Kapýdað Yarýmadasý

Başlatan kocaali, Ocak 07, 2016, 05:31:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kocaali

Geçtiðimiz Aralýk ayýnda havayý açýk yakalayýnca uzun zamandýr niyetli olduðum Kapýdað Yarýmadasý gezisini gerçekleþtirdim. Niyetim yarýmadayý çepeçevre dolanmaktý. Ancak tahminimden daha fazla oyalanýnca, kuzey-batý köþesi baþka zamana kaldý..

özetlemek gerekirse; doða güzellikleri bakýmýndan burnumuzun dibindeki bir cennetmiþ Kapýdað. Erdek dýþýndaki tüm köyler ve köyleri birbirine baðlayan toprak yollarýn civarý hala çok bakir ve muhteþem koylar, kamp için çok uygun nefis yerler var. Ýlkbaharda kamplý iki günlük bir gezi ile keyfi çok daha iyi çýkartýlabilir...

þimdilik birkaç görsel ile Kapýdað'ýn pek bilinmeyen manzaralarýný paylaþayým... belki ilginizi çeker...

gerçekleþtirdiðim rota;

Bursa'dan git gel toplam 318km tuttu...

No mud, no fun...

kocaali

No mud, no fun...

kocaali

No mud, no fun...

kocaali

No mud, no fun...

Harun

güzel gezi olmuþ Mehmet,
sezonu açtýn iyice,darýsý baþýmýza...

Niva67

Sevgili kocaali, çok güzel yerleri paylaþmýþsýn bizimle..

Teþekkürler.. :)

Ama, cehaletimi mazur gör, 2 No. lu fotoðrafta motorsikletin üzerindeki cihazlar da ne ola ki?.. :(   :)

O cihazlar 6 volt ile mi çalýþýyorlar, yoksa evde þarj edip de mi kullanýyorsun?.. (ya da, 5 volt dc. adaptör mü var?)

8 no. lu fotoðraftaki mendirekli liman neresi?..

Fotoðraflardaki yakýþýklý da, herhalde sensin??.. :) (Allah motorunu sana, seni de sevdiklerine baðýþlasýn!.. )

Sevgiler, selamlar.. :)

kocaali

Alıntı yapılan: Niva67 -  Ocak 08, 2016, 09:29:09
...2 No. lu fotoðrafta motorsikletin üzerindeki cihazlar da ne ola ki?.. :(   :)

O cihazlar 6 volt ile mi çalýþýyorlar, yoksa evde þarj edip de mi kullanýyorsun?.. (ya da, 5 volt dc. adaptör mü var?)

8 no. lu fotoðraftaki mendirekli liman neresi?..

abi o görünen cihaz cep telefonu, motosiklete baðlanabilen bir koruyucu içinde... ekranýnda açýk olan da uydu haritasý üzerinde benim geçtiðim izleri kaydeden bir gps programý.. böylece kaybolursam ayný izden geri dönebiliyorum... motosiklete çakmak þarj benzeri olup da USB (5v dc) çýkýþý olan bir adaptör taktým, oradan þarj edebiliyorum.

8 nolu fotoðraf Kestanelik Köyü limaný... Çakýlköy ile Çayaðzý arasýnda...
No mud, no fun...

aydinaydogan

Mehmet emeðine saðlýk. Harika yerlermiþ zamanýnda bende bi gitmiþtim ama unuttum oralarý epey oldu çünkü.. Bahar da muhakkak yapalým bir kamp, çoluk coçuk geçen konuþtuðumuz gibi.
Birde Delmecede kar varmýdýr acaba  ;D karda gidelim diyorduk ya ne dersin...

kocaali

Alıntı yapılan: aydinaydogan -  Ocak 11, 2016, 12:30:18
Mehmet emeðine saðlýk. Harika yerlermiþ zamanýnda bende bi gitmiþtim ama unuttum oralarý epey oldu çünkü.. Bahar da muhakkak yapalým bir kamp, çoluk coçuk geçen konuþtuðumuz gibi.
Birde Delmecede kar varmýdýr acaba  ;D karda gidelim diyorduk ya ne dersin...

abi bahar kampý nefis olur oralarda...

Delmece'de kar bitmiþtir abi, geçen hafta Ýstanbul'a gittim günübirlik, o tepelerde neredeyse hiç kar kalmamýþtýr. Yine de bi soruþturayým...
No mud, no fun...

aydinaydogan

Yok soruþturma da, ilk karda kaçalým olmazsa. Yada kar olan bir yere kaçalým..
Ama bahar kampýna açalým sonra bir konu..

kocaali

Alıntı yapılan: aydinaydogan -  Ocak 11, 2016, 03:01:14
...ilk karda kaçalým olmazsa. Yada kar olan bir yere kaçalým..

abi haftaya kar geliyor diyor meteoroloji.. gerçi haftabaþýnda yaðacakmýþ, haftasonuna durum nasýl olur henüz birþey söylemek için erken sanýrým...
No mud, no fun...

Niva67

Sevgili Mehmet' e özendik, bir Kapýdaðý turu da biz yapalým dedik!..:)
Erdek merkezli bir yarýmada turu oldu. 15----16 Eylül 2020... Birinci gün yarýmada' nýn batý yarýsý(Erdek-Ocaklar- Narlý-Ýlhanköy-Doðanlar-Turan,-Erdek)
ikinci gün doðu yarýsý gezildi.(Erdek-Turan-Ormanlý-Ballýpýnar-Çayaðzý-Çakýlköy-Karþýyaka-Tatlýsu-Aþaðýyapýcý-Erdek)
Ama, Keçi ile deðil. Bu sene, pandemi dolayýsý ile Keçi' yi  götürmedik Ege' ye! :(
Normal binek aracýmýz ile gezdik.
Güzel koylarý var. Deniz olarak Doðanlar' ý beðendik. Tabii, rüzgar yönüne göre koylardaki dalga durumu deðiþebilir.

kocaali

keyifli bir gezi olmusa benziyor :) guzel bakir koylar vardi ben gezdigimde, hala durum ayni midir bilemiyorum ama sakinligini sevmistim, 5 yilda cok sey degismis olabilir..
No mud, no fun...

Harun

Tekerine saglik abi. Guzel gorseller icimi acti.
Selamlar