YORUMSUZ

Başlatan Harun, Ağustos 30, 2013, 11:39:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Harun

shadowturks

bende yorumun dik alasý var ama burasý için biraz aðýr kaçar.... >:( >:( >:( >:(

Cengiz AKAR

Alıntı yapılan: shadowturks -  Eylül 01, 2013, 10:21:13
bende yorumun dik alasý var ama burasý için biraz aðýr kaçar.... >:( >:( >:( >:(

+ 1
Cengo21
0-rh + 1972
Ýst-Güngören
92"Yeþil NÝVA

aydinaydogan

Ah ulan diyorum. O kesilen aðaçlarýn odunu elbet elimize geçer.

KARADAG

Merakýmý baðýþlayýn lütfen arkadaþlar ben bu resme bakýnca sadece düstursuz bir bakýþ açýsý mý görüyorum acaba?.. Üzerinde krema  kývamýnda hürriyet reklamý... Ne demeli. ;D '' Mevcut yollar zaten gal-u beladan beri vardý idare ediyorduk. Bundan sonra zaten uzay çaðý uçan arabalarýmýz olur, yola ne hacet havadan ulaþým.Geliþmiþlik bizim neyimize biz zaten alýþmýþtýk 3. dünya yaþantýsýna. Hürriyet ve onun aðababalarý varsýn sefalarýný sürsün. Bizim neyimize gerek, haddimize mi onlarýn yaþantýsýna ortak olmak. Þayet biraz lütuf gösterip müsaade buyururlarsa lütfen cinsinden keyif yaparýz, dozunu kaçýrýrsak eðer aba altýndan darbe gösterir, kafamýza üþüþür icazet üzerine icazet verir hizaya çekerler. Dedim ya bizim neyimize gerek yol, köprü ve bilumum hizmetler onlar neyi öngörürse biz ona layýðýz...Yoksa sadece ben mi böyle görüyorum? ???
TÜRK, çetin iþler baþarmak için yaratýlmýþtýr.

Harun

abiler,
bu resmi ilk gazetede gördüðümde 'vay anasýný' dedim (aslýnda tam öyle deðil ama ona yakýn) ;D
sanýrým Tempo dergisi (yanlýþ da hatýrlamýþ olabilirim kusura bakmayýn) yayýnlamýþ,ancak orjinal halini (logosuz) bulamadým.
bu halini buraya  koyarken de yorumsuz koydum,gidene yas tutmaktý belki de niyetim.
bir de 3-5 sene sonra o köprüden geçersem hasbel kader hatýrlamaktý....

netice olarak kim kime nerede ne etmiþ,kime ne götürmüþ,kime ne getirmiþ hiç bakmadan bu manzara bir kenarda dursun istedim sadece.

KARADAG

Erkan kardeþ bu serzeniþim sizlere deðildir elbette ki ancak yorumlarýnýz  bana kliþe olmuþ bir fikre dair aþinalýk kesbedti. Sözkunusu resme bakýnca olayýn gerekçelerini bilmesem emin olun sizlerden fazla tepki gösterecek birisiyimdir.Lakin artýk bizim bu tür yalan yanlýþ  uydurulmuþ haberlerle kafamýzý meþgul edeceðimize,  yapýlan bu yol daha az hasarla daha çok ne kadar faydalý olur bu yönüne bakmak en akýlcý davranýþ biçimi olurdu kanaati naçizane fikrim.Yoksa öbür türlü çok söylenecek kelime bulunur muhalefet adýna.ben bir görüþün ve/veya zihniyetin savunucusu gibi gözükme gayreti içinde deðilim ancak sizinle de ayný fikri taþýdýðýmý söyleyemem.Benim isyaným sadece ''istemezük'' zihniyetinedir.Sorarým sizlere bu düþünceyi savunanlarýn kaçý acaba kaç tane aðaç dikti þu yeryüzünde bana hiç bilmediði bir aðaç sevgisini anlatma gayreti içerisine girmiþtir fütursuzca.Bilmeyen arkadaþlara hatýrlatmak isterim ''Konu aðaç deðil hala anlamadýnýz mý'' penceresinden bakarlarsa biraz olsun gerçeði göreceklerdir.   

