NEDEN NIVA?

Başlatan Yevgeni, Temmuz 20, 2007, 08:39:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ERCO

Alıntı yapılan: diff-lock86 -  Ekim 20, 2007, 12:14:30
denizden bi kaç km içerde,yüksek rakýmlardan sonra þehir içine tekrar ayný araçla dönmek 'ulen az önce taaa nerlerdeydik þindi nerdeyis' demek deðil diyebilmek süper bi duygu,altýmda sürekli 4 çeker bi aracýn olmasý insana güven veriyo(yeterki gerekli bakýmlarýný yaptýrýn zamanýnda)iþte bu yüzden 'Ya Niva Ya Niva'.......

e hadi bakalým
güven oto lada servisi    izmir
www.guvenlada.com

BadBoy

niva çünkü çarpýyolar çarpýyolar bana biþi olmuyo niva çün kü asvaltta bana göre çok iyi(4 çeker olmamasýndan kaynaklana bilir he bide performans lastiði) ama genede çýkmadýðým dað taþ çöp konteynýrlarý ve araçlar  niva çünkü saðýmda bmw  x5 solumda nissann ortalarýnda ben  ve bakýlan araç niva neden mi niva balýða giderken arabamý denizden 100 metre ilerisine koymuyorum da ondan niva neden mi niva çünkü erco ; MMC; AKADEMÝC VE SÝZLERLE TANIÞMAMA VESÝLE OLDU
YA tozudumana katacaksýn YA tozudumaný yutacaksýn

Yevgeni

Aslen bir otomobilin (4 çekerin, vs) gücünden, görünüþünden, mekaniðinden, vesairesinden ziyade içine oturduðunuzda nasýl hissetiðiniz daha önemli. En azýndan benim için öyle. Niva'nýn içinde iyi hissediyorum, bu böyle..

taiga

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Kasım 10, 2007, 12:04:13
Aslen bir otomobilin (4 çekerin, vs) gücünden, görünüþünden, mekaniðinden, vesairesinden ziyade içine oturduðunuzda nasýl hissetiðiniz daha önemli. En azýndan benim için öyle. Niva'nýn içinde iyi hissediyorum, bu böyle..

Ne yalan söyleyeyim...
Nivanýn içinde rahat olduðumdan daha fazlasýný hissettiðim tek araç UNIMOG... ;D

seko

Ben hiç unimog kullanmadým.
Gördüðüm kadarý ile unimog arazinin kralý diye düþünüyorum.

emre_ozk

Alıntı yapılan: seko -  Kasım 10, 2007, 12:37:05
Ben hiç unimog kullanmadým.
Gördüðüm kadarý ile unimog arazinin kralý diye düþünüyorum.

aynen unimog arazinin krali dedigin gibi akrabamda var bi tane kaporta eski ama
motor ve öndeki makara çok iyi öndeki makarasi tam 5 ton çekebiliyor motora balgli
ve unimorg ta fiat 50 nc traktör motoru var ve hep 5 ile 6 vitesi kullaniyorlar
ramplari 5le çikiyor  düzde 6 :D 4 3 2 1 nerdeyse hiç kullanm1yor :D ve 1 mt karda sorunsuz  ;D
Emre özkaradeniz
Ýzmit

taiga

Alıntı yapılan: efe -  Temmuz 21, 2007, 07:31:47
        hatta ileride bide karavan takarýz arkasýna tatillerde deymeyin keyfimize...

Hocam,

Þöyle bir þeye ne dersiniz?

http://www.indexorg.com/sican/default.htm

SinanATASOY

Iki tekerde de hep ayný þeyi savunmuþumdur, dört tekerde de.. Gerektiðinde her yere götürebilmeli, soru iþareti olmamalý, kýrýlacakmý endiþesi olmamalý insanýn aklýnda, gidilecek yerler asfalt ile sýnýrlandýrýlmamalý..

NivaTR'yi iyice inceledikten sonra kalan seçenekler kendiliðinden elendi..
Benim için zor yoktur, imkansýz ise zaman alýr..

reis28

þunu söyliyeyim arazide ve ayný zamanda caddede kulana bilinecek en uuygun fiyatlý 4 cekerdir niva yedek parca ucuz kolay bulunuyor tabiki endeks ekenomiyle paralel gidiyor bi yerdede mesela ekonomik durum biraz daha üst sekmentte olsa daha farklý model ve amaclara yöneliriz sanýrým örnek bir cimi aldýn sýfýr araclar biliyorsunuz ikiyýl parca garantisivar birde kasko yaptýrdýnýzmý sorun kalamaz  araziye girdinz kýrýldý garantiden degiþtir arazide yan yattý kaskodan yaptýr ve devam yeni niva için de bunlar gecerli olabilir ama birazdaha eski model oldumu garanti cepten kýrdýnmý parca ucuz haletmesi makul kasko zaten model eski oldumu onuda yapmýyolar oda cepten koskolu daha ne olsun içinde kaloriferi calýþan hemde hatýrý sayýlýr bir þekilde üstü kapalý arazide hafife alýnmýycak kadarda kabiliyetli    modifiyesi uygun kendinden bir þeyler kata biliyosun biraz ugraþtýnmý nivayla arazide nam salmýþ 4 cekerlere bile yeri geldimi meydan okuyor daha ne olsun ben niva diyorum
DURSUN USTA 05364629668

