EMEKLÝLÝKTE YAÞANACAK EN GÜZEL YERLER...

Başlatan taiga, Ağustos 06, 2008, 12:40:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

taiga

Arkadaþlar,

Bu tür konular genelde diðer tarz forumlarda açýlýr ancak görüþleriniz, deneyimleriniz cidden benim için önemli olduðu için böyle bir topik açýyorum.

Emekliliðinizde eðer olanaðýnýz varsa, güzel ülkemizin hangi köþesinde yaþamak isterdiniz?

Birden çok yer önerebilirsiniz. Seçiminize etken olan artý ve eksileri de yazarsanýz o yöreleri daha net tanýmýþ oluruz.

Kendi adýma þu ana kadar ki gözlemlerime göre üç yeri kendime uygun buluyorum.

Datça
Kazdaðlarý (çamlýbel-güre den küçükkuyuya kadar olan yöre)
Eski Foça

Görüþleriniz için þimdiden teþekkürler.

Not: Emeklisiniz, yeterli geliriniz var. Dolayýsýyla iþ, çocuklarýn eðitimi vb. kýsýtlamalarýnýz yok.

.

Harun

karadeniz yaylalarý(malum yaþ ilerleyince sýcak yerler zor gelir)
eski foça
...
benim hayalim buralar

Yevgeni

Tire nefismiþ. Gýda bol.

Küresel ýsýnma, kavrulma falan derseniz direkt Artvin..

Yevgeni

Alıntı yapılan: taiga -  Ağustos 06, 2008, 12:40:38
Not: Emeklisiniz, yeterli geliriniz var. Dolayýsýyla iþ, çocuklarýn eðitimi vb. kýsýtlamalarýnýz yok.

Bu detayý atlamýþým.
Madem cukka sýkýntý deðil sürekli hareket hali derim. O vakit her yer memleket..

taiga

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Ağustos 06, 2008, 01:01:28
Bu detayý atlamýþým.
Madem cukka sýkýntý deðil sürekli hareket hali derim. O vakit her yer memleket..

Hocam,

Yeterli geliriniz var dedim, benzin istasyonunuz var demedim. ;D
Sonuçta ufak bir ilçede çalýþmadan mütevazi bir hayat sürecek gelir burada sözkonusu olan. ;)

Yevgeni

Yine olur. Para bitende konaklama, para gelende yola devam.

Muhtemel çoluk çombalak olmayacaðýndan kelli o bütçeyi de yola harcarým zaten..

akademic

haldun abi emeklilik planlarý baþlamýþ hayýrlýsý olsun þimdiden.
Datça bördübek mevki (Hatta orda klupamazon diye bir doðal bir konaklama yeri var internettne bakarsan )süper.
Antalya kekova
Ardahan -Posof
Ayder
maçhael gürcistan sýnýrýnda buralarý nacizane tavsi ederim... sen bunlardan birini seçersen bizide misafir olarak kabul edersin demi abi.

taiga

Hocam,

Emeklilik planlarým hep var ama hepimize bir deðerlendirme olanaðý sunar diye açtým topiði. Daha benim yýl olarak 5 senem var emekliliðe. Hanýmýnkini de düþünürsek ohoooo...:'(

Not: Üstadým misafir olmadan oralarýn tadý çýkar mý hiç. Sen olacaksýn emekli sana geleceðiz, ben olacaðým bana gelinecek, baþkasý olacak ona gideceðiz, emekli adam baþka ne yapar ki, dostlar sofrasý kurulacak, mangallar yanacak, rakýlar biralar açýlacak...Neyse...Konuyu daðýtmayayým. ;)

akademic

oy oy oy abi benim daha 34 yýlým var þimdiden caným çekti :)

Yevgeni

Ýlk mesajda Tire dedim ama açýkçasý gelecek yýllarda güneyin halinden emin deðilim.
Kuzey ehven geliyor, o yüzden Artvin derim.

