Pervane ve radyatör konumlarý nasýl olmalý?

Başlatan bkerti, Ekim 08, 2014, 10:22:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bkerti

Herkese merhaba,
Büyüklerin ellerinden küçüklerin gözlerinden öper bayramýnýzý kutlarým. Radyatöre antifiriz eklemek için bakýr radyatörün altýndaki vidayý sökmek isterken o vidanýn içine yerleþtiði somuna benzer yeri kýrdým. Tabi bütün su aktý. Hemde bayramýn 3. günü. Açýk bir yer buldum telefonla deliðe þiþe mantarý týkayýp tamirhaneye gittim. Radyatör söküldü kaynak yapýldý ( bu arada içim hiç rahat deðil keþke deðiþtirtseydim). Radyatör sökülmeden önce pervane tam olarak radyatöre dayalýydý. Sökülüp takýldýðýnda sürekli pervane radyatöre çarpýyor gibi ses çýkarttý. Usta da levye ve el yordamý ile aralarýný açtý birþeyler yaptý. Þimdi aralarýnda boþluk var. Yaðýnda az dedi ki tam maximumdaydý ustadýr dedik karýþmadýk þimdi yað maximumun iki katý yükseklikte bugün yine gidip yaðý boþalttýracaðým.Ýçim hiç rahat deðil çok pimpirikleniyorum belki ama bütün keyfim kaçtý.

NÝVACI

Sesin duyulduðuna göre hayattasýn
bu niva seni otomobilci yapacak
anladýmki meskenim yaylalar daðlar

Harun

Bayram aga yaþýyor musun,
en son evvelki bayram Bursa'ya gidecektin Niva ile,ne yaptýn gittin mi?

Diðer taraftan pervaneyi bilmem ama benim Niva'ya her yað deðiþiminde içindeki yað tamamen boþaltýldýktan sonra 4 litre yað konuyor.
buradan hesap yaparým ben.
farklý olacaðýný sanmam aþýrý eksiltmiyorsa senin araba.

bkerti

Yaþýyorummm :)

Selamlar. Yaðý deðiþtirttim. lpg ile kullandýðým için shell gas diye bir yaðdan 4 lt ekledik sorun yok. Bursa'yda gittim geldim baya rahat geçti yolculuk þükür sorun yok. Sadece yorgunluk ve yokuþlarda 40 km ye düþen hýzdan baþka problem yoktu. Uludaða týrmandýk kamp yaptýk gayet iyiydi. Tabi bu uzun yolculuk kendime olan güvenimide artýrdý. Bildiðiniz üzere bendeniz araç kullanmayý da niva ile daha yeni öðrendiðim için uzun yol ve gece yolculuðu iyi geldi bir manada.

Yevgeni

Þoförlüðü basit bir araçta öðrenmek iyidir.
Kiþinin beklentilerini insani seviyede tutar, þýmartmaz..

bkerti

Yevgani abi Bursa'da ablamýn bmv 318i sini kullandým ve ilk 500 metrede önce yerdeki hýz engelleyen çýkýntýya sonra kaldýrýma vurdum :) ama ben söylemiþtim çok alçak bu araç diye ilk baþtan :)