Vinç uygulamasý

Başlatan dora, Eylül 02, 2009, 06:56:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

wastiee

bu vincin montajý nasýl, fotoðraf çektiniz mi hiç?

bir iki ay önce alacaktým britpart da sonra ilgilenemedim bir türlü :) sanýrým þimdi de iðneada ekibi tüm vinçleri almýþ ordan :D
Ýzmir'den Moðolistan'a: www.izmirmogolistan.com

colins

Seyhan rahat ol abi onun bendeki ile sendeki arasýnda sadece kilo farký var sanýrým. Sonuç olarak marka ve imalat ayný ve sistemde çok ufak farklýlýk var seninkinde montajý bitsin hemen denemeye gidicez.Gezide vinçten kaynaklanan bir tehlikeli durumda söz konusu oldu ama hemen uyandýk.Kumanda tablosunu kaput içine sabitlemeden býraktýk (acele ile) Beðendik köyündeki parkura girdiðimizde Seyhan ile telefonlada konuþurken aracýn içine bir koku ve duman geldi aracý stop ettikten sonra kaputu açtýk  ve kumada tablosunu þase yaptýðýný farkettik ters çevirerek yolumuza devam ettik.
Montaja gelincede Dursun Usta yaptý herþeyini ama süper oldu.

zinos

Tarýk hayýrlý olsun bol çamurlu günler.Çok yakýþmýþ vinç güle güle kullan.Huma oto dan mý aldýnýz? Fiyat hakkýnda bilgi verirmisin.Teþekkürler

colins

Alıntı yapılan: zinos -  Ekim 05, 2009, 05:09:29
Tarýk hayýrlý olsun bol çamurlu günler.Çok yakýþmýþ vinç güle güle kullan.Huma oto dan mý aldýnýz? Fiyat hakkýnda bilgi verirmisin.Teþekkürler
Henüz gidip Dursun Usta ile hesaplaþamadým vinci kaça aldý ne kadar indirimli aldý ve montaj için neler yaptý inan bilmiyorum geziden önce apartopar monte edip yola çýktýðýmýz için hiç konuþamadým dün yani pazartesi günüde aþýrý derecede yoðundum ve ancak akþam saatinde 9 gibi arayabildim ve sonra hallederiz dedik.

colins

Sanýrým bir olayý atlamýþýz vinç olayýnda yada vince fazla yüklendiðimizden olsa gerek (peþpeþe 4 araç vinçledim) þarz dinamosunda konjektörleri yanmýþ ve sýfýr aldýðým akü boþaldý.Aracý dün elektrikçiye býraktýðýmda akþam bakabildi iþlerinden dolayý ve þars dinamosunun deðiþmesi gerektiðini üzerindekini tamir etsek bile tekrar ayný arýzayý vereceðini söyledi bosch marka çýkma temiz bir dinamo koyduk.Dursun Usta ile bu akþam buluþtuk ona anlattým oda onayladý peþ peþe araçlarý tek vinçle çektiðimizden dolayý olmuþtur dedi.Vinçli arkadaþlara uyarý dinamolarýný kontrol ettirsinler.

dogan54

Vinçi uzun süreli kullanýrken konjektör yanabiliyor, benim baþýma geldi.
Bu yüzden konjektörü dýþarý aldýrdým , orjinalinde konjektör yanýnca þarj dinamosu komple aþaðý indiriliyor,konjektör dýþarý alýnýrsa daha kolay tamir olur.
Hele yanýnýzda yedek varsa kendinizde deðiþtirirsiniz.

http://nivatr.com/nivaForum/index.php?topic=306.0
4x4 baska,
NiVA baska..

colins

Evet Doðan Abi orj.yeni tip takmýþtýk ama bu yeni taktýrdýðým bosch için çok iyi diyorlar.

tomrukcan

Herkese merhaba,
aranýza yeni katýldým.
Vinç konusunda ebay'den baktýðým kadarý ile çok uygun fiyatlý ürünler var. 1.5 - 2.0 ton kapasiteli olanlar yeterli gibi görünüyor.  Fiyatlarý 80 USD civarý. Kargo ile birlikte 180 dolara felan geliyor. Ne dersiniz? iþe yarar mý acaba? Selamlar..

Söylesem tesiri yok, sussam gönül razý deðil...

Yevgeni

Yerine göre iþ görebilir.
Amma 1.280 kg aracý þerinden sökmek için aðýrlýk x 2 kapasiteli bir vinç daha doðrudur..

tomrukcan

Bilgi için çok teþekkür ederim Sn.Yevgeni. Aklýma bir þey daha geldi. Piyasada normal 220V luk vinçlarin fiyatlarý daha uygun gibi. (Bauhaus, praktirde felan var sanýrým) böyle bir vinç alýnarak ve araya bir 220V / 12V inverter konularak da kullanýlabilir gibime geliyor. Tabiki maliyet/avantaj durumlarýný iyi deðerlendirmek gerekecek. Teþekkürler..
Söylesem tesiri yok, sussam gönül razý deðil...

Yevgeni

Tomrukcan Abi, vinç söz konusu olanda hiç fantazyaya girme.
Makul fiyatlý vinçler var kendini kanýtlamýþ, misal Britpart. Bizim çocuklar edindiler, gayet memnunlar.

bymuammer

hakanbusa

Ýnvertörlerin amperleri düþük olacaðýndan invertör yanabilir.4;5 bg vinci kaldýrmaz.

yusuf

bymuammer

Bu vinci Doðan bey Acelle yaylasýnda kullandý. Vitarasýna takmýþ. Gücü yeterli. Yalnýz çok yavaþ. Kullaným ömrü ile ilgili bir fikrimiz yok. Fiat çok uygun.

bymuammer

abi az önce huma otadan oktay beyle görüþtüm bu vinci nivalara takýyorlarmýþ sürekli. %15 indirim yaptý 550 tl ye geldi abi.