Sürücülerin arazide yaptýklarý 10 aptalca hareket

Başlatan Yevgeni, Mayıs 18, 2010, 09:54:01

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

muhammedcelik1983

Zaten yarým deriyaj kullanmak zorunda kalacaðýn yerde at takviyeye salla 1. vitese rahat rahat çýk þahsen ilk zamanlar bende arazide yarým debriyaj yapardým kokudan durulmazdý þimdi takviyeyi kullanýyorum hiç sýkýntý kalmadý..

volkaneryuva

Alıntı yapılan: bkerti -  Mayıs 21, 2014, 03:17:58
O zaman stop eder ama nasýl olacak abi. Asfaltta kullanalým mý yarým debriyaj? Yani asfaltta debriyajdan tam çekmeden gaz vericez sorun ama araziye hemen çekip gaza mý basýcaz hýzlýca nasýl olacak? Vallahi benim beyin yandý arabayý kullanmayý anlamaya çalýþmaktan :)

Bkerti burada yarim debriyajdan kastedilen hareket halinde iken hizi ayarlama veya engel aþma esnasýnda yarým debriyaj kullanýlmasý durumu. Aracý elbette dururken kaldýrmak için debriyajdan ayaðýný yavaþ yavaþ çekerken gaza da basýyoruz. Tabi ben yanlýþ anlamadiysam. Ki takviye 1 de araç gaza bile basmadan yanlizca debriyaj hareketiyle bile kalkabiliyor.

bkerti

Yevgeni abi iþte dediðim yarým debriyaj mevzusu bu. Arazide yavaþlatmak için yarým debriyaj yapmayý ben kalkýþta yapma olarak anladýðým için genþlerle kapýþýyordum kalkýþlarda :) :) :)