Vinç uygulamasý

Başlatan dora, Eylül 02, 2009, 06:56:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bymuammer

Alıntı yapılan: hakanbusa -  Mart 01, 2010, 05:10:31
Ýnvertörlerin amperleri düþük olacaðýndan invertör yanabilir.4;5 bg vinci kaldýrmaz.

yükseltme þansýmýz varmýdýr acaba bu vinç iþine çok yabancýyým da abi

bymuammer

yusuf abi kullaným ömrüde mi var bunlarýn. acaba bir arýza durumunda parça bulma sýkýntýsý yaþarmýyýz. yavaþ olmasý pek sýkýntý yaratmaz sanýrým

yusuf

Doðan bey!de ayný fiata almýþ.

ömrü konusunda emin deðilim. Bildiðim kadarýyla Warn bunlarý çinde yaptýrýyor. Gerçek bir warn vincin fiatýnýn yarýsýndan daha az bir fiata satýlýyor. 3 - 5 sene sonra ne olur bilinmez.

Ben 12 yýldýr ayný warn vinci kullanýyorum. Bence hiç bir araç vinci benimki kadar çok çalýþmamýþtýr. Hiç bakým yapýlmadý ve parça deðiþmedi.

Montaj çok önemli. Kalýn bir saca monte edilmeli. Kendi içinde hiç esnememeli.

Tamponu tutan iki boru kalýnlaþtýrýlmalý ve aracýn gövdesine 2 yerden baðlanmalý. Standartta tek vida tutar tampon borusunu.

bymuammer

ilgin için teþekkür ederim yusuf abi bi alýp bakalým umarým iþ görür. zaten aldýðýmda ön tamponu deðiþtirecem güçlendirilmiþ saðlam bir tampon yapacam.

yusuf

bymuammer

Vinç bence olmassa olmazlardan.

Bence bir tane edin ve keyfini yaþa.

Ama adamý azdýrýyor. Gözünün kesmediði yerlere girmeye baþlýyorsun. Yeterki etrafta halatý baðlayacak bir þey olsun

taiga

Yusuf abi,

Torsen ve vinç olayýný karþýlaþtýrabilir misin?
Öncelik hangisinde olmalý...
Sonuçta bütçeyi doðrultmak zaman alan bir durum... ;D

yusuf

Benim gibi kullananlar için ikiside elzem.

Tek baþýna ya da vinci olmayan bir araçla araziye Araziye giriyorsan öncelik vinç.

Torsen, tekerlekler yere tutunabiliyorsa yararlý oluyor. Ama bu olmadýk yerden seni çýkaracak anlamýna gelmiyor.

Vincin dezavantajý arabanýn burnuna fazla aðýrlýk bindirip ön takýmlarý erken yýpratmasý ve ön tarafý basmasý. 

En az 30 kg aðýrlýk bindiriyor. Hem de arabanýn ortasýna deðil en ucuna. Kolunu vucuduna 90 derece açýp pazar filesi taþýmak gibi birþey .

Tek aracý olanlara ve arazide debelenmek aþký olmayanlara önermem.

Torsen öncelikle bir kilit deðil tork daðýtýcý. Dengeli, keyifli bir sürüþ için çok iyi. 4 teker çekiþi daha fazla 4 çeker yapýyor. Taktýðýn diff te iki tekerde dönüyor. Bu da arazide ve asfaltta büyük avantaj saðlýyor.

Bütçe kýsýtlý ise önce "benim amacým ne ?"   diye düþünmek gerekli.

Laptop alýrken ki gibi. Oyun mu oynayacaksýn yoka yalnýzca internete girip, yazýmý yazacaksýn. ??

seyhan

Alıntı yapılan: bymuammer -  Mart 01, 2010, 05:34:34
abi az önce huma otadan oktay beyle görüþtüm bu vinci nivalara takýyorlarmýþ sürekli. %15 indirim yaptý 550 tl ye geldi abi.

Benim taktýrmýþ olduðum vincin aynýsý. Ben kesinlikle tavsiye ediyorum. Colins 9000'lik olaný taktýrmýþtý ve Land Rover'i çok rahat çekmiþti diye biliyorum.

Ben ise 1-2 yerde vinci deneme þansý buldum. Kendisini   çekmeye çok rahat yetiyor. Zor durumlar için de kendime bi makara aldým, böyle idare ediyorum.

Ayrýntý için;
http://nivatr.com/nivaForum/index.php?topic=1083.60
Macera olsun dedim, hayat tarzým oldu.

colins

Yusuf Abinin dediði gibi biraz yavaþ ama þöyleki boþtaki kullaným ve yüke bindiðindeki hýzda pek fark yok desem yeridir.Ayrýca Ýðneada gezisinde peþ peþe 5-6 araç vinçledim vinçte ýsýnma olmadý Dursun Usta bunun çok iyi olduðunu söyledi.Sonuç olarak bende memnunum.Yalnýz yedek parça olayý yok garanti yok.

Yevgeni

Volkan'ýn konuyu açarken örneklediði Niva'nýn muhtelif görsellerini buldum..

Bu da bonus.

ssbman

Bence gayet baþarýlý bir montaj
Radyaötün önünde ki vinç soðutmayý etkilemez mi acaba ? yazýn araizde yada sýkýþýk trafikte vs  ...

k. yusuf

netlift diye bir türk firmasý vinç üretimine baþlamý. 1000 tl fiyatý var sahibinden.com da. fiyatý uygun gibi sanki.

özellikleri linkte mevcut

http://www.netlift.com.tr/web_14026_1/product_focus.aspx?category_id=64&product_id=1002

Tolga

Kalitesini bilemem ama 1,000 TL ucuz deðil ki 650 $ dolar yapýyor...
Tolga

ssbman

Kalitesini bilmiyorum ama bence de ucuz deðil . Kalite ,yedek parça desteði-fiyatlarý ve garanti iþleyiþine bakmak lazým . Muhtemelen Çinde ürettirilmiþtir diye düþünmekteyim .

Yevgeni

Þanzumandan çýkýþ almak daha mantýklý, en azýndan motorun gücünden tahrikli vinçler öyle..