NIVA HARARET KONUSU

Başlatan gürsoy, Haziran 24, 2007, 11:07:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

NÝVACI

Çok tereddüt edersen
Karbüratöre giren parmak kalýnlýðýnda bir hortum vardýr oradan son kontrol yapýlabilr.
------------------------------------------
Radyarörü takýnca önce su koyup kaçak kotrolu yap
Emin olunca bir miktar su boþalt ve antifirizini koy
radyatör patlatacak kadar don görmüþse motorda kapak  attýrmýþda olabilir
yað kontrolü yapmayý unutma tabi sadece seviye deðil
kolay gelsin
anladýmki meskenim yaylalar daðlar

Niva67

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Eylül 12, 2014, 05:16:00

Termostat bey.

Ve beyfendinin motör üzerindeki konumu..

Yavuz hocam, ben bu mesajdaki ikinci fotoðrafa pek mana veremedim..

Bu motorda by-pass devresi köreltilip, termostat çýkartýlmýþ gibi gözüküyor.

Radyatör alt hortumu görülmüyor ama, o da devr-i daim giriþine direkt olarak baðlanmýþ olmalý..

Doðru mudur?..

Yevgeni

Suat Bey bu görsel arkadaþýn mahallesini tarif için.
Arkadaþ halihazýrda aþaðý mahalleyi turlamaya çýkmýþ, ortalýkta yok..

Niva67

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Nisan 13, 2015, 11:54:04
Suat Bey bu görsel arkadaþýn mahallesini tarif için.
Arkadaþ halihazýrda aþaðý mahalleyi turlamaya çýkmýþ, ortalýkta yok..

Haaaaa, þincik anlaþýlmýþtýr konu!.. :)

bkerti

Conta yanýksa mototrun hararet yapmasý için zorlamaya gerek var mý yoksa düz yolda da yapar mý harareti?

av.mehmet

Düz yolda da hararet yapar conta yanýksa
Bekle beni baþý dumanlý amanoslar

bkerti

Yok Mehmet abi ebimki çok zorlarsam ve Akdeniz bölgesindeysem hararet yapmýþtý. Sanýrým eksoz ve termostat ile çözdüm abi.

atinco

Arkadaslar soyle bir derdim var. Duz yolda sikinti yoktu. Hararet yukseldiginde 102 civari fan aciyor ve 96da kapiyor. Sadece asiri trafikte suyu bir kac kez genlesme kabindan atti. Serviste sorun bulamadilar. Oyle dediler yani. Sonra uzun yola gittim sorun yapmadi ama kisa mesafede dik rampada aynisini tekrarladi. Bulundugum yerde bir servise goturdum silindir kapak dedi bir suru masraf ettim ama problem tekrar ediyor. Termostat, devir daim falan da degisti. Kapak temiz cikti, radyator de saglam dediler. Aruba  2009. Allahini seven yardima gelsin.

muhammedcelik1983

Geçmiþ olsun radyator kapaðýný deðiþtirin eðer deðiþmediyseniz,egzoz sistemini kontrol ettirin termostat yeni olabilir ama arizalida olabilir gecen basima geldi diger aracimda sifir ama yan sanayi termostat taktim hararet yukseltti orjinal urun taktim duzeldi birde hiç radyatoru sokturup iyice temizletmediysen bir soktur disardan yikamak anca yari yariya temizliyor

atinco

Arkadaþlar sorunu tespit ettik. Araçta klima var. Fanlar açýk düþüyor. Birinde boþluk da vardý ama asýl mesele davlumbazýn tam basmamasý. Üflediði üstten direk yukarý basýyor. Memlekete dönünce kendim aradaki boþluðu kapatacaðým.  Þimdilik fanlar için bir düðme taktýrdým.  Geçenlerde yolda kaldýðýmda telefonla yardým eden erco ustamýza ve yardýmcý olmaya çalýþan arkadaþlara çok teþekkür ederim.

lodosum

bendede hararet sorunu var. orjýnal yedek parça  özellikle termostat ve hortumlarý lazým. internetten nereye sipariþ vermeliyim.

Harun

Bizim Kaner'e bir alo deyiverin, o yönlendirir sizi.