dora

Dostlar benim için niva çok þey ifade ediyor.Öncelikle mekanik bu önemli biraz eliniz yatkýnsa aracý daðdan indirecek tamiratý yapabilirsiniz ama bir pajeroyu yada land rover td4,td5 vs. çok zor.Saðlam çok kýrýcý etaplara girdim eve geldim yýkamadan iþe gittim(aracýmla) soðuk iklim aracý olmasý sebebi ile hararet sorunu var ama extra fun bu iþi çözüyor.Ben Antalya da yaþýyorum unutlmamalý bakýmlý bir araç bu sorunlarý çýkarmýyor.Ayrýca þanzuman ve þaftlarýn birleþim noktalarýnda kaydýrýcýlar var ben her ay gres pompasý ile kavçuklu gres basýyorum kalkýþ esnasýndaki mekanik boþluk sesini kesiyor ayrýca o bölgedeki yýpranmayý azaltýyor.Neyse biraz teknik bölüme girdi ama yazdým iþte KISACASI NÝVA=ÖZGÜRLÜK HERKESE BOL NÝVALI GÜNLER.....
Niva 1041-firefly-Atlantis

dora

HERYERDE NÝVA                                                                       
Niva 1041-firefly-Atlantis

entomolog

Bence biraz özendirme kývamýnda olsun.

Arazide 4x4 keyfini sürmek ya da çalýþmak istiyorsanýz. 4 mevsimde kullanýrým diyorsanýz. Orjinal parçasýný bulmak ve ucuza almak istiyorsanýz. Vergi dilimi düþük olsun diyorsanýz. Sanayide hiç deðilse mekanik olarak her ustanýn bakýmýný yapabilmesini istiyorsanýz. Ve en önemlisi arazide gezerken acaba buradan geçebilirmiyim diye bir fobi yaþamak istemiyorsanýz. Tabiki Niva kullanmalýsýnýz.

NÝVA69

Kýþýn Erzurum-Bayburt gibi 1500-2000 metre rakýmlý ve -20/-30 derecede soðuk olan yerlerde, yollarda seyahat etmek çiledir ! (Niva ile yapýlan seyahatler hariç ;))

Karda, asfalttan daha iyi gittiðini bile düþünmeye baþladým :D

Ha birde bizim köy köy olalý beri traktörler dahil hiçbir aracýn çýkmadýðý ve köye adýný veren tepeye ilk çýkan gene Niva oldu... 

2007 LADA 4X4/BAYBURT-KOCAELÝ-ANKARA.

Medved

1996 model 1,7cc Nivam var.2 senede 2 sahip deðiþtirmiþ.1998 den beri bende.25000km de aldým 75 000 km deyim.Bende çok kullanamadým yakýt sarfiyatý nedeniyle.Halen benzinde ýsrarcýlýk yapýyorum.LPG bana sýcak gelmiyor (ama cüzdana sýcak geliyor sanýrým.:))
Epey bir macera atlattýk Nivamla. Araçýn kendi hatasýndan kaynaklý yolda hiç kalmadým.Çok arýzasýný kendim giderebiliyorum.Parça sorunu yok.Tofaþ dahil parça bulunabiliyor.Bakýmý kolay kullanýmý keyifli.Tek üzdüðü konu yakýtý. ;D
Her yaþanan güzeldir!

NÝVA69

Alıntı yapılan: Medved -  Mayıs 13, 2008, 06:46:24
1996 model 1,7cc Nivam var.2 senede 2 sahip deðiþtirmiþ.1998 den beri bende.25000km de aldým 75 000 km deyim.Bende çok kullanamadým yakýt sarfiyatý nedeniyle.Halen benzinde ýsrarcýlýk yapýyorum.LPG bana sýcak gelmiyor (ama cüzdana sýcak geliyor sanýrým.:))
Epey bir macera atlattýk Nivamla. Araçýn kendi hatasýndan kaynaklý yolda hiç kalmadým.Çok arýzasýný kendim giderebiliyorum.Parça sorunu yok.Tofaþ dahil parça bulunabiliyor.Bakýmý kolay kullanýmý keyifli.Tek üzdüðü konu yakýtý. ;D

Tahminen 350 ykrþ./KM. sarfýyatýnýz var. Ben de sýralý Ýtalyan lpg var ve sarfýyatýmýn 175 ykrþ/KM.'ye kadar düþtüðü oluyor. Kýþýn 2000 metre rakýmlý ve -30 dercelik Erzurum-Bayburt gibi yerlerde ve köy yollarýnda kullandým ve tek kelimeyle süperdi...

Defalarca dik ve uzun yokuþlarda lpgden benzine, benzinden lpgye geçirerek fark var mý diye denedim ve hiçbir fark olmadý... Hatta ilk fýrsatta CNG'ye geçeceðim. O lpgden de %40 daha avantajlý...

Dost tavsiyesi, www.lpghaber.com'a bir göz atýn...

2007 LADA 4X4/BAYBURT-KOCAELÝ-ANKARA.