nivaya 1.6 vw mpi motor

Başlatan av.mehmet, Mayıs 09, 2014, 10:07:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

av.mehmet

Merhaba dostlar. Bizim araçlara vw 1.6 mpý( 102bg)  motor adapte edilebilirmi? Grubun usta üyelerinden kýymetli yorumlarý can kulaðýyla bekliyoruz ???
Bekle beni baþý dumanlý amanoslar

Harun

ustalar daha iyi bilir ama,
Niva'lar hassas terazisi olan araçlar,
motor ki aracýn kalbi deðiþti mi terazi alt üst,
bakýmlý orijinal motoru gayet iyi ve yeterli derim

av.mehmet

Sevgili niva dostu harun nivayý çok seviyorum, evladiyelik bir araç hazýrlamaya çalýþýyorum, hiç satmamak üzere( Yeþil niva) bu motor dayanýklýlýðý ve verimliliðiyle meþhur. Cidden hazýrladýðým aracý büyüdüðünde kýzým sahip çýksýn istiyorum. Bu motorla on numara olur diye düþündüm

Yevgeni

Baska motor akuple eden var (Fiat, VW, Opel, vs).
Unutmayin, Dakar'da kosan Niva'lardan birinde Porsche motoru vardi ki, o makine ile ne kadar Niva kalabildigi tartisilir.

Uydurabiliyorsaniz yapin, elbet yuruyen aksamin hesaplarini iyi yapin..

ERCO

elbete istenilen motor secenegi uydurula bilirsýnýz faka cok ince hesaplar ve ince iþler var olaký yapýldý takýldý nekarar verimli olur ve ömru ne olur yaparak görerek karar  verilir, benim þahsý fikrým
cok kurcalamadan oldugunu muhafaza edin, kullanýn  kullandýrýn
güven oto lada servisi    izmir
www.guvenlada.com

av.mehmet

Bu araç bende hastalýk boyutuna varacak bir tutkuya dönüþtü. Hep daha iyi daha güçlü daha gösteriþli nasýl yaparým arayýþ içindeyim. Fakat forumun amirallerinin tavsiyelerine uyarým oda ayrý tabi!

Harun

Mehmet ayni sen gibi dusundugumden kelli sifir aldim benim haytayi
Mevcudu oynayarak masraf edip kafa patlatacagina bence sen de oyle yap.
Tabi sahsi fikrimdir.
Uydumak ayarlar falan yapacagin masrafa yenisine bin mis gibi

Maestro

Alıntı yapılan: av.mehmet -  Mayıs 09, 2014, 11:53:04
Bu araç bende hastalýk boyutuna varacak bir tutkuya dönüþtü. Hep daha iyi daha güçlü daha gösteriþli nasýl yaparým arayýþ içindeyim. Fakat forumun amirallerinin tavsiyelerine uyarým oda ayrý tabi!

Putin abi bile Nivasýna özel motor yaptýrdý...   benim aklýmda  ford  2000 V6  motor var.. olurmu bilmiyorum..  imkaným olsaydý denerdim....    bence  1,6 zayýf kalabiliyor.. tabii bu benim kýsýtlý bilgim..   

av.mehmet

Harun sýfýr araç almayý çok istedim ama malum gelmiyor :( abs li 2012 ikinci el bitane alayým dedim oda 3-4 tane satýlmýþ,ikinci elde yok, temiz birazda aksesuarlý 2009u aldým ama sýfýrý gelirse bunu gönderir sýfýr alýrým ;) maestro;v6 motor iyide, çok yakmasý ve özü itibariyle yüksek hýza çýkmasý sýkýntý bu araçlara biraz lüks olmazmý :-\

Maestro

Alıntı yapılan: av.mehmet -  Mayıs 10, 2014, 12:17:33
Harun sýfýr araç almayý çok istedim ama malum gelmiyor :( abs li 2012 ikinci el bitane alayým dedim oda 3-4 tane satýlmýþ,ikinci elde yok, temiz birazda aksesuarlý 2009u aldým ama sýfýrý gelirse bunu gönderir sýfýr alýrým ;) maestro;v6 motor iyide, çok yakmasý ve özü itibariyle yüksek hýza çýkmasý sýkýntý bu araçlara biraz lüks olmazmý :-\

2014   Nivalar haziran gibi geliyormuþ..  bana Ýzmir Server oto o þekilde bilgi Verdi.  bu hafta aradým hatta..

bir arkadaþýmýn Wilys de  V6 vardý..  o kadar tatlý kullanýmý vardý ki..  motor sesi mükemmel.. sadece hafta sonlarý kullanýldýgý için yakýt okadar etkilemiyordu..

av.mehmet

O kadar çok plan yaptýmki, antepten çýkýp amanoslarý fethetmek, antepten çýkýp yine sivas gemerek yaylalarýna varmak. Tabi bunlarý ben v6 ile yapsam evin yolunu þaþýrýrým ;D inþallah 2014 ler gelir. Gelince burdan geliþmeleri haber verirsin deðilmi?

av.mehmet

kocaali

Motoru uydurdunuz diyelim; aktarma, yürüyen vs dayanacak mý bu güç artýþýna... Kaldý ki standart niva Moðolistan'a kadar gitti geldi, gerek var mý gerçekten??

Ihtiyacý ve beklentiyi doðru belirleyip hamleyi ona göre yapmak lazým. Misal nivaya V6  takmaya çalýþacaðýma gider alýrým bi V6 pajero...
No mud, no fun...

Maestro

Alıntı yapılan: kocaali -  Mayıs 12, 2014, 12:12:44
Motoru uydurdunuz diyelim; aktarma, yürüyen vs dayanacak mý bu güç artýþýna... Kaldý ki standart niva Moðolistan'a kadar gitti geldi, gerek var mý gerçekten??

Ihtiyacý ve beklentiyi doðru belirleyip hamleyi ona göre yapmak lazým. Misal nivaya V6  takmaya çalýþacaðýma gider alýrým bi V6 pajero...

bugün 3 kapý bir pajero gördüm..  gri renkli.. çok begendigim bir makina..    2,6  lar   LPG ile  þeker tadýnda gider....

misal..     http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-mitsubishi-tertemiz-pajero-4x4-163566821/detay

orjinalini bulun.. offroad için  degil ama   Türkiye yi gezin..  korkmayýn.. düzgün kullanýmda yýllarca sorunsuz binilir..

av.mehmet

Niva 83 bg, bu motor 102 bg aradaki fark sýkýntý olmaz sanki ???