BISIKLET UZERINE

Başlatan mehmet22, Ekim 18, 2012, 08:33:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mehmet22

bu gün arkadaþým corlu dan profosyenel  bir bisiklet almýþ   2 saat önce dükkanýn önüne geldi  beyendim  biraz turladým buralarda   tekerleri falan kolayca cýkýyor ufalýyor bende sipariþ verdim aynýndan ......
ama sipariþ   cekme karavana deyil yavuz abi göbek icinn dir      konu denk düþtüüü
VARSA NÝVAN ÖZGÜRSÜN

Yevgeni

Eritirsin gobegiii.
Ben sehir icinde pisiklet halindeyim, gayet de kivrak, pratik..

Harun

aynen amaçlardan biri de bu:''fazlalýklardan kurtulmak''
lakin biraz araþtýrdým,alternatif çok,kafa karýþýk,
tavsiyelere açýðým velhasýl...

Yevgeni

Iyi bi pisiklet hafif bir pisiklettir Harun, arastirmani ona gore yap.
Bendeki 13 kilo civari, bildigin toplama, fittiri fittiri  gidiyor ama..

Harun

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Ekim 18, 2012, 08:42:42
Iyi bi pisiklet hafif bir pisiklettir Harun, arastirmani ona gore yap.
Bendeki 13 kilo civari, bildigin toplama, fittiri fittiri  gidiyor ama..

temelde aðýrdan hafife göre;dað bisikleti-þehir bisikleti-yol bisikleti olarak tespit ettim.
yol bisikleti bize gelmez,narin kaçar.
daha çok þehir içi kullaným amacýndan kelli þehir-yol bisikletine meðil etmekteyim.
10-13 kg arasý ortalama.
çok marka var,model var,bisiklet forumlarýný dolanmaktayým þu sýralar :)

Yevgeni

Bendeki gayet normal bir setup. Kron, Trek falan cok bakindimdi ve fiyatlari beni cok asti.
O yuzden Moda'da Ali'nin pisikleti adli dukkanda topladik. Ali isin erbabi, benimki o sira TRL 400'e ciktiydi (fiyatlar Euro aslen). Bilimum yuruyen aksam olmasi gereken kullanildi.
4 yil falan oldu, hala degiseni yok (fren papuclarini saymiyorum)..

taiga

Alıntı yapılan: mehmet22 -  Ekim 18, 2012, 08:33:16
bu gün arkadaþým corlu dan profosyenel  bir bisiklet almýþ   2 saat önce dükkanýn önüne geldi  beyendim  biraz turladým buralarda   tekerleri falan kolayca cýkýyor ufalýyor bende sipariþ verdim aynýndan ......
ama sipariþ   cekme karavana deyil yavuz abi göbek icinn dir      konu denk düþtüüü

http://www.facebook.com/groups/87268741686/    :D

Denk gelirsen Kamil (Tabak) abiye selamýmý söylersin... (Belediye iþhanýnda mekaný yada arka taraftaki eczacý Murat)

bymuammer

bisiklet bende heves edip 2 tane almýþtým hanýmla gezecektik diye ama tek kullanýmlýk oldu maalesef öylece orada duruyor :(

Yevgeni

Alıntı yapılan: bymuammer -  Ekim 18, 2012, 09:01:00
bisiklet bende heves edip 2 tane almýþtým hanýmla gezecektik diye ama tek kullanýmlýk oldu maalesef öylece orada duruyor :(

Arubanin akuyu cikar, takmaya usen, atla pisiklete, hehe..

taiga

Alıntı yapılan: Harun -  Ekim 18, 2012, 08:39:46
aynen amaçlardan biri de bu:''fazlalýklardan kurtulmak''
lakin biraz araþtýrdým,alternatif çok,kafa karýþýk,
tavsiyelere açýðým velhasýl...

Asfaltta takýlacaksan Trek in FX modeline bak, buna uygun kadro alýp üstünü donat... (Bende MTB var, büyük kadro anca onda bulabildiðim için  :'( ama aklýmda hala FX tarzý hybrid de)

Þehirde ve kýsmen köy yolu tadýnda yerlerde sekeceksen amortisör boþa yük, çünkü hafifi, kalitelisi direk bisiklet fiyatýna... :D

Alacaðýn kadro hafif olsun...

Vites sistemi orta düzey yeter...

