96 1.7 Karb.NÝVAMI ALDIM BÝRKAÇ KONUDA YARDIM LÜTFEN.ACÝLL.

Başlatan asrata, Ekim 25, 2012, 10:14:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

asrata

Selam arkadaþlar.10 gün öne 96 1.7 karb. Nivamý aldým LPG li idi aldýðýmda. ÞÝmdi yaptýklaým þunlar:

-Sað Aks bilya-rotiller deðiþti
-ön balatalar deðiþti
-Fren borulaý-hortumlarý  komple deðiþti
-Debriyað hotumlarý ve borusu deðiþti
-4 adet amortisör yenilendi
-Aks körükleri sað-sol, iç-dýþ  komple deðiþtirildi
-Komple buji-platin-meksefe yenilendi
-bütün filtreler benzin-yað-hava yenilendi
-Aracýn motor-defansiyel-þanzuman yaðlarý deðiþti
-El feni sistemi yenilendi
vb ufak tefek bikaç þey daha yapýldý.
     Arkadaþlar öðenmek istedikleim þunlar
- arabada benzinde yola çýktýktan 5 km sona yýðýlmalar ve gaz yememe tekleme gibi poblemler yapmaya baþladý yeni kabüratörle sorunu çözmeyi düþünüyorum
-Rot balans ayaýndan sona farkettim araçta tur diye birþey yok en kolay park için bile 3 manevra zorunlu hale geliyor.Kutuda problem olabilimi d,iye düþünüyorum.
-Araç ta bakýma girmeden titeme çok azdý fakat sonrasunda 60 km den sonra dayanýlmaz titeme baþladý þaft ayarý bozulduðunu düþünüyorum.
-LPG sistemininde elden geçip ayar yapýlmasý gerekiyor.
  Velhasýl  bahsettiðim yýðýlma ve tekleme,Dreksiyondaki tur eksiklði ,titreme sorununun kaynaðý ne olabilir. Birde Ýstanbul anadolu yakasýnda maltepe de oturuyorum.Yakýn bir ehil usta tavsiyesi verebilimisiniz .Tabii ki hakkýný alan daimi olarak gidebileceðim insaflý hesap çýkaan  bi ustamýzýn  tavsiyesi olursa çok sevinirim. Yadýmlaýnýz için þimdiden çok teþekkü ederim .Ýyi bayamla arkadaþlar

NÝVACI

güle güle kullan iyi bayramlarda'da
Bu iþleri  yaparkende ehli birine yaptýrsaydýn daha iyi olurdu.
4 teker açtýrdýn  vs masraflar yaptýn sadece dertli kýsmýnýmý iyi ustaya yaptýracaksýn ve fatura dahesaplý olacak allahtan usta ben deðilim. :D :D :D
anladýmki meskenim yaylalar daðlar

hakanisik

istanbulu bilmem ama forumlarda dursun ustadan çok bahsedilir. benim aracýmda seninkiyle ayný. 2 yýl doldu alalý. araca verdiðim para kadar üzerine harcadým. bu iþ böyle :))
benzinde tekleme bende de vardý. ankarada aracý elektronik ateþlemeye çevirdik 400 tl masrafla, olay çözüldü. bir de sübap ayarý, bujiler, buji kablolarý tekleme olayýnda söz sahibi olabiliyor. yazdýklarýnýn aynýlarý bende de deðiþti, demek bu keçiler ayný yemle besleniyo hep :)))
masraf bitti sanma, her ustaya uyma!
Niva'96-Corolla'09