ERCÝYES DAÐI TIRMANIÞI

Başlatan MOUNTAINBIKER, Haziran 30, 2010, 07:00:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

feyzullah

askerlik günlerim aklýma geliyor çok gezdim sizleri tebrik ediyorum

hakanbusa

Alıntı yapılan: yusuf -  Aralık 18, 2010, 06:16:12
Mnifoltta mý deðiþecek ? (6 ay önce deðiþtim. 550 kendisi 300 iþçilik verdiydim)

Gözünüzü seveyim masraf çýkmasýn. Olmaz sa karadeniz yapalým. Tuz gölü geçiþi bizim araçlarýn kaportasýný bitirir Yusuf abi. O aliminyum defender lerin iþi.

hakanbusa

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Aralık 19, 2010, 09:53:13
Karadeniz'de 3000 m civarýnda dolandýk durduk yazýn Emre ile, her iki Niva da sorunsuz yürüyor, nasýl oluyor da oluyor peki?
Alıntı yapılan: YEVGENI -  Aralık 19, 2010, 09:53:13
Karadeniz'de 3000 m civarýnda dolandýk durduk yazýn Emre ile, her iki Niva da sorunsuz yürüyor, nasýl oluyor da oluyor peki?

Karadenizin her tarafi yesillik. Niva oksijenden kafayi yemistir Yavuzcum. Ben buna yordum. :)

Bu arada Ekrem ustadan birsey ogrendim. Kayseriler hic Bmw almazmis. Özellikle Almancilar. O irtifaya Bmw ile ciktiklarinda motor yermis araclar. Genelde Mercedes alirlarmis.

yusuf

Yevgeni bendeki kayýtlara göre en fazla 2,300 metreye çýkmýþ. Haritadaki sarý yuvarlakta.

Yani 700 metreyle kurtarmýþlar motoru.

impeesa

Yüksek irtifa için Dursun Usta, "Oksijen tüpü ile besleriz" demiþti ?
"Nivan varsa yolun var!"

Yevgeni

Anzer'den Ýspir tarafýna geçiþte Emre'nin Garmin ile co-pilot Özgür'ün Ý-Phone 3-5 metre farkla yaklaþýk ayný deðeri gösteriyordu. 3000 metrenin üzerindeydik. GPS mi yanýldý?
Sana gönderdiðim rotalarda Anzer tarafý yok mudur Yusuf Abi? Bir de laz kardeþler yaz kýþ sekiyor oralarda, nasýl oluyor da oluyor?

hakanbusa

Oksijeni bol memleketin. Bir sey olmaz bizim nivalara. Ama Karadeniz'e gitmeyi tercih ederim.  5-6 arac olursak, colins bir tir kiralar onunla araclari yollariz. Daha ekonomik olabilir. Ayrica extremlerde bitmemis olur.

Karadeniz Otoyolu

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Aralık 19, 2010, 04:48:06
...Bir de lazut kardeþler yaz kýþ sekiyor oralarda...

Lazut kardeþler mi?

Lazcada Mýsýr demektir o Lazut dediðin.

Yevgeni

Vay, Fuat Saka'nýn Lazutlar, mýsýrlar demek midir yani?

Yevgeni

impeesa

Alıntı yapılan: hakanbusa -  Aralık 19, 2010, 05:08:29
Oksijeni bol memleketin. Bir sey olmaz bizim nivalara. Ama Karadeniz'e gitmeyi tercih ederim.  5-6 arac olursak, colins bir tir kiralar onunla araclari yollariz. Daha ekonomik olabilir. Ayrica extremlerde bitmemis olur.

Hakkatten Karadeniz fevkalade olur, son 2 senedir yaz tatilimi Karadenizde geçiriyorum halen doyabilmiþ deðilim.

Hele hele bir Niva konvoyu ile tadýndan yenmeyecek duruma gelir. Yusuf aðabey biraz kýzacak bu iþe sanýrým :)
"Nivan varsa yolun var!"

Harun

yusuf

Harun

Alıntı yapılan: yusuf -  Aralık 19, 2010, 09:05:19
Benim için yatmadý.

Tekir yaylasý 2900 mt rakýmda ;D

oraya kadar asfalt yol var,lakin alternatif yol da vardýr illaki (Kýþ sporu merkezi de yakýn sanýrým oraya)

yusuf

Neden kýzayým   Karadeniz turuna karþý deðilim. Zaten Yevgeni ile böyle bir projemiz var.

Tamam iyi yerler. Bir nevi turistik gezi tadýnda olur.

Ama, Erciyes ya da Hasan daðý farklý bir expedisyon. Denemediðimiz bir tat.

TR nin yüksek daðlarýndan birine Niva ile týrmanmak.

(ah HB ah !