hp 2210 ipaq de navigasyon

Başlatan genesis, Temmuz 05, 2010, 08:19:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

genesis

merhaba

þirketimizde atýl olarak 8 adet hp 2210 ipaq var.maalesef pilleri ömürlerini tüketmiþler.bende en azýnda birinin pilini alarak canlandýrmaya çalýþýyorum.sizlerden aldýðým bilgiler doðrultusunda cihazý navigasyona çevirebileceðimi düþünüyorum ama yinede desteðinize ihtiyacým var.bu cihazla uyumlu olabilecek navigasyon programý ve gps hakkýnda bilgi verebilirseniz çok memnun olurum.

metin.elbeyli

Ben IPAQ 614c kullanýyorum. Normal olarak IGO navigasyon ve internet desteði ile GoogleMap çalýþýtýrýyorum alet üzerinde. GoogleMap uydu görünümü kullandýðýmda biraz pahalý oluyor. Arazide kullaným amacýyla da -Yusuf abinin aktardýðý yazýlým desteði ve imkanlar için- bir laptop ile entegre edilmesi gerekiyor.

Her iki durumda da IPAQ üzerinde "GPSGate" yazýlýmýnýn olmasý faydalý. Lisansý da oldukça ucuz.

IPAQ 614 için söylüyorum, GPS ile ilgili hiç bir sorun yaþamadým. Sadece GPS kullanýmý esnasýnda aygýtýn, aracýn 12V enerjisinden sürekli beslenmesi gerekiyor. Eðer ayný anda internet baðlantýsý da kuruyorsanýz bir kaç saat sonra enerjiden beslenmesine raðmen, enerji sarfiyatý beslemeden fazla geliyor ve alet sorun çýkarabiliyor -kapanýyor.