Bisikletle TAHTALI 2365 mt EXPEDISYONU (15 yýl sonra yeniden)

Başlatan MOUNTAINBIKER, Temmuz 14, 2010, 09:04:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

MOUNTAINBIKER

:D
HEHEHEEHHHHEEEE
MOTORLA HERKES CIKAR YIYORSA BISIKETLE CIKSINLAR.
GERCI FOTOLARDA GOSTERDIGIM GIBI O IS YASSSS.HAA FARKLI BIR SEY OLURSA BI SEY DIYEMEM.
O CARSAK KISMI GECERLERSE GERISI KOLAY....AMA O DA SU DURUMDA.... ::)YASSS HAVALAR KOTULESIYOR AYRICA...
EVET EH 920 VE BELEN YAYLASI   BIR DAHA COOOOK ZOR.ANILARDA KALDI DOSTUMMMM.ONU COK OZLUYORUM.
SAHIBINDENDE GORUP BEGENIP KACIRDIGIM 3. ARAC DENK GELDI...MAALESEFYINE TIIIK YOK.HANIM RUSYADAN 2 TANE LADA NIVA MODELI ALMIS YINE ONLARLA HALI USTUNDE OYNAYIP OFF ROAD YAPACAM....KENDIMI ORALARA CIKMIS FARZ EDIP.YANINADA VOTKA ACIP... :-[
HASRET CEKMEYE DEVAM...

Tolga

Tolga

MOUNTAINBIKER

;D
ha bu arada adamlar harbiden de cikmislar... ::)
eh seyyy kem kumm ::)
yigidi oldur hakkini ver...adamlar harbiden ben den de ucuk seyler yapmislar.facebook da ki linki ve diger linklerini de vereyim.sizde bakin hak vereceksiniz.
tebrik etmek gerek simdi.ama bisiklet konusunda hala fikrimde israrciyim. ;)
http://www.kemerenduro.com/

http://www.facebook.com/photo.php?pid=4144668&o=all&op=1&view=all&subj=144646022224475&id=601989874&fbid=404207449874

hatta bu link son noktayi koyuyor.zirvedeki teleferik evi...
bu fotolara bakinca onlarin gittigi yerlere bizimde iskenderle beraber bisikletle gittigimizi gorduk...demek tek delibiz degiliz. :D

dora

Alıntı yapılan: Tolga -  Ekim 13, 2010, 11:11:48
Doðru söze ne nedir...

Bende katýlýyorum..Hür ve arkadaþlarý zoru insan gücü ile baþardýlar.
Niva 1041-firefly-Atlantis

krosofrot

Hür.yengem banada lada niva maketi getirsin söylemezsen sorumlusu sensin.
HÝÇDURMASAM

dora

3 hafta önce o taraftaydým Norveçli 6 kiþilik bir bisiklet grubu vardý suyun baþýnda kamp kurmuþlardý  sen geldin aklýma  hadi bir hamle daha görmek isteriz...

MOUNTAINBIKER

Alıntı yapılan: krosofrot -  Ekim 14, 2010, 01:04:23
Hür.yengem banada lada niva maketi getirsin söylemezsen sorumlusu sensin.

tamam ilettim mesaji selami var,bulabilirsem extra alirim dedi.ama taaaaaa subata kadar gelmeyecek.malum dogum isleri... ;)

MOUNTAINBIKER

Alıntı yapılan: dora -  Ekim 14, 2010, 07:10:29
3 hafta önce o taraftaydým Norveçli 6 kiþilik bir bisiklet grubu vardý suyun baþýnda kamp kurmuþlardý  sen geldin aklýma  hadi bir hamle daha görmek isteriz...

is durumlarindan ve hava durumlarindan firsat bulursam oymapinar barajina sarj edilmis ve hafizasi bos makineyle tekrar gidecegim.onun disinda cok fazla extrem bi hamle su anda yok gibi.belki duz yol MANAVGAT -ALANYA - MANAVGAT I da denemeyi dusunuyorum.hic o taraflara bisikletle gitmedim.bisikletle alanyayi da gezmek fena bi fikir degil.aslinda erken saatte cikilirsa daha da otelere gidilebilir.mesela gazipasa?? yada akseki...
tabii hersey halet- i ruhhiyeme baaaali :D
n kadar streslenirsem o kadar km yaparim... ;D ;D ;D
yani su ara stres toplayip enerji biriktiryorum.
ayrica adi muhim degille gezdigimiz yere gidip duruyorum.en yakin yer orasi oldugu icin.ama her gittigimde de bayagi bir kufur edip donuyorum aklima geldikce ;D ;D ;D ;D
yaaani durumlar su ara bu yonde...