KARADAG

Bir Karadenizli kardeþiniz olarak bana doðayý, yeþili, yeþil sevgisini anlatacak aramýzda herhalde birileri yoktur. Kaldý ki yol ulaþým ve bunun gibi problemleri bölgenin konumu ve jeolojik yapýsý nedeniyle benim kadar yaþa yanýnýz olduðunu da zannetmiyorum.Yol kelimesinden sizlere o kadar çok dramatik hikaye anlatabilirim ki, emin olun birçoðunuz yeþilin, aðacýn hiç önemi yokmuþ türünden fikre kapýlýr. Konu aslýnda bu da deðil. Konu; bu ülkenin selameti için bu ve buna benzer çalýþmalarýn tamamýna destek veriyor ve her ortamda mümkün mertebe savunuyor olmamýzdýr. Bu ''rant'' kelimesi iþte kendilerine rakip olmamasý adýna önüne taþ koymak isteyenlerin üretmiþ olduðu siyasi bir kelimedir.Kimin ne kadar kazanç saðlayacaðý bizi baðlamaz, bizi ilgilendiren kýsmý bu ülke için faydalý mý deðil mi? Gerisi teferruat olur herhalde.Þimdi birileride çýkar efendim biz ona bir þey demiyoruz biz sadece aðaçlarý savunuyoruz. Onlara da verilecek bir cevabým var elbet...hadi gelin derdiniz aðaçsa þayet, ülkemizde o kadar aðaçlandýrýlacak bölge var ki oralara aðaç dikelim oralarý yeþillendirelim. ''Kalabalýkta efelik yapanýn tenhada özrü kabul olmaz'' ata sözünü hatýrlatmak isterim. Kuru kalabalýðýn cahilce sloganlarýný kendimize þiar olarak kabul edemeyiz. Hele ki ''ormanlarýmýz yok ediliyor'' kelimesinin arkasýna saklanýp bunu bir kalkan olarak kullanan zihniyetin kölesi hiç olamayýz.Bu sloganlarý üretenlerin hangi mahiyetle bunlarý kullandýðýný pek ala biliyoruz.Kýsacasý; sözüm ona  bu yeþil sevdalýlarý gibi gözükenler orada, burada  toplum yapýmýzýn kaldýramayacaðý ahlaksýz kampanyalar yapacaklarýna aðaç dikme kampanyalarý yapsalar belki itibar görürdü. diyor konuyu kapatýyorum   

NÝVACI

A a cambaza bakýn.
Önünüzdeki logarý görmesenizde olur.
anladýmki meskenim yaylalar daðlar

KARADAG

Ýronik bir cevap olmuþ. Keþke bir fikir anlatýyor olsaydý.

kocaali

Alıntı yapılan: KARADAG -  Eylül 30, 2013, 07:29:41

Ýronik bir cevap olmuþ. Keþke bir fikir anlatýyor olsaydý.

o kadar çok þey anlatýyor ki....
No mud, no fun...

kocaali

Alıntı yapılan: shadowturks -  Ekim 01, 2013, 10:06:00
sende sirisinek sazý beðenmiþsin mehmet kardeþim... ;D ;D ;D ;D

ooooo beyenmek az gelir,  bayýlýrým  ;D ;D

No mud, no fun...

NÝVACI

Bize ancak  Darbý misaller düþer.
Bu siteyi reklam ve politika olmadýðý için severim ve sahiplenirim.
Kýsacýk yazýlarýnýzda bile ne yaman çeliþkiler olduðunu görebilseniz.
Kendi halinize göz yaþý dökersiniz.
Üzüldüðüm þey tarih tekerrür etmesi.
Meslektaþým diyemediðim minübüs esnafý 20 yýl sonra hala ayný
Bayramda Kurbanlýklarý teslim alýrken önüme geçen yaþýtým hala ayný uyanýk geçinme derdinde.
Halk arasýnda hala (burada dahil) Elli yýldýr birkaç hatibin derlediði üçbeþ paragrafýn dýþýna çýkmaz.
Sokaða çýkanlarýn slogan RÝTÝMleri dahi hala aynýdýr.
Bu asýrda bile elli yýl öncesi cümlelerinin tekrarý olduðunu anlamayan deðiþim ve geliþimden uzak kalmasýdýr
burada bile sitenin en yaþlýlarýndan biri acaba ne diyor demek yerine.
Sivri sinek muhabbetiyle geçiþtirilmek istenmiþtir.
Oysa Bu cahil amcanýz köþesinden geriye dönüp ülkenin nereye geldiðini gayet iyi gözlüyor.
Çok þükürki nasihat yada sohbette kimseden ezber yapmak ihtiyacý duymadým.
Evet cambaza bakmaya devam ederseniz.
Kýçýnýza hangi sineðin konduðunu görmezsiniz.
Siz kýçýnýzý kaþýrken kargalar çýkýndaki çökeleðe ortak olur.
60 yýldýr dillere destan DEMOKRASÝ palavrasýnýn artýk gerçekleþtiðin umarak
kimsenin kýrýlmadýðý acaba yurttaþým ne diyor diye düþündüðü günler umuyorum.
Hiç biriniz uzaydan gelmediðiniz sevdiðim vatanýmýn vazgeçilemez unsurlarýsýnýz
Kendinize iyi bakýn.

Harun

konu asýl þimdi kapanmýþtýr.

aðzýna saðlýk Burhan amca,özlemiþiz yorumlarýný,

tez zamanda ateþ baþýnda hasbihal etmek dileðiyle...

NÝVACI

Ýnþallah hep birlikte.