Tek nokta enjeksiyon - CHECK ENGINE hata kodu okuma

Başlatan wastiee, Ağustos 25, 2010, 05:03:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

wastiee

halihazýrda bir sýkýntýnýz yoksa gaz ayarýna da gerek olmayabilir. deðiþik devir/yüklenme aralýklarýnda deðiþik deðerler gelmesini bekliyor aracýn beyni sensörden, ona uygun deðilse hata verebiliyor.

Mesela bende bir zamanlar aracý rölantide 40-50 saniye býrakýrsam check engine ýþýðý yanardý (kontrol edince de 44 ya da 45 kodu görürdüm), onun dýþýnda yolda vs hiç yanmazdý. LPG'nin ayarý rölantideyken aracýn beyninin beklediði gibi deðildi, ama onun dýþýnda tam ideal ayarýndaydý :)
Ýzmir'den Moðolistan'a: www.izmirmogolistan.com

sniper

kerem bey peki her hangi bir sensoru yada enjektoru sokup taktigimizda beyni resetlemek gerekcekmi hata vermemesi icin ve bunu cihaz olmadan yapabilirmiyiz ?

Harun

Alıntı yapılan: sniper -  Ağustos 03, 2016, 01:19:36
kerem bey peki her hangi bir sensoru yada enjektoru sokup taktigimizda beyni resetlemek gerekcekmi hata vermemesi icin ve bunu cihaz olmadan yapabilirmiyiz ?

Aramýza hoþgeldiniz öncelikle,
Kerem uzaklarda,sanýrým yurtdýþýna yerleþti,
resetlemek gerekebilir kanýmca,
ancak örneðin ben temizlemek maksatlý bir sensörü söküp takmýþtým.Sonrasýnda panelde arýza ýþýðý yanmaya baþladý.
Temizliklten olduðunu düþünerek ilgili sensörleri çýkarýp tekrar taktýmim,kontrol ettim.Arýza ýþýðý sömüþtü...
Ama bence bu tarz deðiþimden veya kontrolden sonra resetlemek daha faydalý olur...