NIVA HARARET KONUSU

Başlatan gürsoy, Haziran 24, 2007, 11:07:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mehmet22

cok doðru bir metot zor anlarda cok iþe yarar
VARSA NÝVAN ÖZGÜRSÜN

emre_ozk

Alıntı yapılan: cenker -  Ağustos 09, 2012, 09:42:38
birde ufak tiyo týrmanmalarda araç hararete doðru ilerliyorsa,  kaloriferi kýþlýk konuma alýp petegininde su dolmasýný saglayýp kaloriferi acýn araç içinde biraz piþsenizde çoðu zaman kurtarýcý bir metoddur  ;) araca 2nci radyatörü eklemiþ olursunuz ;)
Bugün yaylaya giderken 13 km'lik týrmanýþta kaloriferi açtým.
13 km'lik yolda 1 kere fan açtý arabam.
Abi kapaðý açtýrmak istememin sebebi 80000'e yaklaþtým zinciri deðiþtirmem gerekir.
Siboplardada az bir kaçýrma varmýþ onlarda deðiþse iyi olur.

Emre özkaradeniz
Ýzmit

cenker

divers do it deeper

vehbi

Alıntı yapılan: cenker -  Ağustos 09, 2012, 09:42:38
birde ufak tiyo týrmanmalarda araç hararete doðru ilerliyorsa,  kaloriferi kýþlýk konuma alýp petegininde su dolmasýný saglayýp kaloriferi acýn araç içinde biraz piþsenizde çoðu zaman kurtarýcý bir metoddur  ;) araca 2nci radyatörü eklemiþ olursunuz ;)
düþünmemiþtim.. güzel öneri..
Oruç tutanlar da yapsýn mý Cenker :) .. ?
"free as a bird"

Yevgeni

Kalorifer musluklarýný seri bir þekilde patlatana kadar favori yöntemimdi bu rampada, özellikle aðýr devirdeyken kalorifer açma olayý.
Amma musluk olayý canýmý sýkýyor. Bu arada musluk kafasýna göre kaçýrýyor, rampayla, kalorifer aç-kapayla ilgisi yok olayýn..

cenker

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Ağustos 15, 2012, 05:23:04
Kalorifer musluklarýný seri bir þekilde patlatana kadar favori yöntemimdi bu rampada, özellikle aðýr devirdeyken kalorifer açma olayý.
Amma musluk olayý canýmý sýkýyor. Bu arada musluk kafasýna göre kaçýrýyor, rampayla, kalorifer aç-kapayla ilgisi yok olayýn..

biliyosun nivada sogutma sývýsý  % 100 antirifiz kullanýyosun ve kalorifer muslugunu unutuyorsun

@ vehbi ; tabiki  ;)
divers do it deeper

Yevgeni

Su da mý ekleyem yani soðutma sývýsýna?

cenker

hiç su katmýyosun,  bu rus hayvanýnýn o ringleri kireçli marmara suyu sevmiyo  ;)
antifizde 2 marka tavsiye ederim, castrol (bpde birebir aynýdýr) ,  mobil  ;) farklý marka antifizleri karýþtýrmakta hiç iyi deðildir, su devresi maya yapar  ;)
divers do it deeper

Harun

1-2 ay önce kaptaki orjinal antifirize shell den aldýðým malzemeyi kattým,hata mý ettik ???

Yevgeni

Bendeki hýyarlýk farklý marka ya da su katkýsý deðil, çünkü sadece antifiriz ve ayný marka hatta ayný kutunun bagajda dolanan yedeðinden takviye yapýyorum gerektiðinde.

Ben kalorifer kullanmýyorum. Sistemde sývý dolaþmýyor. Hasbelkader açýlýnca da kurumuþ conta monta "Hade len!" deyip su koyveriyor..

Harun

normalde ben de kalorifer çok kullanmam ama illaki cam buðusu çözmek gerekiyor,
kalorifer sürekli ön cama ayarlanmýþ durumda,
bi ihtimal oradan yýrtarým :D

Yevgeni

Benim açmaktan kastým sýcak hava ayarlayýp açmak.
Küre Daðlarý gezisinde yanda donan Fatih (Ayrýntý) kaloriferi açtý, iki gaz verdim hop musluk sizlere ömür..

cenker

yakýyosun demeki oringleri ;)
divers do it deeper

Yevgeni

Týkayacam bir dal parçasýyla o olacak..

estergon

deðerli arkadaþlarým 93 model lada niva aracým var hararet þehir içi genelde 100-110 lardaydý daha sonra pervanenin yanýna ekstra fan taktým tofaþ faný uydurabildim pazar günü ankaradan ýþýk daðýna çýktým 3-4 sefer hararet sorunuyla karsý karsýya kaldým acaba ne yapmalýyým termostatýmý söksem radyatörde sorunum olabilir mi tavsiyelerinizi bekliyorum þehir içinde genelde sorunum yok ama týrmanýrken hararet beni gerçekten bunaltýyor
Yinede þahlanýyor....