NIVA HARARET KONUSU

Başlatan gürsoy, Haziran 24, 2007, 11:07:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NÝVACI

Elime takým almayalý bir hayli oldu
Emin olamýyorum herhalde yarýn birisi bakýpta yazar
yardýmcý olamayýncada üzülüyorum
anladýmki meskenim yaylalar daðlar

av.mehmet

Unzltürk bunun için araba satýlmaz. Sana tavsiyem madem istanbuldasýn, kaner otomotive git. Termostadý orada taktýr. Hazýr elini deðdirmiþken genleþme kabýný, kapaðýný da deðistir. Sýkma canýný hallolmuycak biþey yok
Bekle beni baþý dumanlý amanoslar

unlztrk

Alıntı yapılan: NÝVACI -  Eylül 13, 2014, 11:19:05
Elime takým almayalý bir hayli oldu
Emin olamýyorum herhalde yarýn birisi bakýpta yazar
yardýmcý olamayýncada üzülüyorum

Olurmu hic Burhan abi forumda yeterince teknik bilgin var zaten . insan herseyide bilemezki. Bu forumdaki yardimlasma kimsede yok zaten. En kotu Mehmet beyinde dedigi gibi kaner ustaya gderim.

av.mehmet

Bahsettiðin iþler yarým saatlik bisey. Hallolmayacak dert deðil  ;)

unlztrk

http://www.lada.co.uk/forum/viewtopic.php?f=1&t=6666
Bu baðlantýda sorumun cevabýný buldum, buna göre baðlantýyý yapýp deneme turu attým termostat çalýþtý her þey normale döndü.
Ýlgilenen tüm arkadaþlara teþekkür ederim.

Yukarýda eklediðim resme göre termostatýn
z ucu 1 numaralý hortuma
y ucu 3 numaralý hortuma
x ucu 2 numaralý hortuma baðlanýyor.
Þunu da önemle belirteyim radyatör üzerinde iþlem yaptýktan sonra suyu doldururken havanýn iyice boþaldýðýna emin olun. Dünkü sevgili ustamýz 3 litre suyla deneme turuna çýkmýþtý bugün ben havasýný aldým 6 litre civarýnda su aldý.

Yevgeni

unlztrk

Harun

Yevgeni

Difflock ortamýnda da ziyadesiyle yardýmseverler..

av.mehmet

Hallolmasýna çok sevindim :)

nivatr55

Benim 93 Nivada altý kanatlý fan var ve termostatý yazlarý söküyorum ayrýca sürekli LPG de çalýþýyor hiç bir sýkýntý yok

tevfik

Herkese merhaba.
Bugün baktým ortalýk kar kýyamet dedim oðlaný biraz gezdireyim çalýþtýrdým iki dakika geçmedi hararet tavan yaptý dedim neoluyo bi baktým radyatörde gýram su yok hemen eklim dedim ki one ben yukardan dolduruyorum aþþaðýdan boþalýyor.
Aracý birkaç hafta önce Rize den getirdim ki hiç sorun yaþamadým getirdiðim günden beride izelasyon iþleri ile uðraþýyorum ilkdefa bugün çalýþtýrdým baþýma gelen malum bu durum nasýl olmuþ olabilir durup dururken radyatör delinirmi söktüm radyötörü üçtane koca delik var kanallar içtaraftan telinmiþ bi anlam veremedim.
yeni radyatör aldým yarýn takýcam ancak bu hava alma iþi nasýl oluyor özel birþey yapmama gerek varmý yoksa radyatörü takýp direk antifiriz i doldurayýmmý.
Yardýmcý olursanýz sevinirim.

tevfik

Ayrýca yeni aldýðým radyatörün kapaðýnda 0.5 birim yazýyor eskisinde 0.8 yazýyordu bir sorun olurmu

muhammedcelik1983

Alıntı yapılan: tevfik -  Şubat 19, 2015, 01:41:50
Herkese merhaba.
Bugün baktým ortalýk kar kýyamet dedim oðlaný biraz gezdireyim çalýþtýrdým iki dakika geçmedi hararet tavan yaptý dedim neoluyo bi baktým radyatörde gýram su yok hemen eklim dedim ki one ben yukardan dolduruyorum aþþaðýdan boþalýyor.
Aracý birkaç hafta önce Rize den getirdim ki hiç sorun yaþamadým getirdiðim günden beride izelasyon iþleri ile uðraþýyorum ilkdefa bugün çalýþtýrdým baþýma gelen malum bu durum nasýl olmuþ olabilir durup dururken radyatör delinirmi söktüm radyötörü üçtane koca delik var kanallar içtaraftan telinmiþ bi anlam veremedim.
yeni radyatör aldým yarýn takýcam ancak bu hava alma iþi nasýl oluyor özel birþey yapmama gerek varmý yoksa radyatörü takýp direk antifiriz i doldurayýmmý.
Yardýmcý olursanýz sevinirim.

Yaþadýðýnýz yer soðuksa muhtemelen radyator donmuþ ve patlamýþ, hava alma iþi ustadan gordugum kadarý ile radyator ust hortumu radyatorun ordan sokulup kapaktan su dolduruluyor hava bitince yerine takiliyor 0,5 kapak yetersiz gelebilir eski kapak saglamsa onu takabilirsin.

tevfik

Alıntı yapılan: muhammedcelik1983 -  Şubat 19, 2015, 07:04:09
Yaþadýðýnýz yer soðuksa muhtemelen radyator donmuþ ve patlamýþ, hava alma iþi ustadan gordugum kadarý ile radyator ust hortumu radyatorun ordan sokulup kapaktan su dolduruluyor hava bitince yerine takiliyor 0,5 kapak yetersiz gelebilir eski kapak saglamsa onu takabilirsin.

Çok teþekkür ederim