dora

Alıntı yapılan: MOUNTAINBIKER -  Ekim 14, 2010, 07:45:01
is durumlarindan ve hava durumlarindan firsat bulursam oymapinar barajina sarj edilmis ve hafizasi bos makineyle tekrar gidecegim.onun disinda cok fazla extrem bi hamle su anda yok gibi.belki duz yol MANAVGAT -ALANYA - MANAVGAT I da denemeyi dusunuyorum.hic o taraflara bisikletle gitmedim.bisikletle alanyayi da gezmek fena bi fikir degil.aslinda erken saatte cikilirsa daha da otelere gidilebilir.mesela gazipasa?? yada akseki...
tabii hersey halet- i ruhhiyeme baaaali :D
n kadar streslenirsem o kadar km yaparim... ;D ;D ;D
yani su ara stres toplayip enerji biriktiryorum.
ayrica adi muhim degille gezdigimiz yere gidip duruyorum.en yakin yer orasi oldugu icin.ama her gittigimde de bayagi bir kufur edip donuyorum aklima geldikce ;D ;D ;D ;D
yaaani durumlar su ara bu yonde...

Dostum hayat devam ediyor biliyorsun yolda bir býdýk var...

MOUNTAINBIKER

;)
siparis  ;) kasim sonuna insallah elde olacak ;D ;D ;D
bugun netlesecek... ;D ;D ;D ;D
hayirlisi olsun....
bir LADA NIVA aldik,nelere kaaadir cikti...hicbir arac boyle olmaz...

MOUNTAINBIKER

slm herkeze...
meraklisi icin su benim bisikletle idigim daga cikan endurocularin fotolarini iceren face book lnkini veriyorum.cok guzel fotolar var,oraya cikan arkadaslarin nasil ve nelerle ugrastiklarini benim fotolardan sonra daha iyi anlayabileceksiniz.ben indim ama onlar cikti.arada boole bi nuans farki var.iyi incelemeler.

http://www.facebook.com/group.php?gid=144646022224475&v=wall
http://www.facebook.com/group.php?gid=144646022224475&v=photos

yusuf

selam sana MOUNTAINBIKER

Yaptýklarýný görünce imreniyor ve eski günlerimi özlüyorum

1996 da Swatch ve fas hava yollarý sponsorlugunda Bisikletle bir fas turu yapmýþtým.

Cebelitarýk boðazýndan baþlayýp Marekeþe inip ( 1120 km) Oradan da Yaya olarak Atlas daðlarýna (4200 m) çýkýp bir gece zirvede kalmýþtým.

Atlas dergisinde de yayýnlanmýþtý bu gezim.

O zamanlar Türkiye'ye ilk ilk kez ram diþ ticaret tarafýndan Dowes el yapýmý dað bisikleti getirilmiþti. 1200 mark'a almýþtým. Bunu ödemek için de 6 ay bira içmemiþtim. Kafa kafaya gelmiþti.

O bisiklet hala duruyor bende.

Þimdi oturduðumuz yerden gaza basýyoruz.

Yakýn zamanda fotolarý scan edip koyarým buraya.

Vay be neler deðiþmiþ. O zaman internet, cep telefonu, digital foto makinasý, Euro, gps yoktu.

