Vinç uygulamasý

Başlatan dora, Eylül 02, 2009, 06:56:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NÝVA69

Burada bir arkadaþýn (kokteknik isimli-hatta Nivasý vardý, buraya da üye) "Britpart Vinç" uygulamasý-fikirleri var... iþinize yarar bakýn derim...

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=36735.0

Bu arada Niva'ya yeterli vinç tam olarak nedir acaba "3 ton" diye bilþiyorum ama bunun kýstasý, netliði-doðrusu nedir?

Gerçi þu an için vinç düþünmüyorum (zaten Doðuda aðaç bulmak batmaktan daha zor  :)) en azýndan uygun yerde iþinize yarayacak aðacý bulmak... þimdilik çelik halat iþimi görüyor...

Bir de kendimce þu hesabý yapýyorum;

Nivayý alalý 1,5 senede yaklaþýk 40 bin Km yapmýþým.

2 yerde kaldým (birinde ön þaft deneme amaçlý sökülüydü ve arka tekerler yetmedi-diðeri 1 metre suyun içi)

2 yerde de zaten vinç iþe yaramazdý! Nitekim traktörler saðolsunlar kurtardýlar  :)

Yani fayda/masraf analizi...

Lakin 2. el Niva alýrken vinçli denk gelirse ona bir þey diyemem...  

2007 LADA 4X4/BAYBURT-KOCAELÝ-ANKARA.

colins

Vinçle alakalý Dursun Ustayý aradým eðer olur verirse yarýn gidip alýcam ve geziye vinçli gelicem.

ecirman

Bende gezi için dün vinç aldým.Bugünde montajýný yaptým.

Ýðneada da deneyeceðiz inþaallah...
TB1BG    Lada Niva 1.7i   2003

colins

Alıntı yapılan: ecirman -  Eylül 29, 2009, 08:02:01
Bende gezi için dün vinç aldým.Bugünde montajýný yaptým.

Ýðneada da deneyeceðiz inþaallah...
Marka nedir acaba ve montajý nerde yaptýrdýnýz maaliyet?(biraz sýktýmsa affola)

ecirman

T max 9000 lik aldým.)912 tl ye aldým,kendim taktým.

Ayrýca hilift jack aldým.107 tl ye maloldu.Onuda üst

sepete taktým.

NÝVA69

2007 LADA 4X4/BAYBURT-KOCAELÝ-ANKARA.

colins

Aldýðýmýz vinçleri gidip gördüm güzel aletlere benziyor inþallah göründüðü gibide saðlam ve kullanýþlý çýkar yarýn öðlene kadar usta montajý bitiririm diyor.Yusuf Abi ile de konuþtuk ve deneme maksatlý gezide bir-iki varyete yapýcaz sonuçlarý bildiririz.

ecirman

Alıntı yapılan: colins -  Ekim 01, 2009, 09:30:48
Aldýðýmýz vinçleri gidip gördüm güzel aletlere benziyor inþallah göründüðü gibide saðlam ve kullanýþlý çýkar yarýn öðlene kadar usta montajý bitiririm diyor.Yusuf Abi ile de konuþtuk ve deneme maksatlý gezide bir-iki varyete yapýcaz sonuçlarý bildiririz.

Bende çok merak ediyorum.Ýnþaallah dayanýklý çýkar da aldýðýmýza deðer...

colins

Bütün yeni vinçleri deneriz artýk orda karþýlaþtýrmalý olarak tabi ekibin izni ile.

seyhan

Colins'in Brittpart 9000'lik vinci.

Macera olsun dedim, hayat tarzým oldu.

colins

Yeni almýþ olduðumuz Brittpart vinçleri Dursun ustanýn dükkanda geziye yetiþtirdik montajýný saolsun süper oldu.4-5 vinçleme yaptým ve herkez tam not aldý.

H@K@N

Alıntı yapılan: colins -  Ekim 05, 2009, 10:27:36
Yeni almýþ olduðumuz Brittpart vinçleri Dursun ustanýn dükkanda geziye yetiþtirdik montajýný saolsun süper oldu.4-5 vinçleme yaptým ve herkez tam not aldý.

Tarýk,
Vincin hayýrlý uðurlu olsun.
Hakan TUTEKÝN
1959 BRh(+)
Sinanoba/B.Çekmece/ÝST

colins

Saol Hakan Abi teþekkür ederim.

seyhan

Hayýrlý olsun demiþtim ama tekrar ihtiyacýn olduðu zaman, arýzasýz bir þekilde kullanmadý temenni ederim. 9000'den tam onay alýndý. Bakalým bizim 6000'lik iþ yapacakmý?
Macera olsun dedim, hayat tarzým oldu.