmazda ziftçi bir usta var, herkes de genelde onu gösteriyor sorunca, bir tek o olabilir.

yazýn iç döþemelerimi yaparken niyetlenmiþtim alta pütür ya da zifte, würth pütür için 4-5 kutu kapatýr ama 10 kutu civarý gider iþe yaramasý için demiþti, 400 tl civarý bir fiyat istemiþti herþey dahil. (kutusu 25tl würth'ün)

komple zift için 150 gibi bir fiyat vermiþti sanýrým, ama emin deðilim :)

ustanýn yeri yaklaþýk þurada, bir alt sokak ya da üst sokak olabilir, fiberciler vardý ayný sokakta.

http://maps.google.com/maps?q=39.930011,32.716813&num=1&t=h&sll=39.947978,32.80002&sspn=0.05462,0.196547&ie=UTF8&hq=&hnear=Etimesgut,+30.+Sk,+33,+Bah%C3%A7ekap%C4%B1,+T%C3%BCrkiye&ll=39.935441,32.71677&spn=0.025206,0.038581&z=15
Ýzmir'den Moðolistan'a: www.izmirmogolistan.com

ssbman

Teþekkürler ...

Bende birkaç fiyat aldým Zift için 150 (kauþuklu oto zifti) pütür için malzemeyi al +75 lira iþçilik . Pütürde 7-8 liradan baþlýyor dediðin gibi 25 liraya kadar çýkýyor .

Yalnýz konuþtuðum ustalardan biri ki saðlam bir usta gibi duruyordu , eski araçlarda oto zifti daha uygun dedi . Pütürde bir tarafýnda kalkma baþlayýnca lastik bir levha gibi kalkýp geliyor diye bir açýklama yaptý . Oto ziftinde kesinlikle baþýmýn aðrýmayacaðýný söyledi . Açýkçasý kararsýz kaldým . Emülzerin pütürünüde alsam ziftle ayný paraya gelecek .

feyzullah

meges yaptýr daha saðlýklý  ve saðlam

ssbman

Selamlar ,

Feyzullah hocam Yazdýðýn saatlerde iþleme baþlamýþtýk  :)

Bugün Gittim gezdim dolaþtým yapýlan iþlere vs baktým . Kendi ustamla da konuþtuk ve sonuçta Kauçuklu oto zifti atýlmasýna karar verdik .

Pütürün kalitesizine hiç girmemem konusunda genelde herkes hemfikir . Kaliteli pütürle de 350-400 lirayý buluyordu uygulama .

Aracýn Altý yýkandý , sonra altta kalkmýþ yerler baþta olmak üzere genel bir fýrçalama iþlemi yapýldý havayla iyice temizlendi vs ... Sonra tabanca ile malzeme atýldý .

Atýlan malzeme kalýnlýk ve þekil olarak pütüre çok benziyor(daha önce içine pütür sürmüþtüm). Atýldýktan sonrada inceledim koruyuculuðu ve sertleþmesi güzel gibi .

Þimdi kartý arabada ama yapan arkadaþý da Ankarada ihtiyacý olanlara tavsiye edebilirim  zira 20 küsur yýldýr bu iþi yapan dürüst bir usta gördüðüm kadarýyla .

NOT : Bu iþlemi yaptýracak arkadaþlar mutlaka ön çamurluk içlerinde ki saclarý söktürüp içini temizletin ve oraya da sýktýrýn . Zira Buralara sürekli çamur pislik vs giriyor ve orda kalýyor . 

Bu arada Keremle(Wastiee)de tanýþma þansým oldu . Çok memnun oldum . Orada konuþurken yukardaki notu ona iletmeyi de unuttum sanýrým . Kerem yaptýrýsan sakýn atlama hocam  ... 

wastiee

karþýlaþmamýz tanýþmamýz çok güzel oldu ya :) ben bakýyordum zaten, acaba ssbman olabilir mi diye, hatta plakayý aklýmda tutayým da akþam fotoðraflara bakar emin olurum diyordum :)

ziftin sese etkisi nasýl oldu dönüþte bakabildin mi?
Ýzmir'den Moðolistan'a: www.izmirmogolistan.com