BIRDSEYE UYDU GÖRÜNTÜSÜ / oregon

Başlatan yusuf, Nisan 07, 2010, 05:04:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

dogan54

Alıntı yapılan: yusuf -  Mart 10, 2011, 10:46:33
Doðan bey
Oregonu pc ye baðlayýp açýn. "custom maps" içine yapýþtýrýn.

Costum Maps içine attým ve haritalar bölümünde enabled olarakta gözüküyor
ama haritayý açýnca eski normal haritadan baþka bir þey gözükmüyor.
4x4 baska,
NiVA baska..

yusuf

Oregon "otomobil" konumunda ise göstermez. Diðer ikisini bir deneyin.

yusuf

Oregona gidecek KMZ haritalarýný nasýl hazýrlýyor sunuz?

dogan54

Alıntı yapılan: yusuf -  Mart 10, 2011, 11:08:55
Oregon "otomobil" konumunda ise göstermez. Diðer ikisini bir deneyin.

Aynen Yusuf bey,
otomobil modunda olduðundan göstermemiþ,
kuzey yukarý yaptým,oldu.
Çok kullanýþlý,iþimize çok yarayacak..
4x4 baska,
NiVA baska..

kocaali

ben boþ zaman buldukça haritalar hazýrlýyorum gezindiðim deðiþik bölgeler için, laptopta biriktiriyorum, gerektiðinde atýyorum garmin'in içine.. hepsini atýnca çalýþtýrmamasýndan endiþe ediyorum, onu da bi denemek lazým aslýnda..
No mud, no fun...

dogan54

Alıntı yapılan: kocaali -  Mart 10, 2011, 12:31:14
ben boþ zaman buldukça haritalar hazýrlýyorum gezindiðim deðiþik bölgeler için, laptopta biriktiriyorum, gerektiðinde atýyorum garmin'in içine.. hepsini atýnca çalýþtýrmamasýndan endiþe ediyorum, onu da bi denemek lazým aslýnda..

Kocaali,
bu sistemi bulup anlattýðýn için teþekkür ederiz.
Deðiþ bölgeleri tarayýp, costum maps'e  atmayý ve sadece o anda kullanacaðýmý,
"enabled" yapmayý deneyeceðim.Kullanmadýðým bölgeler "disable" modunda kullanýmý bekleyecek..
Deneyip göreceðiz.

4x4 baska,
NiVA baska..

yusuf

Birdseyeýn yaptýðý iþi yapýyor ve bedava !

kocaali

Alıntı yapılan: dogan54 -  Mart 10, 2011, 12:48:26
Kocaali,
bu sistemi bulup anlattýðýn için teþekkür ederiz.
Deðiþ bölgeleri tarayýp, costum maps'e  atmayý ve sadece o anda kullanacaðýmý,
"enabled" yapmayý deneyeceðim.Kullanmadýðým bölgeler "disable" modunda kullanýmý bekleyecek..
Deneyip göreceðiz.

Doðan abi, klasörün içine birden fazla custom map atýnca, haritalar seçeneðinde hepsini tek satýrda gösteriyor, bu sebepten ayrý ayrý istediðimizi "enabled" istemediðimizi "disabled" yapmaya izin vermiyor, ya da belki bendeki versiyon öyledir.

Bir de þu var ki, alete 20 parça custom map atýnca, cihazý ilk açýþta "çok fazla özel harita var, bir kýsmý yüklenecek" gibi bir uyarý veriyor ve sadece 6-7 parçayý rasgele seçip aktif ediyor, yalnýz harita üzerinde gezindikçe o aktif görünmeyen parçalar da çalýþýyor mu çalýþmýyor mu bilmiyorum, onu deneyip bakmadým..

bu arada konuyu gezenbilir'den öðrendim, benim keþfettiðim birþey deðil, sadece deneyip uyguladým.. asýl teþekkür orada konuyu paylaþan arkadaþýn hakký :) reklamdan sayýlýr mý bilmiyorum ama ilgili link aþaðýda;

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=53474.0
No mud, no fun...

kocaali

10 parça custom map attým cihaza, sadece 7 adedini aktif etti ve bana seçme þansý vermedi. haritada gezindim, sadece aktif ettiði 7 adet çalýþýyor diðerleri yokmuþ gibi davranýyor..

bilgisayarda bir custom harita klasörü oluþturdum, herþeyi burada tutuyorum, her seferinde sadece gezeceðim bölgelerin haritalarýný cihaza atýp kullanýyorum, diðerlerini cihazdan siliyorum. ancak bu can sýkýcý oluyor, ani geliþen gezilerde veya planlanan parkur dýþýnda çýkmalarda sýkýntý yaratabilir. Buna bir çözüm bulmalýyýz ama nasýl, garmin'e mi sorsak :) belki bir sonraki yazýlým versiyonuna böyle bir çözüm eklerler..
No mud, no fun...