Araç içinde benzin kokusu

Başlatan av.mehmet, Nisan 15, 2015, 10:59:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

av.mehmet

bir süredir araç içinde benzin kokusu alýyordum. Teþhis ve tamirine çok güvendiðim G.antep Lada servisinden Asým ustayý aradým ve durumu anlatýnca yoðunlaþma deposunun çatlamýþ/kýrýlmýþ olabileceðini, epeyce Nivada bu sorunla karþýlaþýldýðýný söyledi. Þimdi parça bekliyorum. Ucuz bir parça ama ihmale gelmeyecek bir parça ayný zamanda
Bekle beni baþý dumanlý amanoslar

muhammedcelik1983

Benzin kapaðýnýn arka tarafýna çamurluðun üst tarafýna düþüyor yan bakaliti söküp çýkartýlýyor aracý aldýðýmda baya uðraþmýþtýk ufak plastik bir depo hortum giriþi kýrýlmýþ söküp yapýþtýrýp geri takmýþtýk koku kalmadý

bkerti

o bölgeye akustik sünger koyduðumdan beri benzin kokusu var. biraz büyük bobine benzer birþey mi? Tahminim sýkýþtýrýp kýrdým çatlattým birþey yaptým o kýsýma :)

muhammedcelik1983

Alıntı yapılan: bkerti -  Nisan 16, 2015, 11:06:52
o bölgeye akustik sünger koyduðumdan beri benzin kokusu var. biraz büyük bobine benzer birþey mi? Tahminim sýkýþtýrýp kýrdým çatlattým birþey yaptým o kýsýma :)

Süngerle kýrýlacaðýný sanmýyorum cünkü iki sac arasýnda plastik ince uzun siyah bidon gibi birþey sanýrým 3 hortum giriþi vardý zamanla sarsýntýdan ve sertleþmeden dolayý kýrýlýyor sök tak biraz uðraþtýrýcý ama

Niva67

Alıntı yapılan: bkerti -  Nisan 16, 2015, 11:06:52,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,Tahminim sýkýþtýrýp kýrdým çatlattým birþey yaptým o kýsýma :)

Kýrmasaydýn þaþardým zaten!.. :(

Zavallý NIVA!.. Sayende Arabeskçi oldu..  Orhan Abi' nin, Ferdi' nin, hatta ve hatta, Küçük Emrah' ýn tüm þarkýlarýný ezbere biliyor!.. :)

av.mehmet

Benzin kokusu baþ aðrýsý yapýyor meret, araçta yolculukmu yapýyon benzinlikte kafamý yapýyon karýþtýrmaya baþladýydým ;D benzinin çabuk bitmeside cabasý :'(

muhammedcelik1983

Alıntı yapılan: av.mehmet -  Nisan 16, 2015, 12:56:28
Benzin kokusu baþ aðrýsý yapýyor meret, araçta yolculukmu yapýyon benzinlikte kafamý yapýyon karýþtýrmaya baþladýydým ;D benzinin çabuk bitmeside cabasý :'(

Hocam 2 tane havalandýrma borusu var biri benzin kapaðýnýn orada diðeri arkadan bakýnca sað taraftaki tampon borosunun içine giriyor benimki öyle bir keresinde çeki yeri kaynatýlýrken usta içeri çekmiþ tedbir amaçlý orda unutulmuþ koku yapmaya baþlayýnca farketmiþtim birde depo ne kadar dolu olursa koku okadar fazla oluyor :D

av.mehmet

Dedemin kýrmýzý, burunlu man 20.190 kamyonu vardý. Nivanýn koltuðuna oturduðumda dik camý, göðüs düðmeleri, kocaman direksiyonu, motor sesi ve elbette içeri sýzmýþ hafif yakýt kokusu bana man kamyonu, dolayýsýyla çocuklugumu hatýrlatýr. ama mazotun kokusu daha güzel, benzininki kafa aðrýtýyor. Ama tabi uçucu madde alýþkanlýðýna dönmeden bu depoyu tamir etmek gerek ;D

