Rot Ayarý

Başlatan deniz, Haziran 04, 2014, 04:43:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

deniz

Aracý yeni aldým malum rot balans a sokayim dedim iyi de yapmýþým ayar diye bir þey yokmuþ, sorun þurda ki rot ayarýný yaparken sað önde 0.90 derece ayarsizlik var bunu yapamýyorum tüp tesisatý vs. Sökmem lazým ulaþamýyorum ama bu 3mm.denk gelir ki hiç bir zararý yoktur dedi 'usta' ama yinede içimde bi huzursuzluk oldu bu deðerler de bi zarar vs. Sözkonusu olabilir mi?

Yevgeni

Tüp tesisatýnýn rotiller yöresinde ne iþi var diye sorayým?..

muhammedcelik1983

Sanýrým üstten ulaþmayý denicek usta..

atinco

Rotla ilgili benzer durumu ben de yaþamýþtým. Rotçu ayarý yok dedi, öyle biniyorum sizinkinde farklý bir durum olursa buraya yazarsanýz sevinirim.

Yevgeni

Ayarý olmuyor kaçak güreþme olmuþ.
Ayar tutmayan bileþen ne ise deðiþir, ayar tutar hale getirilir.
Rotil gibi kritik bir parçanýn ayar tutmamasý söz konusu deðil.
Araba elbette yürür ama neden ayarsýz yürüyüp de baðlantýlý diðer ekipmaný da bozsun?
Tembel usta bunlar. Ayar tutmuyor demek de iyiymiþ..

shadowturks

tablodaki ayarlarý yaptýr tamamdýr.
ustalar bilmem nerelerinden element uydurur bilmediðini belli etmemek için.
ekteki dosyadada cebabýn var.

atinco

Teþekkürler arkadaþlar. Alt baðlantýda eðik bir mil tespit etmiþtik. Onu deðiþtirdim ama hala biraz saða çekiyor. Dosyaya bakacaðým. Sað olun.

deniz

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Haziran 04, 2014, 06:11:33
Tüp tesisatýnýn rotiller yöresinde ne iþi var diye sorayým?..

Ayarlarý yanlýþ görmediysem yukardan yaptý tüple ilgili tesisat vs. Oldugundan ulaþamýyorum dedi...ben ustanýn Yalancýsýyým

NÝVACI

Karabaðlar'da eski aydýn yolu.
ön düzenci Rasim usta özellikle büyük oðlan
Bilgisayarlý aletle dört teker kontrolü de yaparlar
Ben sorunumu (bütün araçlarýmda) orada çözdüm
anladýmki meskenim yaylalar daðlar

deniz

Evet Ercan abi de tarif etti ,orasý mý burasý mý derken geçmiþim geri dönmek zor geldi ama dönmem gerekirmis.

NÝVACI

Alıntı yapılan: deniz -  Haziran 05, 2014, 10:18:45
Evet Ercan abi de tarif etti ,orasý mý burasý mý derken geçmiþim geri dönmek zor geldi ama dönmem gerekirmis.
Bencede.
anladýmki meskenim yaylalar daðlar

natillus_71

merhaba arkadaþlar bende yeniyim site de. az buçuk bu problem bende de var sað ön tekerin geriye kaydýðý söylendi. Castor ya da Caster ayarý tam tutmuyor. pul felan atýldý saða çekme azaldý ama hafif bi çekme daha var. rotlar rotiller felan hep deðiþti.

Yevgeni

Natillus abi, senin araç sað önden darbe mi aldý?
Yani saðdan kayaya, kaldýrýma falan mý çarptý?

atinco

Natillus abiyi bilmem de ben kaldýrýma çarpmýþtým buzda kayýp. Aynýsý sanýrým?

natillus_71

valla bende arabanýn geçmiþini bilmiyorum belkide çarpmýþtýr. rotçu abimiz pul felan attý bi vakit düzeldi. sonra tekrar saða çekmeye baþladý. yalnýz aracýmda geniþ taban çamur lastikleri var bir de jantlarý göbekleri içe doðru yaklaþýk lastikler çamurluklardan 5 cm dýþarda. lastiklerden olma olasýlýðý var mýdýr?