4x4 seçimi

Başlatan kocaali, Mart 11, 2012, 05:43:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

kocaali

Hocam supersin :) sagol valla, süper fotograflar, özellikle motosiklet taþýyýcýya bayýldým :)

Bu arada benzine yine zam gelmiþ... Ne desem boþ...
No mud, no fun...

giosué

Eyvallah abicim gelsin zam bakalým nolcek sonumuz bence benzin 10 tl yi görmeden enerji devrimi olur gibi geliyor  bikaç yýla yollarda elektrýklý araçlarý görücez gibi inþallah dizel araçlar þehir içlerinde yasakalanýyor toplu taþýma araçlarý lpg cng ye geçiyor bunlar az da olsa ýyý seyler

kocaali

bu arada lise birde ilk dað bisikletimi alana kadar uzun yýllar hep katlanan bisiklet kullandým :) balkan marka :) bavula bile girerdi katlanýnca.. hey gidi günler hey..
No mud, no fun...

kocaali

buna benzer birþeydi :)

No mud, no fun...

giosué

Þu meþhur pinokyolarda katlanýyordu buna benzer bir bisikletti

bu yeni nesiller bi acayip heryeri katlanýyor uzuyor kýsalýyor pedallarý selesi gidonu ve hafifler araþtýrýp edinmek lazým iyi markalardan

Cengiz AKAR

Alıntı yapılan: kocaali -  Mart 12, 2012, 12:18:19
güzel aletler kesinlikle ancak 660'lýk bir makina þu anda beni çok aþar, 150'lik bir ufaklýkla baþlamayý düþünüyorum :)  ucuz cross önerisi varsa alayým :) zira bir süre sonra deðiþtirmek icap edecek.. XT125'in fiyatý azcýk daha düþük olsa mesela :)

Ali sana tavsiye edeceðim  baþalngýç için hyosung xrx 125 olacaktýr.
Hyosung çin malý deðil, kore malý ve japonlar kadar saðlam. hemde pratik makinedir
ben 92 kilo olmama raðmen,arazide hoplaya zýplaya bol bol gezdim
Fakat biraz daha fazla para vereyim dersen; Honda xl 200, temizini bulursan daha uygun olabilir
Hyosung xrx 125 ile birkaç videom

http://www.youtube.com/watch?v=-ERxrNY1TgA&feature=plcp&context=C41d1ea2VDvjVQa1PpcFNjzeLO5huDDA33bA_2kSO60_y0PBR47Is%3D

http://www.youtube.com/watch?v=_sTtZEeqBuM&feature=plcp&context=C4a59387VDvjVQa1PpcFNjzeLO5huDDJEALB0zZR8t3NLIkpm5PjE%3D

http://www.youtube.com/watch?v=9WS6pjbxIno&feature=plcp&context=C40619d2VDvjVQa1PpcFNjzeLO5huDDBjswQEa1WlMWmHdAa-ttcE%3D
Cengo21
0-rh + 1972
Ýst-Güngören
92"Yeþil NÝVA

kocaali

Alıntı yapılan: Cengiz AKAR -  Mart 14, 2012, 12:58:47
Ali sana tavsiye edeceðim  baþalngýç için hyosung xrx 125 olacaktýr.

iþte tam iþimi görecek makina, benim de gezeceðim yerler sizin videolarýnýzda gezdiðiniz yerler gibi olacak...

Bursa'da bir ay kadar önce satýlýk bir tane vardý mavi renklisi ama saðlamlýðýna güvenemediðimden pek de ciddi düþünmemiþtim.. sonradan öðrendim ki makina gayet iyi durumda ve temizmiþ, 2600 liraya satýldý. Þimdi ilanlarý tarýyorum ama pek de yok piyasada bu makinalardan, temizini bulursam beni bir iki sezon idare eder sanýrým. hem de çok para vermeden öðrenme evresini bu makina ile geçirmiþ olurum.

çok teþekürler hocam.. fýrsatýnýz olursa makinayý biraz daha detaylý tanýtabilir misiniz, hatta fotoðraf da paylaþabilirseniz makinanýn boyutlarý hakkýnda da fikrimiz olur  :)

No mud, no fun...

kocaali

olayý görselleþtirmek için birkaç tane Hyosung RX125 fotoðrafý ekleyeyim..

bu da süpersport versiyonu;

No mud, no fun...

wastiee

XT125'i andýrýyor, bulursanýz olabilir

eðer sýfýr alacaksanýz ya da temizi denk gelirse, bir kaç çin markasýnýn ürettiði 200 lük bir cross var, temizini kullananlar memnunlardý okuduklarýmda, GY-200 tarzý bir adý var; ayný model farklý markalarda piyasaya sürülmüþ, ona da bakabilirsiniz temizi denk düþerse. Hyosung, hatta XL200 daha iyidir ama uygununu bulursanýz tabi :)
Ýzmir'den Moðolistan'a: www.izmirmogolistan.com