bkerti

Aman abý bir cevýrmede polise opýcem sayýn abým demeden halletmek gerek. Ben daha tamýrýne yeltenmedým bile :)

muratgüney

Ayný sorun bendede  var ve nerdeyse  aracý aldýðýmdan beri yapar 2 yýl önce bi söktük depoyu hatta þüphelendiðim yerlere depocuya kaynak bile yaptýrdým malum 24 yaþýnda arac ama sorun geçmedi yanlýþ hatýrlamýyorsam yoðunlaþma deposundan yada depodan çýkan hortum depo kapaðýnýn ordan aracýn dýþýndan bakýlýrsa görüyosunuz depo kapaðýnýn üst kýsmýnda kaldýðýndan eðilmeniz lazým delikten dýþarý çýkýyo bu hortum bir sebepten içerde kalýrsa koku yapar diye düþünüyorum ama ben hortumu dýþa vermeme raðmen koku geçmediydi demek benim araçtada yoðunlaþma deposu arýzalý sonuç yazarsanýz çok seinirim
HAYAT BÝR GÜNDÜR ODA BU GÜNDÜR :)

av.mehmet

Alıntı yapılan: bkerti -  Nisan 16, 2015, 10:23:33
Aman abý bir cevýrmede polise opýcem sayýn abým demeden halletmek gerek. Ben daha tamýrýne yeltenmedým bile :)
[/quote
polise öpemeden o bizi öper gibime Geliyor ;D

av.mehmet

Alıntı yapılan: muratgüney -  Nisan 16, 2015, 11:14:54
Ayný sorun bendede  var ve nerdeyse  aracý aldýðýmdan beri yapar 2 yýl önce bi söktük depoyu hatta þüphelendiðim yerlere depocuya kaynak bile yaptýrdým malum 24 yaþýnda arac ama sorun geçmedi yanlýþ hatýrlamýyorsam yoðunlaþma deposundan yada depodan çýkan hortum depo kapaðýnýn ordan aracýn dýþýndan bakýlýrsa görüyosunuz depo kapaðýnýn üst kýsmýnda kaldýðýndan eðilmeniz lazým delikten dýþarý çýkýyo bu hortum bir sebepten içerde kalýrsa koku yapar diye düþünüyorum ama ben hortumu dýþa vermeme raðmen koku geçmediydi demek benim araçtada yoðunlaþma deposu arýzalý sonuç yazarsanýz çok seinirim
asým usta nokta atýþý teþhis ve doðru onarým yaptý bugüne kadar. Anlattýklarý mantýklý geldi. parça deðiþiminden sonra sonucu paylaþacaðým

NÝVACI

O sorun depo çatlaðý kadar oraya gelen borularýn dizayný ilede ilgili
büyük benzin deposunu söktüyseniz yada izolasyon yaparken o borularýn duruþuna bakýn
sonra ayný þekle getirin
sarsýntýyla taþma durumuna gelir þekli bozulduðu için geri dönemez borudaki yakýt
her zaman kokar
bende adý geçen mini depo yoktu direk dolum borusuna baðlý idi
sorunu tecrübeli bir tofaþ kullanýcýsý tavsiyesiyle çözmüþtüm
malum nataþalarda ince bir akdeniz oynaklýðý vardýr
tabi kokuyu kesemezsin diye direnen kaportacýnýnda bir büyük rakýsýnýda
anladýmki meskenim yaylalar daðlar

av.mehmet

Bu koku olayý uzun yolda can sýkýyor, mutlaka halledýcem Burhan abi

burak_oz

ayný koku bende de oluþtu sýcaklarla birlikte. Sorun ne olabilir diye düþünürken bu konuyu gördüm.Bakaliti söküp bi bakayým yoðunlaþma deposuna ne alemde vatandaþýn keyfi