Disk fren vb. yapma, gereksiz bir baþka aðýrlýk unsuru. (Senin, benim gibiler için gereksiz, ciddi kullanýcýlar için deðil elbet)

Son olarak Hüseyine danýþ, tüm bakýmlarýný da yapar bisikletine, sana öneride getirir, lakin sakýn onunla falan gezmeye kalkma, Atlas daðlarýnda  Yusuf abinin pestilini çýkardýydý zamanýnda, sýfýr numara çatlaktýr bilesin...

Not: Hafiflik bana göre en önemli unsur, (baþkasý yoðurdu istediði gibi yeme özgürlüðüne sahip elbet), aðýr bir velespitle inan asla gerçek keyfi alamazsýn... (Bu arada aðýrlýk/fiyat konusu geometrik olarak artar, yani 13 kg yerine 12 kg olmasý için bisikletine atýyorum 500 tl harcarsýn, 10 kg dan 9 a indirmek içinse 5000 TL  ;D )

Not2: Mutlaka bisiklet kaský tak...

bymuammer

:) valla iyi fikir abi evle iþ yeri 5 km iyide olur aslýnda :) akþama gidip aküleri sökeyim :) hatta þaftý felanda sökeyim hepten bisiklete talim ederim o zaman :)

Harun

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Ekim 18, 2012, 08:57:32
Bendeki gayet normal bir setup. Kron, Trek falan cok bakindimdi ve fiyatlari beni cok asti.
O yuzden Moda'da Ali'nin pisikleti adli dukkanda topladik. Ali isin erbabi, benimki o sira TRL 400'e ciktiydi (fiyatlar Euro aslen). Bilimum yuruyen aksam olmasi gereken kullanildi.
4 yil falan oldu, hala degiseni yok (fren papuclarini saymiyorum)..

evet fiyatlar uçuk,
hafta sonu bizim burada Ýstoç'da bi dolanacam bakalým.
asýl bu iþin merkezi Sirkeci lakin oradan beðenip alsak,neremize sokacaz eve getiresiye,
komandoluk yanýmýz kalmýþ olaydý,Sirkeci'den atlar eve gelirdik taze velespit ile sahilden püfür püfür ;D

bymuammer

abi o deðilde oturgaç organý bi hafta mahfediyor insaný :) :)

Harun

Alıntı yapılan: taiga -  Ekim 18, 2012, 09:13:43
Asfaltta takýlacaksan Trek in FX modeline bak, buna uygun kadro alýp üstünü donat... (Bende MTB var, büyük kadro anca onda bulabildiðim için  :'( ama aklýmda hala FX tarzý hybrid de)

Þehirde ve kýsmen köy yolu tadýnda yerlerde sekeceksen amortisör boþa yük, çünkü hafifi, kalitelisi direk bisiklet fiyatýna... :D

Alacaðýn kadro hafif olsun...

Vites sistemi orta düzey yeter...

Disk fren vb. yapma, gereksiz bir baþka aðýrlýk unsuru. (Senin, benim gibiler için gereksiz, ciddi kullanýcýlar için deðil elbet)

Son olarak Hüseyine danýþ, tüm bakýmlarýný da yapar bisikletine, sana öneride getirir, lakin sakýn onunla falan gezmeye kalkma, Atlas daðlarýnda  Yusuf abinin pestilini çýkardýydý zamanýnda, sýfýr numara çatlaktýr bilesin...

Not: Hafiflik bana göre en önemli unsur, (baþkasý yoðurdu istediði gibi yeme özgürlüðüne sahip elbet), aðýr bir velespitle inan asla gerçek keyfi alamazsýn... (Bu arada aðýrlýk/fiyat konusu geometrik olarak artar, yani 13 kg yerine 12 kg olmasý için bisikletine atýyorum 500 tl harcarsýn, 10 kg dan 9 a indirmek içinse 5000 TL  ;D )

Not2: Mutlaka bisiklet kaský tak...

saðol Haldun abi,
bu Hüseyin'in mevki neredir ki?
''Selamun aleykum''diyelim kapýsýna dayanýp

Harun

Alıntı yapılan: bymuammer -  Ekim 18, 2012, 09:14:50
:) valla iyi fikir abi evle iþ yeri 5 km iyide olur aslýnda :) akþama gidip aküleri sökeyim :) hatta þaftý felanda sökeyim hepten bisiklete talim ederim o zaman :)

Muammer,
iþ eve 5 km olsa ben bisikletten þaþmam,ne bisikleti kravat gömlek yürürüm bile ;D
30 km gidiyorum hergün tamý tamýna 2 saat neredeyse ???