MOUNTAINBIKER

selamlarrrrr :D
ne mutlu bana ki bu yazi ve resimler ile birseyler hatirlatabilmis,az da olsa insanlarda merak uyandirmayi basamisim(LADA NIVAsiz olarak) :D
hocam bunu bilmiyordum..ancak biraz da olsa sanki ben bu yaziyi okudum yada gordum gibi.cunku o yillarda atlas dergisini almaya gayret ederdim.
yanliz bir noktayi hemen goz onune koyayim......nin sponsor oldugu...cumlesi...
iste ben ve benim gibi meraklilarin asla ulasamayacagi sey.
evet maddeviyat olmadan bu isler yapildi,dusun ki oda olsa ben daha baska neler yapardim.
gerci bu siteye uye oldugumdan beri sanirim kisa sure icinde tekbasima nivayla yabancisi oldugum bir konuda cogunun yapmayacagi seyleri yaptigimi-zi fotolarda gordunuz.bisiklet i alip basladiktan sonra daha dag bisikletinin adi antalya da yokken daglarin basina yaz kis demeden cikarken,hep bir hayalim vardi.ekledigim linklerden birinde yazildigi uzere agri da dahil turkiyedeki cogu zirveye bisikletlecikmaya calismak.bunun icinde 3-4 tane yapmis ama sonrasini getirememistim.
su anda ben senin bu anlattigin hikaye nedeniyle sana gipta ediyorum.tebrikde ediyorum.
evet o zamanlar internet digital sistem vs.vs. yoktu.sadece bir ZENITH makinam vardi..36 kare foto yu cekerken ekonomik davranip bazi guzellikleri es gecer,eve donuste de bir hafta sonra eger guzel sonuclar cikmis ise fotolari dort gozle beklerdik.yaaa simdi her sey var ve birbirimizle paylasabiliyoruz.aslinda uzulerek soyleyebilirim ki,bazi seyler artik teknoloji nedeniyle ayaga dustu.artik herkes herseyi yapabilir hale geldi ancak aslolan gercekte kimin neyi gercekten yapabildigini gorup secebilmek.o gozle baktiginda sayinin bir elin parmaklari kadar ...
bana birileri gelip ya hadi bereber gidelim diyor,tamam hadi deyince...yari yoldan donuyor.evet yas 43 oldu ama arada gecen (1992 den beri) yillaricindeki antremanin verdigi kuvvet kalici oldu.bir sey yapmaya karar verince sadece bir aylik calisma yeterli oluyor.araba varken bunu yapmiyordum.bas marsa tak vitese yurru...olsa  ki olmasini cokistiyor ozluyorum,yine bas masrsa takvitese devam.ama o zaman bu yazdigim ve cektigim fotolarin da ozelligini yakalayamayacagim.
dusunsene bisikletle fas tur diyorsun.siradisi bir etkinlik.herkes yaptiginda siradan....keske hayatimizin bir kismini siradisi yasamaya devam edebilsek...
o zaman anlatacak o kadar cok seyimiz olurdu ki..
ya cok uzattim farkindayim ama,kisacasi suydu demek istedigim biz yillar once tahtaliya yuruyusle cikar kamp filan kurar kayip filan olur sikintilar ceker,sonra istahla anlatirdik.
artik si-ra-dan oldu :-[.tahtaliya cikmak...bakirliya cikmak...agriya evereste cikmak..neler oluyor boyle diimi?(cepte de varsa hele) ;)

hakanbusa

Alıntı yapılan: yusuf -  Ekim 28, 2010, 10:16:13
selam sana MOUNTAINBIKER

Yaptýklarýný görünce imreniyor ve eski günlerimi özlüyorum

1996 da Swatch ve fas hava yollarý sponsorlugunda Bisikletle bir fas turu yapmýþtým.

Cebelitarýk boðazýndan baþlayýp Marekeþe inip ( 1120 km) Oradan da Yaya olarak Atlas daðlarýna (4200 m) çýkýp bir gece zirvede kalmýþtým.

Atlas dergisinde de yayýnlanmýþtý bu gezim.

O zamanlar Türkiye'ye ilk ilk kez ram diþ ticaret tarafýndan Dowes el yapýmý dað bisikleti getirilmiþti. 1200 mark'a almýþtým. Bunu ödemek için de 6 ay bira içmemiþtim. Kafa kafaya gelmiþti.

O bisiklet hala duruyor bende.

Þimdi oturduðumuz yerden gaza basýyoruz.

Yakýn zamanda fotolarý scan edip koyarým buraya.

Vay be neler deðiþmiþ. O zaman internet, cep telefonu, digital foto makinasý, Euro, gps yoktu.

Yusuf abi demekki Birayý býrakman için seni borçlandýrmamýz lazým. Ben senin için Niva Turbo kit sipariþi vereyim en iyisi. ;) ;D

yusuf

Bu benim ortak Hüseyin Ürkmez. Ýnternete girerseniz ne manyak biri olduðunu görürsünüz.

Yer Fas - Asnii - Atlas daðlarý etekleri. Foto: yusuf