Rot Ayarý

Başlatan deniz, Haziran 04, 2014, 04:43:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

atinco

Daha iyi bilen arkadaþlar vardýr ama fizik kurallarý gereði, varolan küçük bir sapma söylediðiniz ebatlarda daha büyük farklara yol açacaktýr.

NÝVACI

natilüs kardeþim.
nerede olduðunu bilemiyorum.
Bizim ön düzencimizin birçok aracý kapsayan programlý aleti dört tekeri ayný anda baðlayýp kaçýklýk oranýný söylüyor.
Eðer kapsamlý ön düzenci yok ise
janttan janta ölçerek kaçýklýðý yakalayabilirsiniz.
ayrýca porya somunlarý sýkýlýðýda bazý etkiler yapar
anladýmki meskenim yaylalar daðlar

natillus_71

abi ben kýrýkkaledeyim. tek sorunum rot balans olsa keþke onu bi þekilde çözerim. gerekirse lastikleri jantlarý deðiþtiririm. aracýmda tekleme var. kimi usta bobinden diyor, kimi usta krank sensör diyor, kimi usta rolanti sensör ve gaz kelebeði diyor. þaþtým kaldým. bi ara ankara da bilgisayara baðlatmaya götürecem. tavsiye edeceðiniz hesaplý bi yer var mý? parça ve usta konusunda.

atinco

Lastikleri yenileyip arazi lastiði takýnca mevcut çekme arttý. Yevgeni'nin dediði kaçak güreþ muhabbeti tekrar oldu rotçumuzla. Elbette ayarlanabilir, yalnýz üst salýncak baðlantýsýný ben burada sökemem, serviste bir kaç pul söktür oradan, burada yarýk tofaþ pullarýyla ayarlarýz dedi. Konunun devamý babýnda paylaþayým dedim.

NÝVACI

Mum yakýp usta aramak zorunda kalýyoruz.
ne demek serviste soktür söktürdüðüm yerde yaptýrýrým.

atinco

Ne bileyim abi, ben de anlamadým. Çok mu zor sökmesi? Zaman mý alýr, bilemedim.

rahmieken

aynýsý baþýma geldi sol ön tarafý buzda kaldýrýma vurdum alt salýncak baðlantý demirini yamultmuþum gözümle gördüm. sökmesi takmasý þiddet ve zaman isteyen bir olay olduðu için kolay kolay ustalar yanaþmaz. uðraþtýklarý parayý alamayacaklarýný düþünüyorlar yerine boþ oturuyorlar. doðrusu kolay gelsin. bence öncelikle elinize bir ip alýp yað deðiþtirme kanalýna girip bilimum çýkýntýlardan sað ve solu karþýlaþtýrýn. bakýn sað ve sol ayný mý diye. farklý çýkan ölçüler çýkacaktýr mutlaka. bundan sonra teþhisi kendiniz koyarsýnýz zaten. biraz alet edevatla aranýz iyiyse de kendiniz uðraþýnýz. sadece yay kýsmýna dikkat edn fýrlarsa ciddi yaralar. kalanýný kendiniz yaparsýnýz.

NÝVACI

çok zor deðil  bana göre çok basit
civata ve somun baþlarý bozulmuþsa
eðer söktürürsen ihmal etme fiþekleri'de deðiþtir
basit bir presçi söker ve takar (fiþekleri)
Eðer pul sayý ve yerleri karýþýrsa ayar iþlemi uzar
bir çoðu söküp takmayý çýraklara býrakýr dolayýsýyla civata baþlarý bozulur
Sen zeki gençsin üst salýncaðý yakýndan incele zorluk derecesini çözersin
toplam iki civata
Not:
yýrtýk pul deðil bütün olacak
Bizim araçlar çoðunlukla vibrasyonlu gevþek kalma yada gevþeme halinde
yarýk pul düþer istemediðimiz haller olur
kendine iyi bak

atinco