Ama sorarsanýz sýnýr tanýmasaydýn nere olurdu diye, derdim ki kuzey, Leningrad'dan bile öte, Kuzey Buz Denizi kýyýlarýnda bir yer olur. Kafamdaki emeklilikte bir oralar var. Ama pratikte pek zor..

taiga

Güney-kuzey konusu cidden enterasan aslýnda.
Isýnma olayý güneyi orta vade de cazip kýlmýyor sanýrým.
Mayýs sonu Sidede tatil yapmýþtým 2 sene önce. Hazirana girdiðimizde yanýyordum resmen nefes alamýyordum.
Son sýnýr Fethiye diye düþünüyorum kendi adýma.
Oda kýþýn ve baharda.
Datça...
Eh çok zorlarsak belki olabilir ama yaz sýcaðýnda nasýldýr orasý cidden bilmiyorum.
Kazdaðlarýný çoðumuz gördük.
Ýklim süper bana makul geliyor.
Karadeniz olayýný bilemiyorum. Nem insaný çok etkiler mi...
Ne dersiniz?

akademic

güney giderek ýsýnmakta gevremekte ve  düþük nemden dolayýda çok kolay tutuþmakta yarýn arazi çalýþmasý için antalya akdaðlara gideceðim son duruml ilgili rapor veririm ama datçadaki söylediðim yer müthiþ bir yer internetten bakýnca anlýyacaksýn. Posofta kýþýn çok soðuk olabilir ama çok güzel bir doðaya sahip

dora

Sosyal yaþamýn gereklerinden uzak sakin serin ve huzurlu KIZLARSÝVRÝSÝ ÇAMKUYUSU.Mükemmel bir yer.
Niva 1041-firefly-Atlantis

Harun

karadeniz yaylalarý en iyisi bence...
rize favorim
http://www.karadenizgezi.net/Rize_Yayla.htm

her büyük fotonun altýnda deðiþik görüntüler de var.

MOUNTAINBIKER

KACGARLAR,EN ONDE GIDIYOR
ANCAAAAAK,
NEREDE COKLUK ORADA....
BU NEDENLE DAHA SAKIN KUZEY DE BIR YERLER.
ASLINA BAKARSANIZ,BEN OYUMU YENGEDEN YANA KULLANMAK ISTIYORUM.YANI RUSYA TARAFINA..
AMA O BANA KIZIYO, AFEDERSINIZ,B... MU VAR ORDA DIYE TERSLEYIP DURUYO.
ARASTIRDIM,COK GUZEL BIR DOGASI OLAN YERLER COK,VE SESSIZ...
BATIDAN DOGUYA BIR COK YER VAR AYRICA COK BUYUK BIR COGRAFYA.
NE BILIM BEN BOYLE DUSUNDUM
SAGLIK YONUNDEN DE HAVANIN SOGUK OLMASI MIKROBU YASATMIYO,YUZDE YUZ OKSIJEIDE HISSEDIYORSUNUZ.ISVECE OSTERSUND HAVAALANINA INDIGIMIZDE KAPIYI ACTIM.OYLE GUZEL BIR HAVA ICERI GELDIKI,YEMYESIL BIR DOGA VE FRESH-TAZE BIR HAVA,DAG HAVASI GIBI AMA DENIZ SEVIYESINDE.CUNKU KUZEY ULKESI.
ISTE BU NEDENLE.
DENIZ KIYILARI OZELLIKLEDE TURKIYEDE MAALESEFF.BITTI,BITIRILDI.
SIZI BILMEM AMA BEN BU BITEN SAHILLERI GORDUKCE ORADA KAN AGLARIM,YASAYAMAM.ESKI ISIM YATCILIK IDI,IZMIRDEN ANTALYA YA SAHILLERI DEVAML GEZDIM.COK GUZEL BIR IKI YER HALA VAR.AMA ...
DAGLARA GELINCE GIDIP GOREMEDIM AMA HISSEDIYORUM KI O GUZEL KACGARLARINDA SONUNUN PEK DE UZAK OLMADIGI.
BU ULKEDE YASIYORUZ AMA MAALESEF KIYMETINI BILMIYOR VE ASLA KORYACAK BISEY YAPMIYORUZ.SAHSEN DIIL TOPLU OLARAK.AMA ELIN GAVURU(!) ;D GELIYOR BU ISI BIZDEN DAHA IYI YAPIYOR GOZUMUZUN ICINE BAKABAKA...BIZIM ULKEMIZIN KIYMETINI BIZDEN DAHA IYI BILIYORLAR VESSELAM.
SAYGILAR....