navcity garmin

Başlatan yusuf, Temmuz 06, 2007, 10:22:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yusuf

programý bügün satýn aldým. Süper görünüyor binek araba kullananlar için. Þehir içi için çok iyi. 

arazideki yollar yetersiz bence

inceleyip bir tanýtým hazýlamaya çalýþacaðým  yarýnki off road gezisý sonrasý

Yevgeni

Nasýldý gezi ve dahi Navcity tecrübesi?

yusuf

gezi: toz toprak ve sýcak ve aþýrý kalabalýk !

navcity :  yorumu yakýnda ! Ama hýzlý geliþen iyi bir prg.

Yevgeni

Avantaj olarak deðerlendirilebilecek özelliði sanýyorum hazýr harita ile navigasyon imkaný. Doðru muyum?

yusuf

kýsa bir deneyim þoyle:

diyelim ki Bahçeköy Yeni yüzyýl okulunun arkasýndan girip Ayazayaða çýkacaðýz.

"Bizi götür oraya "  diyorsun  (magenta iz)  seni önce Çayýrbaþýna indiriyor, maslak > þiþli özerinden götürüyor. Yani þehir trafiðinden !!!

Oysa ormandan geçen güzel bir yol var. Beyaz iz.

Bunu yapmasýný beklemiyordum zaten.

Ama çok yararlý. Bizim geçtiðimiz yollarý yükleyebilibiyor. Ama rota çiziminde hiç dikkate almýyor.

yusuf

hazýr vakit bulmuþken size bir ornek daha göndereyim

bu bizim yaptýgýmýz Muhteþem soðucak yaylasý rotalarý

buda navcity ayný mekan görüntüsü

Sonuçta "city"

Yevgeni

Þehir içindeki tüm yollar kayýtlý o vakit. Lakin arazideki bilimum patikayý, toprak, stablize, vs yolu dikkate almamýþlar. Arazide gezinen adamýn zaten teçhizatý var, biz þehirdeki navigasyon olayýný çözelim demiþ olabilirler. Kimbilir, belki araziye de el atarlar bir þekil..

dogan54

Arkadaþlar bence GPS(navigasyon) cihazlarýn 2 türlü kullaným amacý var.
1-Þehir içinde kullanýlan tip.Bunun için þehir içi detay haritasý yüklü olan bir cihazla yolunuzu bulup istediðiniz yere gidebilirsiniz(bu tip cihazlara adres girilip sizi sesli olarak "saða dön,sola dön diye" yöneten tipleri bile var..)Bunlarýn ekranlarý arabada giderken gözüksün diye biraz büyük.
2-Birde daha basit ve ucuz ama arazide çok rahat kullanýlan(þehir detay haritasý da var ama adres giremezsiniz..)tipleri var.Bunlarý daðda gezerken gezdiðiniz yerleri kayýta alýrsanýz geri dönerken veya daha sonra gittiðinizde hiç bir problem yaþamadan sis basarsa yolu kaybedersem..diye korkmadan gezersiniz.Mesela yukarýda Yusuf beyin yayýnladýðý haritayý GPS cihazýna yüklerseniz kimseye ihtiyaç duymadan ayný yerleri gezebilirsiniz.Gezdiðiniz yerleri arkadaþlarýnýzla paylaþabilirsiniz.Hiçbir cihazda daðlardaki orman yollarý çizili deðil,bu tip haritalarý gezerken kendimiz yaratýp paylaþabiliriz.
Saygýlar.
4x4 baska,
NiVA baska..

Yevgeni

Yusuf Abi'nin Navcity üzerine inceleme yazýsý sitede güncellendi..

yusuf

böyle bir OEM gps (kablosuz) aldým amerikadan, kuzey amerika navigasyon haritasý ile birlikte.

Bende de 125 euro + kdv ödeyerek Baytekin'den aldýðým bir "navcity tr" programý vardý. Bu aleti tr için çalýþtýramadým. Aradým dediler ki 

-her bir harita programý ilk açýldýðýnda baðlandýðý gps ile çalýþýr. Baþka bir GPS kullanamassýnýz.

- Peki abi, ben gps'imi kaybettim. N'olacak ?

- yeniden bir harita programý alacaksýnýz !

Benim arabanýn üzerinde kullandýðým gps 18,  69 dolar, Prg 125 euro + kdv.

bu gps 18 ormanda kayboldu diyelim. Harita programý bende var. 69 dolara yenisini alsam bile olmuyormuþ ! 125 euro + kdv yeniden ödemem gerekermiþ.

Bana pek hakkaniyetli gelmedi!

ne dersiniz ?

Yevgeni

Adil deðil, doðru.
Yine de kýrmanýn bir yolu olmalý..