BAYRAMDA UMRE ZÝYARETÝ

Başlatan hakanbusa, Eylül 05, 2011, 07:14:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hakanbusa

Kadir gecesi Medine ,sonrasýnda arife günü Mekke' ye giderek, Umre ziyareti yapmaya baþladýk. Bu güzel geziden çok zevk ve huzur bulduðum için sizler ile biraz da olsa görselleri paylaþmak istedim.

hakanbusa

Önce Medine Hz. MUHAMMET (sav) güzel mekaný Medine.

hakanbusa

Yeþil Kubbenin altýnda Malumunuz Peygamberimiz yatýyor.

hakanbusa

4x4 lerin krallarý var. Þu Mercedes G500 V8 mükemmel bir þey.

hakanbusa

üstteki Toyota Lincoln Navigatorden daha büyük. Bu modelini ilk defa gördüm. Çok yakýþýklý.

hakanbusa

Ve MEKKE, MEDÝNEYÝ MUTLAKA AMA MUTLAKA HERKESÝN GÖRMESÝ GEREKEN  YERLER . Ýnanýn bana insanýn Tek huzur ve Mutluluk bulduðu 2 mekan. Sevaplarýný yazmýyorum. Yazmaya kalksam site çöker. :)

hakanbusa

Buradaki sütünun esprisi þu. Peygamber Efendimiz Hz Muhammed sav.  Kabe de hutbe verirken, bu sütünun olduðu yerde bir hurma aðacý varmýþ. Peygamberimiz sav. Sýrtýný bu hurma aðacýna dayamak suretiyle hutbe verirmiþ. Sonrasýnda Minber yapýlýnca Peygamberimiz sav. bu minbere çýkarak, hutbe vermeye baþlamýþ. Bu duruma çok üzülen hurma aðacý aðlayarak Peygamberimize sitemlerini iletmiþ , Hurma aðacý dile gelerek, ''Artýk kendisine yaslanmadýðýndan dolayý çok üzüldüðünü belirtmiþ''. Peygamberimiz de ona Ahirette bu hurma aðacýyla beraber olma sözü vererek aðacýn gönlünü almýþ. Ve Ýnsan dýþýnda ilk olarak bir aðaç Cennetle müjdelenmiþ. (Hatýrlatma; Peygamber efendimiz sav. Bütün peygamberlere verilen özel durumlarýn hepsine sahipti. Her türlü canlý, cansýz bütün varlýklar ile ALLAH' ýn izni ile iletiþim kurabilirdi.)
Ayrýca Peygamber Efendimiz, Miraç'a bu aðacýn olduðu yerden çýkmaya baþlamýþ. Ýþte bu iki önemli olaydan mütevellit, Þanlý Osmanlý bu aðacýn yerine bir sütün dikmiþ. Ýþte o sütün bu sütün.

Harun

Allah kabul etsin Hakan abi,hoþgeldin...

hakanbusa

Ýþte bu da Cirkinlik ve SAYGISIZLIK ABÝDESÝ Zem zem Tower. 1000 kat þerefsiz. Sanki Kabe'nin bütün haþmetini gölgelemek için yapýlmýþ. Çok Lüx 7 otelden meydana geliyor. Ama Ýnsanlar Kabe ye bakarken ister istemez duvar gibi duran bu beton yýðýný na bakýnca Huþusu kaçýyor. Hac ta bir kiþi fiyatý 15-20.000 euro'ya kadar çýkabiliyor.

hakanbusa

Tþekkür ederim. Darýsý baþýnýza.

ckirez

ALLAH kabul etsin.dualarýn kabul bulsun,herkese gitmeyi nasp eylesin..

yusuf

Bunlarý yeni makina ile çektiysen hemen geri ver onu  ;D

Bu arada beni hatýrlayýp yaptýklarýn içim yürekten teþekkür ederim

faruk kurtuldu

Hacý hoþgeldin allah kabul etsin.

Ýnþallah bize de nasip olur.

Oralarý görmek.

sekyad

Allah kabul etsin bize de nasip olur inþallah...
MEHMET ÖRS-MANÝSA-NÝVA 2000

hakanbusa

Yusuf abi. Telefonun kamerasý ile çektim. Ayrýca resimler'i Face den yükleyip, buraya attým.