TÝTREÞÝMÝ AZALTMANIN 1. ÞARTI

Başlatan 4X2 NÝVA, Ekim 23, 2009, 02:00:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

4X2 NÝVA

ARAZÝ ÞANZIMANIN ALTINA BU ÞEKÝLDE BÝR SALINCAK YAPARAK KAPORTAYA BÝNEN YÜKÜ DAÐITMALISINIZ

seko

Güzel elinize saðlýk
fikrinize saðlýk.
hoþ denenmiþ bilinen birþey.

bu ölçülerde uygulama yapýlmýþ bir nivayla
arazide olmayý istemezdim :)

Yevgeni

Seko söyleyince dikkatimi çekti.
Greyder býçaðý gibi altýndaki topraðý kazýmýyor mu bu aparat?

Mudanyalý

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Ekim 23, 2009, 08:34:39
Seko söyleyince dikkatimi çekti.
Greyder býçaðý gibi altýndaki topraðý kazýmýyor mu bu aparat?

yok be patron..bi þey olmaz..saðlýklý olmuþ,tek dezavantaj,ileriye doðru,arazi þanzumaný giriþ ve çýkýþ bilyalarýnýn deforme olmasý..
Yol dediðin doðru vara,
Er dediðin alçaktan baka.

Yevgeni

Mudanyalý

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Ekim 23, 2009, 09:28:06
Bilyalar neden deforme oluyor?

açýklayayým patron...

bu araçlarda,arazi þanzumanlarýna avare denilmekte..yani,sallantýlý..

þanzuman sabitlendiðinde,yani sallanmadýðýnda,çýkýþta bulunan kuyruk bilyesi denen mekanizmayý bozuyor..tecrübeyle sabittir.
96 Niva'mýn,arazi þanzumanýný,Nivafr'den alýntý bir modifikasyona tabi tuttuk..
arazi þanzumanýný,önden ve arkadan,kasa altýna sabitledik...amaç,titremeyi engellemek..
sonuç,bilyalar daðýldý..
Yol dediðin doðru vara,

bymuammer

peki abi bende gaz verip giderken bi titreþim felan yok ama gazdan ayaðýmý çektimmi titreþim oluyor bu normalmidir.

Mudanyalý

Alıntı yapılan: bymuammer -  Ekim 23, 2009, 10:00:00
peki abi bende gaz verip giderken bi titreþim felan yok ama gazdan ayaðýmý çektimmi titreþim oluyor bu normalmidir.

düþük devirlerde ki  ilk kalkýþta ve araç kompresöre bindiðinde (devir düþtüðünde) oluþan titreþim gayet doðal..
Yol dediðin doðru vara,

Yevgeni

Muammer sen transþaftý çözdün mü?

bymuammer

abi sözde çözdük bakalým bi kaç sonra ayný olmasýnda çünkü sadece 6 köþe takosu deðiþtirdik. Baktýn ne sacda çürüme var nede baþka bi problem. bakalým ne olacak.

Aslýnda o kadar çok titreþim yok nivalarda yada benim nivamda yok beni rahatsýz etmiyor yani sadece gazdan ayaðýmý çektiðimde oluyor devir yüksekte olsa yine yapýyor ama abartýlý bi þekilde deðil tabi.

wastiee

Alıntı yapılan: Mudanyalý -  Ekim 23, 2009, 09:56:45
açýklayayým patron...

bu araçlarda,arazi þanzumanlarýna avare denilmekte..yani,sallantýlý..

þanzuman sabitlendiðinde,yani sallanmadýðýnda,çýkýþta bulunan kuyruk bilyesi denen mekanizmayý bozuyor..tecrübeyle sabittir.
96 Niva'mýn,arazi þanzumanýný,Nivafr'den alýntý bir modifikasyona tabi tuttuk..
arazi þanzumanýný,önden ve arkadan,kasa altýna sabitledik...amaç,titremeyi engellemek..
sonuç,bilyalar daðýldý..
bu uygulamada sanki yine kendi salýncaklarý üzerine monte edilmiþ arazi þanzumaný, sadece salýncaklar yukarýya deðil aþaðýya baðlýlar -- yine serbest yani fotoðrafta bir detayý kaçýrmýyorsam

-- fotoðrafýn en saðýnda alta sabitlenmiþ bi takozla þimdi farkettim :)
Ýzmir'den Moðolistan'a: www.izmirmogolistan.com

4X2 NÝVA

bunu 93 te yapmýþtým nivayý ilk aldýðýmda yani 6 sene olmuþ ..lada benim aracýn bilyalarýný kalitelisinden takmýþ demeki
greyder küreklerine gelince ilkönceleri bende engel olur diye düþündüm ama sorun yaþamýyorum ön ve arka difransiyel karpuz larýndan yukarýda kalýyor

murat067

muammer bey gazdan ayðýnýzý çekince oluyosa ana þanzýmanýn saplamasomunlarý gevþemiþtir bendede ayný sorun var ana þanzýmanýn çýkýþýnda þanzýmaný tutan travesin þanzýmanla baðlantýlarýný bir kontrol edin bakýn dikkat edin þanzýmanla diyorum þaseyle deil
niva kaçamak aþka benzer...

NÝVACI

Resimdeki uygulamanýn az farklýsýný takoz yerine 8mm bir çubukla yapmýþtý,
usta diye anýlan ve benim birdaha kapýsýndan girmediðim bir vatandaþ.
                Ve
ben 300üncü metredeki eksozcuya artý para vererek söktürmüþtüm.
Sebep düþünebieceðiniz bütün aktarma organlarýnýn sesi içerideydi.
anladýmki meskenim yaylalar daðlar

4X2 NÝVA

nivacý kardeþin 8 lik demirmi lastik takozmu ?