31 x 10.5 xr15

Başlatan rknygn, Ağustos 09, 2018, 12:42:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rknygn

Merhaba arkadaslar aranizda yeniyim 195x80x15 lastik var aracimda 31x10.5x15 lastikler araca uyarmi genelde asfaltta ve toprak yolda kullaniyorum. Artisi eksisi nedir oliyorsa
Veya genis taban lastiklerden oneriniz nedir camurlugu traslamayi dusunuyorum

Lombak

Çamurluk traþý þart.  Mahruti ile oynamadýysan aracýný yoracaktýr.  195 80 15 ideal dað bayýr için mt lastikleri  mevcut.  205 80 16 da yapabilirsin seçenek olarak.  Ama lastiði büyüttükçe biþeyleri oynamak gerekiyo illaki  araçtan.  Uzun yokuþlarda 2ye hatta 1e kadar düþersin durup takviyeye takayým diye düþünürsün :)

rknygn

mahruti ilk aklýmda olan zaten. peki yükseltme yapmam gerekirmi

Yevgeni

Alıntı yapılan: rknygn -  Ağustos 09, 2018, 12:42:43
Merhaba arkadaslar aranizda yeniyim 195x80x15 lastik var aracimda 31x10.5x15 lastikler araca uyarmi genelde asfaltta ve toprak yolda kullaniyorum. Artisi eksisi nedir oliyorsa
Veya genis taban lastiklerden oneriniz nedir camurlugu traslamayi dusunuyorum

Büyük lastik takýlýr takýlmasýna da, tekerleði döndürmek için debelenen her bileþeni yorar, bozar (çamurluk traþý en son dert ki, yükseltme yerine traþ kesinlikle en doðru hamle).
205/80/16 çevirirken bile 2 yýlda bir tüm tekerlek göbek bilyelerini bozulduðu için deðiþtirirsiniz. Ama nedir? Az bir çamurluk traþý ile bu ebat teraziyi bozmadan kullanýlabilecek en büyük ebat

33 inch lastikli bir Niva vardý bizim Tarýk'ta (hala duruyor sanýrýmsa), direksiyon dönmüyor hareket halinde bile, o derece problem..

rknygn

Verdiginiz bilgiler icin tesekkur ederim. Sanirim en iyisi yine 195/80