Lada Niva almayı dusunuyorum fakat?...

Başlatan tunasolemis, Mart 10, 2007, 04:52:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 5 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

Maestro

Allah Allah..  ÝMG kodunu kopyalayýp yapýþtýrýyorum... resim yükleyemiyorum.. ya Admin  ler.. þu iþi daha kolay hale getiremiyormusunuz ?

Maestro

Lada Niva almayý düþünüyorum  fakat..  þunun borcu daha bitmedi..

[/URL]][/img]

SinanATASOY

Bir de ben hortlatayým madem.

Niva almayý düþünüyorum fakat Vitara da aklýmý çeliyor, fakat öncesinde motorumu satmam gerekiyor. fakat uzun yol için biraz gözümü korkutuyor yazýlanlar..
Benim için zor yoktur, imkansýz ise zaman alýr..

Yevgeni

Alıntı yapılan: SinanATASOY -  Ekim 27, 2014, 11:06:34
Niva almayý düþünüyorum fakat Vitara da aklýmý çeliyor, fakat öncesinde motorumu satmam gerekiyor. fakat uzun yol için biraz gözümü korkutuyor yazýlanlar..

Niva faytonu çeken katýrdýr, Vita faytonun kendisi.

Niva boðma rakýdýr, Vita export raký.

Niva yoldaþtýr, Vita "hamili kart yakýnýmdýr".

(böyle gider bu)

Canýn hangisini isterse ona göre hamle edesin..

kocaali

Alıntı yapılan: SinanATASOY -  Ekim 27, 2014, 11:06:34
Bir de ben hortlatayým madem.

beklentilerini sýrala alt alta, ona göre deðerlendir hangi araç bu beklentileri ne oranda karþýlar... ve karar ver hocam...
No mud, no fun...

SinanATASOY

Bi C4'üm var bi de hanýmýn kullandýðý Cuore. Küçük bir ihtimal cuore'yi satýp, motora katýp daha yüksek modelli birþey, daha büyük ihtimalle motordan gelen meblað ile düþük model bir 4 çeker alacaðým.

Pendiðe yakýn olsam, þu forumdan edindiðim bilgiler doðrultusunda Nivayý gözüm kapalý alýrdým. Ustasý hazýr çünkü orada. ama Beylikdüzünden oraya git gel uzun yol sayýlýr.

Soft road öncelikle hedefim. Istanbulda iþe git gel zaten asfalt (Çukur tümsek saymazsak) yollar. 4 çekeri isteme amacýma örnek vermek gerekirse Fethiye de Kabak koyu gibi "Arabayla gidemezsiniz ancak traktörle gidersiniz zaten saat baþý kalkýyor" denilen yerlere kendi imkanlarýmla gitmek, hatta belki bir adým ötesi, ege kýyýlarýnda az bilinen ve ulaþýmý zor koylarý keþfetmek. Gökçeadada yollarýn bittiði ancak eþeklerin gezdiði tepelerde gezmek. Motor tahmini 18 bin getiir. Curoeyi de satarsak 30 olur bütçe. Bi kýsmý olasý masrafa ya da tadilata ayrýlýr bir kýsmýyla araç alýnýr. Ancak Cuore'yi sattýrmaya ikna edebilirmiyim bilmiyorum  ::)

kocaali

Niva da Vitara da o bahsettiðiniz ekspedisyon beklentinizi rahatlýkla karþýlar... her ikisini de modifiye edip daha fazlasýný da elde edebilirsiniz.. kýyaslamanýzý ilk alým maliyeti, iþletme maliyeti, bakým ve yedek parça maliyetleri, konfor, hacim vs... gibi konulara da girerek daha analitik bir þekilde yapabilirsiniz..

bu arada küçük hacim sizin için dert deðilse Suzuki Jimny'yi de alternatifler arasýna alabilirsiniz, keyifli makinadýr.

motor ne bu arada? enduro mu?
No mud, no fun...

SinanATASOY

Küçük hacmi ben dert etmem ama küçük haci beni dert ediyor  ::) 1,92 boy ve 120 kilo olunca.. Motor Cruiser, Honda Shadow. 3-4 motor önce vardý iki tane endurom.. (Maymun iþtahlýyým evet kabul ediyorum)

rahmieken

daha acemi bir motor kullanýcýsý olarak ladaya bindiðinizde eþek kalýr. (hem niva hem de sadece 150lik cross mondial var) ama bahsettiðiniz yerlerde rahatça dolaþýrsýnýz. boy ve kilo olarak hiç dert etmeyin rahat rahat sýðarsýnýz araç 3 kiþilik olur ama :D uzun yolda ise benim felsefem hýzlý gidemediðiniz için görmediðiniz her þeyi görüyorsunuz rahat rahat geze geze gidiyorsunuz. fakat bahsettiðiniz bölgelerde klima ihtiyacý doðabilir bir daha deðerlendirin.

atinco

Niva almayý düþünüyorum fekat lastiði bulunmuyo diyollaa :)

Yevgeni

SinanATASOY

Harun

Lastik seçenekleri fazla olan 15 jant edinmek.
Olmadi aga gibi kendi cantini yaptirmak ;D

NÝVACI

anladýmki meskenim yaylalar daðlar

Maestro

Alıntı yapılan: SinanATASOY -  Ekim 27, 2014, 04:05:16
Bi C4'üm var bi de hanýmýn kullandýðý Cuore. Küçük bir ihtimal cuore'yi satýp, motora katýp daha yüksek modelli birþey, daha büyük ihtimalle motordan gelen meblað ile düþük model bir 4 çeker alacaðým.

Pendiðe yakýn olsam, þu forumdan edindiðim bilgiler doðrultusunda Nivayý gözüm kapalý alýrdým. Ustasý hazýr çünkü orada. ama Beylikdüzünden oraya git gel uzun yol sayýlýr.

Soft road öncelikle hedefim. Istanbulda iþe git gel zaten asfalt (Çukur tümsek saymazsak) yollar. 4 çekeri isteme amacýma örnek vermek gerekirse Fethiye de Kabak koyu gibi "Arabayla gidemezsiniz ancak traktörle gidersiniz zaten saat baþý kalkýyor" denilen yerlere kendi imkanlarýmla gitmek, hatta belki bir adým ötesi, ege kýyýlarýnda az bilinen ve ulaþýmý zor koylarý keþfetmek. Gökçeadada yollarýn bittiði ancak eþeklerin gezdiði tepelerde gezmek. Motor tahmini 18 bin getiir. Curoeyi de satarsak 30 olur bütçe. Bi kýsmý olasý masrafa ya da tadilata ayrýlýr bir kýsmýyla araç alýnýr. Ancak Cuore'yi sattýrmaya ikna edebilirmiyim bilmiyorum  ::)

valla  ben senin o dediðin yerlerin alayýna Suzuki  SX4  üm ile gittim..4 çekerimde yok.. ama  ruhu 4çeker...

Niva bu anlattýklarýnýzý  tamamiyle gerçekleþtirir , uzun yolda tat almasýný bilirseniz  tadýndan yenmez...  sürat vs beklemeyin , seyrede seyrede gidin... Ýnþallah bende önümüzdeki günlerde bir Niva sahibi olmayý düþünüp dururum... amacým sizikine paralel olup Fotoðraf makinasý ile Bira eþliðinde dolanýp durmak.