ERCÝYES DAÐI TIRMANIÞI

Başlatan MOUNTAINBIKER, Haziran 30, 2010, 07:00:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

Harun

Alıntı yapılan: yusuf -  Aralık 16, 2010, 08:18:44
Zirve burasýymýþ. Gitmiþken çýkýp nivaTr flamasý açýp foto çektiririz.

enfes...

vehbi

Alıntı yapılan: yusuf -  Aralık 16, 2010, 12:31:07
Lopez, hacýllý vs takýlanlar için

Temel arabasi ile Taksim Meydaninda dönüp duruyordu.
Ayni trafikçinin önünden besinci defa geçerken, polis de merak etti ve Temel'i durdurup sordu:
- Bir yeri mi ariyorsunuz? Niye meydanin etrafinda dönüp duruyorsunuz?
Temel: - Sol sinyal takildi da..

çok güldüm.. kimse üzerine almadý ama  ;)
olay budur..
merak ve ilgiyle bekliyorum..
mcc "aþma" olayý erciyesi "aþma"k ile son bulacaða da benzemiyor..

forumun göserl açýdan en zengin konusu olacaðýna hiç þüphem yok üstelik bunun uluslararasý bir ünü bile olacaktýr..
slm
"free as a bird"

hakanbusa

Alıntı yapılan: yusuf -  Aralık 16, 2010, 07:44:04
Dibine kadar yol var gözüküyor burada.

Ana kampa ulaþsak yeter. Zirve yapmayalým daðcýlara ayýp olur. HB bi de onlarla kapýþmasýn.

Yok Yusuf abi arýza çýkartmam. Onlara saygý duyarým. Ne de olsa bedensel güç kullanýyorlar.

hakanbusa

Alıntı yapılan: reis28 -  Aralık 16, 2010, 07:50:16
  dibine kadar ancak ana kamp alanýna yol vardýr asýl iþ o dibinden zirveye cýkmak sorun olur araclaarýn motorlarý belli bir rakýmdan sonra oksijen azlýgýndan cekmez araclara ilave oksijen tüpleri yerleþtirirz o sorunuda öyle cözeriz  :D

Bu ibiþ Nivalar soðuk ve yüksekliðe alýþýk. Ama 2006'larýn beyinlerini eski haline getirmek lazým. ;D ;D ;D

Ne de olsa coðrafya ana vataný gibi olacak.

hakanbusa

Araçlarý böyle mi yapsak. Bu þerefsiz Niva iliðimi, kemiðimi kuruttu be. ???

3/1 de ne çevirir Yusuf abi. Çamurluklara da sürtmez. Tam þimdi Düz Dað'a týrmanýrýz.

hakanbusa

Ben Pehlivan oto ile konuþayým da, Arýza ekip için,Rusya dan 6 takým sipariþ verdireyim. :D :D

murat067

sivas gürün den bir niva daha dahil edebilirmisiniz...??

murat çakýcý sivas gürün

niva kaçamak aþka benzer...

emregoktepe

1. Yusuf
2. Burak
3. Hakanbusa
4. Ekrem
5. Ayrýntý
6. Yevgeni & Harun
7. Murat Çakýcý
8. Farmacc
9. Emre Göktepe

Yevgeni

babacandar

1. Yusuf
2. Burak
3. Hakanbusa
4. Ekrem
5. Ayrýntý
6. Yevgeni & Harun
7. Murat Çakýcý
8. Farmacc
9. Emre Göktepe
10.(Allah kýsmet ederde o günlere ulaþýrsak)-Babacandar+Neron Cano+Saygýsýz Musti 

MCC

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Aralık 17, 2010, 12:29:48
Emre dayanamadýn deðil mi?
;D ;D

Ben de nasýl ses çýkarmadý diyordum.
Ergonomi mi ? Ekonomi mi ?

emregoktepe

Alıntı yapılan: MCC -  Aralık 17, 2010, 01:07:23
Ben de nasýl ses çýkarmadý diyordum.

Abi yeni geldim Ýzmir'e. Þimdi gördüm. Kusura bakmayýn  :)

Karadeniz Otoyolu

2010 Yýlýnda hâlâ bir Niva'm olmadýðý için çok fazla iþinize burnumu sokmak istemem ama Erciyes Daðý'nda Nivalarýnýz ile gidebileceðiniz yol, sadece çanaðýn içindeki çobanini bölgesidir.
Zirve kýsmýndan çatlak bir yarýk þeklinde çanaða doðru inen keskin boðaza da Þeytanderesi denir. T.Daðcýlýk Fed.Eski Baþkaný Prof.Dr.Abdül Mecit Doðru ve Erciyes Ün.den Ahmet Bilge'nin 2 Kasým da çýð altýnda kaldýklarý yer burasýdýr. Molakayasý bu Þeytanderesinin hemen dibindedir ve Çobanininden molakayasý yürüme ile 2 saat sürer. Oradan da zirveye ciddi diklikte bir týrmanýþ gerektirir kramponlarla falan. Yani
Çobanininden Erciyesin çanaðýndaki o küçük tepeleri, yol olmayan kýsýmda araçlarýn geçmesi imkansýzdýr.
Yani çok detaya girmeyelim ama bir yol daha var zirveye giden (aslýnda daðýn arka yüzünden de var da Sütdonduran tarafý neyse þimdi). Sýrt rotasý ile. Bu en kolayý ama araçlar yine dediðim gibi zemin itibariyle çarþak olduðu için yoldan çok fazla çýkamayacaktýr. Çarþak olmayan kýsýmlarda keskin ve büyük kayalar var. Yani bu en kolay sýrt rotasýnda bile araçlar sýrtýn üzerine bile gelemez.
Bide gelirmiþ ne bozulurum : )) Þaka bir yana, çok iþinize karýþmadan Aksaray'ýn güneyindeki 3268 m.lik Hasan Daðýný düþünseniz, çok çok zor olsada Erciyes gibi matematiksel olarak imkansýz deðil.

Harun

Alıntı yapılan: Karadeniz Otoyolu -  Aralık 17, 2010, 04:39:47
2010 Yýlýnda hâlâ bir Niva'm olmadýðý için çok fazla iþinize burnumu sokmak istemem

öyle düþünmeyin ltf,sitede nivalý-nivasýz ayrýmý yoktur ve dahi marka ayrýmý bile yoktur ;)
maksat muhabbet...
misal ben çok zaman nivasýz dolandým,þimdi de en sade nivayla dolanýyoruz. ;D
ayrýca çok faydalý bilgiler paylaþmýþsýnýz,saðolun :)

Maestro

Abi  bir kaç hafta site ye girmedik..  NivaTR  kopmuþ gidiyor !!!
Erciyes mi dedi biri ???   off  off  off  derim..  kalbim sizinle olacak..   yolunuz açýk olsun..   sakýn çýkýþ için rapor almaya kalkmayýn..bi Allahýn kulu akýllý raporu vermez :)   valla yine diyecegim...   off  offf offf... zirvede raký vardýr þimdi..  tarih bir yaklaþsýn..  belki co-pilot adaylýgýna oynarým .. benim Niva nýn oralara gitmesi için 40 fýrýn misali...