4X2 NÝVA APARATI

Başlatan 4X2 NÝVA, Nisan 18, 2007, 05:27:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

engin

herkese selamlar
4*2 Arkadaþým ben bu konuyu biraz araþtýrdým  dediðin  gibi sýkýntý olacaný pek zannetmiyorum arkadan itiþli tüm arabalarda virajda savurma vardýr bmw þahini dahil hele yeðmurlu ise hafifde bassan araba savrulur birazda zevki vardýr o iþin sen iskenderundaydýn galiba bi param olduðunda ziyaretine gelcem aslýnda senile biz telefondada konuþtuk daha önceki forumdan tanýþýyoruz ben telimi kaybettin umarým yakýnda görüþürüz

NÝVA69

Geçen Erzincan'da deneme amaçlý ön þaftý söktürdüm...
Yaklaþýk 250 km 4x2 vaziyetinde yol yapmýþým ve ilk izlenimler;

-Direksiyon biraz rahatladý (Benim ki zaten hidrolik olduðundan bariz bir fark hissetmedim)
-Düz yolda 4x4'ten çekiþ ve hýz olarak neredeyse hiç farký yok
-Dik ve uzun rampalarda araç biraz aðýr kalýyor
-Virajlarda (zaten otoban dahil 100'ü hiç geçmediðimden yani yavaþ-dikkatli kullanmaya çalýþtýðýmdan) sorun-sýkýntý yok
-Bu arada lpg ile yaptýðým ilk denemelerde yakýt sarfiyatý 194-198 Ykrþ/Km çýktý. Bu rakamlar 4x4 ile yaptýðým sarfiyata çok yakýn
-Önden gelen ses bariz bir þekilde azaldý...

Þimdilik tek sorun BARÝZ bir yakýt tasarrufu görmeyiþim. Traktör ve Ranger deneyimlerimden %20-30 yakýt tasarrufu olur diye TAHMÝN ediyordum ama þimdilik öyle çýkmadý.

Bir hafta daha 4x2 vaziyetinde uzun yol-kýsa yol inþallah gezeceðim bakalým sonuç ne olacak. Eðer BARÝZ bir fark olmazsa benim için 4x2 dosyasý olumsuz olarak kapanýr...
2007 LADA 4X4/BAYBURT-KOCAELÝ-ANKARA.

4X2 NÝVA

NÝVA69

Titreþimde de, seste de "BARÝZ" bir azalma var ama iþin kötü yaný geçen Ýzmit'te paraya kýyýp (þeytana uyup  :D) Ziebart'ta alta komple ses-pas izolasyonu attýrdým ve bu madde yavaþ yavaþ donup ve 1 aya tamamen beton gibi olacak ve "1 ay sonra en az %50 ses azalacak dendi" garanti edildi...

Gerçekten de ses-titreþim azaldý ama ne kadarý Ziebart'tan dolayý, ne kadarý 4x2'den bunu bilemiyorum...

Benim kafama takýlan asýl mesele ise;
Neden yakýt bariz azalmadý ???
Bir de bu aparat eðer 500 ytl ise kaç bin km'de amorti olur?

Kýsacasý deðer mi-deðmez mi?

4X2 NÝVA

SES PAS ÝZALASYONU TÝTREÞÝMÝNÝ AZALTTI DEME SAKIN GÜLERÝM?

4X2 NÝVA

YAKIT ÖLÇÜMÜNÜ NASIL YAPTIN?
SÜRÜÞ STÝLÝN NASIL?

engin

selamlar
bizim nivalar 100 km 10 ltreyi acýmadan bunu tüm nivacýlar bilir yakar yaksýn hakkýdýr aslýnda çok deðil yaktðý lakin benzin fiyatý malum lpg mecbur durumdayýz onunda sýkýntýlarý malum bu aparat 8 ltreye falan düþürebiliyosa bence oldukça iyi
4*2 arkadaþým telim 5354053945 müsait olunca bi ararsan sevinirim

4X2 NÝVA

engin

tabiki kullandýnýz aparatýnýzla ilgili

4X2 NÝVA

O MUHAKKAK TA SORMAK ÝSTEDÝÐÝN NEDÝR

engin

sen kulladýna göre 2 litre kadar tasarruf saðlýyabiliyormusun

4X2 NÝVA

BEN MERAK EDÝPTE NET ÞU KADARDIR DÝYE ÖLÇÜM YAPMADIM.AMA MUHAKKAK FARK VARDIR (4 ÇEKERLE,SADECE ARKADAN ÇEKER ARASINDA)ÇÜNKÜ ARABANIN RAHATLADIÐINI HÝSSEDÝYORSUNUZ ZATEN.ÝÞÝN DOÐRUSU SÝZÝN DENEMENÝZ

engin

peki arkadaþým   ortalama 100 km nekadar yakýyosun kabaca tahmini

NÝVA69

Alıntı yapılan: 4X2 NÝVA -  Mayıs 27, 2008, 02:12:37
YAKIT ÖLÇÜMÜNÜ NASIL YAPTIN?
SÜRÜÞ STÝLÝN NASIL?

LPG ile...

Erzincan'da depoyu tam doldurttum ve Kellkit'te tekrar tam doldurttum. Yakýlan yakýt/Yapýlan kilometre belli ve 198 Ykrþ./Km. çýktý... Bu arada bu meþhur Pöske Geçidinde aracýn 2. vitese kadar düþtüðü yerler vardý.

Daha sonra depoyu tekrar Bayburt'ta ve gene PO'da tam doldurttum ve sonuç 194 Ykrþ. çýktý.

Ýnþallah birkaç güne; Bayburt-Gümüþhane-Trabzon ve Erzincan turu yapacaðým (yaklaþýk 500 Km.) ve tekrar ölçeceðim. Sonuçlarý yazarým...

Bu arada Ziebart, elbetteki titreþimi deðil sesi azaltmýþtýr, katýlýyorum. Lakin bunu da ölçmek mümkün deðil!

Sürüþ sitilime gelince otoban dahil 100'ü geçmem. Ortalamam normal yolda 90'dýr... Köy yollarýnda 60-70 kadar... (Sadece bir kere deneme amaçlý 140'a çýkmýþtým).

Þimdilik bu kadar...

engin

yaklaþýk 200 çok iyi eðer tüplü olsa 150 kadar düþecek  bu demektirki aparat yararlý bir konu gibi gözüküyor