Cengiz AKAR

Resimleri araþtýrdým  fakat, malesef arþivim formatla beraber silinmiþ.Alttaki video motorun boyutlarý hakkýnda bilgi verecek türden
Hyosung gercekten saðlam makinadýr üzerinde suzuki motoru var, az yakar görünüþü heybetli olmasýna raðmen kullanmasý gayet pratiktir ben çok sert kullanmama raðmen beni hiçbirzaman yolda býrakmamýþtýr. bataklýða girdim, kumda gezdim gördüðüm her merdivenden indim-çýktým, havada 5 takla attým; kaldýrdým motoru tek marþta çalýþtý yoluma devam ettim.
Çin mallarýndan uzak dur. ikinci el alacaksan mutlaka 2005model üzeri olsun. Ben yanýlýp 94 model temiz Kavasaki klr 250 almýþtým 2 motor parasý harcadým randýman alamadým. çin mallarýnýn içinde regal raptor iyidir dediler aldým az sert kullanýnca sanzýman daðýttý blok kýrdý yok parasýna verdim. fakat hyosung(99 modeldi) çok kahrýmý çekti banamýsýn demedi.

http://www.youtube.com/watch?v=X4jUccHfcjE&feature=g-upl&context=G2e09590AUAAAAAAAPAA

.
Cengo21
0-rh + 1972
Ýst-Güngören
92"Yeþil NÝVA

kocaali

hayýrlýsýyla baþladým temiz bir hyosung aramaya... :)
No mud, no fun...

edirneli

konunun 4*4'ten motora dönmesi beni de heyecanlandýrdý.Yaklaþýk 10 seneder beri motor kullanýyorum.Ýlk motorum scoter idi.Daha sonra vitesliye geçiþ yaptým.Oda 150 cbf Honda oldu.Bu süre zarfý içerisinde bir sürü deðiþik motor da kullandým.Hepsinin kendine göre ayrý bir sürüþ güzelliði var.
      Eðer motor alacaksan ve hiçbir tecrüben yoksa direkt amacýn olan cross alma derim.Motor kullanýmý ve sürüþ tekniði apayrý bir tecrübe gerektiriyor.Yamahanýn XT600E modeli bence çok ideal bir motor fakat yüksek ve aðýr.Bu motoru arazide kullanabilmeniz için boyunuzun en aþaðý 170 üzeri olmasý ve bacalarýnnýzýn da kuvvetli olmasý gerekiyor. Þu anda yazarken bile motor konusunda heyecanlanýyorum.
86 model ihtiyar delikanlý

kocaali

Alıntı yapılan: edirneli -  Mart 15, 2012, 11:39:51
konunun 4*4'ten motora dönmesi beni de heyecanlandýrdý.Yaklaþýk 10 seneder beri motor kullanýyorum...
      ...Eðer motor alacaksan ve hiçbir tecrüben yoksa direkt amacýn olan cross alma derim.Motor kullanýmý ve sürüþ tekniði apayrý bir tecrübe gerektiriyor.Yamahanýn XT600E modeli bence çok ideal bir motor fakat yüksek ve aðýr.Bu motoru arazide kullanabilmeniz için boyunuzun en aþaðý 170 üzeri olmasý ve bacalarýnnýzýn da kuvvetli olmasý gerekiyor. Þu anda yazarken bile motor konusunda heyecanlanýyorum.

konunun baþlýðý "4x4 seçimi" ancak derdim doða gezisi yapabilmek  :)  yoðunlukla da yalnýz geziyorum.. bu sebepten bir 4 çekerin alým ve iþletim maliyetine katlanmak yerine daha ekonomik çözüm arayýþlarý ve zaten yýllardýr istediðim ancak bir türlü þartlarý olgunlaþtýramadýðým motosiklet olayý birleþince bu duruma geldik :)

yoðunlukla toprak yollarda gezeceðim için cross tercih ediyorum, en azýndan çamurla karþýlaþýnca geri dönmek zorunda kalmamak için.. ama bu extreme cross yapacaðým anlamýnda algýlanmasýn, ben gayet sakin dolanacaðým ortalýkta..

xt660 evet çok güzel makina ama bana þimdilik çok fazla ve tecrübesiz biri için tehlikeli.. boyum 180cm ve ortaokul lise yýllarýmda sürekli cross takýmýnda olduðumdan bacaklarým saðlamdýr :) ancak kullanmaya baþlayýnca göreceðiz tabi yeteneðimiz var mý yok mu...
No mud, no fun...

edirneli

Ýnþallah amacýnda mutlu sona ulaþýrsýn. ;D 
86 model ihtiyar delikanlý

kocaali

Alıntı yapılan: edirneli -  Mart 15, 2012, 03:06:46
Ýnþallah amacýnda mutlu sona ulaþýrsýn. ;D 

teþekkür ederim hocam.. kazasýz belasýz inþallah...

bu arada sitede epey motosiklet meraklýsý ve kullanýcýsý da varmýþ :)
No mud, no fun...