KENDÝN PÝÞÝR KENDÝN YE KÖÞEMÝZ...

Başlatan shadowturks, Ocak 03, 2014, 12:59:01

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

kocaali

Bu sandýk olayýna giriþirken içini tek hacim býrakma fikri hakimdi, baþka türlüsünü düþünmediydim. Þimdi ise içini ve dýþýný nasýl daha fonksiyonel kullanabilirim diye düþünüyorum.

Misal, dýþýna bazý yerlere metal halkalar takacaðým, böylece lastik file veya ip ile birþeyler baðlamak mümkün olacak...

Ýçini de koyacaðým eþyalara göre bölmelere ayýracaðým, seyyar birkaç bölme, sökülüp takýlabilen... Kamp mutfaðý araçlarý bir bölme; çaydanlýk, kap kacak çatal býçak, çay kahve, konserve vs.... El vinci bir bölme en alta... Uyku tulumu çadýr bir kenara... Ufak balta ve el altýnda olmasý gereken basit bir býçak ise dýþýna monte olabilir...

Düþünmeye devam...
No mud, no fun...

emre_ozk

Buda benden normal sis farýný power ledli sis farýna çevirme
çalýþmalar devam ediyor.
Emre özkaradeniz
Ýzmit

kocaali

dün akþam itibariyle sandýkta geldiðim nokta budur..

görünüþ olarak epey kusuru var, maliyet yaratmamak için elde mevcut malzemeleri kullanmaya çalýþýnca pek istediðim görsel kaliteyi elde edemedim. Lakin fonksiyonel anlamda tam hayal ettiðim gibi oldu.

Kenarlardaki iki ufak gözün kapaklarýný ana kapaktan baðýmsýz açýlýr yaptým; ufak tefek el altýnda bulunmasý gereken ývýr zývýr için nefis oldu.

Þimdi ana bölmenin iç dizaynýný yapacaðým; yerleþtireceðim malzemeleri belirledim, emniyetli ve sabit bir þekilde durmalarý ve ayný zamanda kolay eriþilebilir olmalarý için basit ve seyyar bir iç raf düþünüyorum. Lakin diðer yandan da bir an önce boyayýp araca monte etmek istiyorum :)

No mud, no fun...

kocaali

nihayet sandýðý kamyonetin arkasýna yerleþtirdim.. iþimi görecek gibi oldu.. sürekli yanýmda taþýmak istediðim malzemeleri yerleþtirdim ve içinde daha epey de yer kaldý.

daha düzgün malzemelerle yenisini yapma ihtiyacý doðana kadar bu proje kapanmýþtýr  ;D  gelsin yenisi...

No mud, no fun...

vehbi

"free as a bird"

NÝVACI

anladýmki meskenim yaylalar daðlar

NÝVACI

Kocaali süper olmuþ
keyifli günlerde kullan.
anladýmki meskenim yaylalar daðlar

kocaali

Alıntı yapılan: NÝVACI -  Aralık 22, 2014, 05:35:52
Kocaali süper olmuþ
keyifli günlerde kullan.

saðolasýn burhan amca, bu kadar becerebildim ama iþimi görüyor :) bagaj düzeni ile ilgili birkaç þey daha var aklýmda, onlarý da halledicem ilk fýrsatta...
No mud, no fun...

ugur16

Eline Saðlýk Mehmet.Harika olmuþ.Elinde yatkýnmýþ valla helal olsun..
Dað+deniz+niva+özgürlük = HUZUR

kocaali

Alıntı yapılan: ugur16 -  Aralık 23, 2014, 10:13:01
Eline Saðlýk Mehmet.Harika olmuþ.Elinde yatkýnmýþ valla helal olsun..

saðolasýn hocam...
hayatýmda ilk defa bu kadar dekupaj kullandým, bütün hatlar eðri büðrüydü baþta ama sonradan buldum doðru yöntemi  ;D  onun dýþýnda þarjlý matkap ve vidalama, bir býçak, bir metre, bir T-cetveli, biraz zýmpara, bir de kurþun kalem... gerisi biraz kafa patlatmaca, biraz da deneme yanýlma... ama asýl babamýn yardýmlarý olmasa bu iþ olmazdý, tek baþýma asla bu hale getiremezdim... 
No mud, no fun...

ugur16

Her konuda hep yanýmýzda oluyorlar.Allah aile büyüklerimizi baþýmýzdan eksik etmesin.Haklarý ödenmez.Çamurluk üstü çýkýntýlar falan ,ölü noktalarý çok iyi deðerlendirmiþsin.Çýkartmalarda tam insaný kamp moduna sokuyor.Özendirdin valla :D

kocaali

Alıntı yapılan: ugur16 -  Aralık 23, 2014, 01:42:27
Her konuda hep yanýmýzda oluyorlar.Allah aile büyüklerimizi baþýmýzdan eksik etmesin.Haklarý ödenmez...

amin hocam...

Alıntı yapılan: ugur16 -  Aralık 23, 2014, 01:42:27
...Çamurluk üstü çýkýntýlar falan ,ölü noktalarý çok iyi deðerlendirmiþsin.Çýkartmalarda tam insaný kamp moduna sokuyor.Özendirdin valla :D

bu gidiþle aracý kamp aracý haline getiricem zaten :)  tavana çadýr fikri kurcalýyo kafamý :)
No mud, no fun...

ugur16

bu gidiþle aracý kamp aracý haline getiricem zaten :)  tavana çadýr fikri kurcalýyo kafamý :)
[/quote]

Sen soluðu karavanda alýrsýn Mehmet demedi deme :) Bu konuda Erkan abinin yanýnda staj görmen gerekebilir :))

vehbi

"free as a bird"

kocaali

Alıntı yapılan: ugur16 -  Aralık 24, 2014, 09:32:26
Sen soluðu karavanda alýrsýn Mehmet demedi deme :) Bu konuda Erkan abinin yanýnda staj görmen gerekebilir :))

Erkan abi karavaný bitirsin, direk kopyalýcam aynýsýný :)  seversem karavan yaþamýný, ki çok büyük ihtimalle keyiften dörtköþe olurum, o zaman ilerleyen dönemde bunu yaþam tarzý haline getirmenin yollarýna bakacaðým..
No mud, no fun...