NIVA HARARET KONUSU

Başlatan gürsoy, Haziran 24, 2007, 11:07:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

yuxexes

Uzun yokuþ týrmanýþlarýmda hararet göstergesi 90'ý biraz geçiyordu ve dahada ilerlemiyodu.srvise sordum bu normal dedi fakat ben genede 90'ý geçmesini istemiyordum ve bu durumdan rahatsýzdým.Reno 12 cam suyu bidonu ve motoru aldým radyotere hem içten hemde dýþtan su sýkacak þekilde duzenegi yerleþtirdim ve hemen denedim çok güzel sonuç aldým toplam maliye 22 tl.cok basit ama iþlevli.Ayný sorunu yaþayan arkadaþlara öneririm

Tolga

bunu yarýþan araçlara yapýyorlar, Karasu'daki yarýþa katýlan araçlarda vardý...
Tolga

yuxexes

ekstra direk fan taktýrmayý dusunuyordum ama bu bana cok etkili bir çözüm oldu

Bigalý Mustafa

Ben bugün extra fan taktýrdým.Sonuç gayet güzel.Tavsiye eden Erco ya ve bana faný ulaþtýran Burhan abime çoooook teþekkürler :)
Ormancý..  Bir tutkudur niva.....:)

yuxexes

aracýnýz kaç model?hangi faný taktýrdýnz?kaça aldýnýz?cevaplarsanýz sevinirim

Bigalý Mustafa

2000 model.Universal klima faný taktýrdým.50 tl fan 15tl taktýrmaya verdim.Süper oldu.Tavsiye ederim
Ormancý..  Bir tutkudur niva.....:)

dora

Montajý yapýlan sulu sistemin fotosunu yayýnlarmýsýnýz merak ettim nasýl birþey acaba?
Niva 1041-firefly-Atlantis

feyzullah

radyötör sýkýntýsý olursa eskiyi yollayýp yenisi süper radyötör yapýlýyo kiþiye özel

Tolga

Alıntı yapılan: feyzullah -  Mayıs 19, 2009, 07:25:37
radyötör sýkýntýsý olursa eskiyi yollayýp yenisi süper radyötör yapýlýyo kiþiye özel

daha büyük mü? nasýl kiþiye özel?
Tolga

ERCO

Alıntı yapılan: yuxexes -  Nisan 30, 2009, 09:23:05
ekstra direk fan taktýrmayý dusunuyordum ama bu bana cok etkili bir çözüm oldu
bu icatla ilgili foto görme þansýmýz varmý aceba
güven oto lada servisi    izmir
www.guvenlada.com

feyzullah

Alıntı yapılan: Tolga -  Mayıs 19, 2009, 11:17:56
daha büyük mü? nasýl kiþiye özel?

süper oluyo þimdi tam bilmiyorumama 2 sýra ise 3 sýra yapýlýr sizde daha rahat edersiniz

yuxexes

yedek lastiðin kondugu yere buyuk su bidonu taktým tofaþ su motoru bir silecek fýskiyesi içrden bir tanede panjurun oraya su fýþkrtyo direk birde dugme bagladým içeriye bence guzel oldu tabi ekstra fan gibi hemen etki göstermiyo bir muddet sonra etki gösteriyo foto göndericem

MCC

Alıntı yapılan: feyzullah -  Mayıs 19, 2009, 11:34:51
süper oluyo þimdi tam bilmiyorumama 2 sýra ise 3 sýra yapýlýr sizde daha rahat edersiniz
eski radyatörün kanallarýný atýp, kasasýna isteðe baðlý olarak 3 ya da 4 kanal uyguluyorlar, kasasý deðiþmediði için kulaklar denk geldi gelmedi sorunu da olmadan monte ediliveriyor, maliyeti aþaðý yukarý yeni radyatör fiyatýna yakýna çýkýyor, ben yaptýrmýþtým ama kanal sayýsý fazla gelmiþti, kýþýn ýsýnma problemi oluyordu motorda.
Ergonomi mi ? Ekonomi mi ?

akademic

yedek bir fan takýn ben daðda çok zorlu þartlarda kullanýrken açýyorum yedek faný hiç hararet olmuyor.

feyzullah

3 sýra süper radyötör  yapýlabilir yada daha kuvvetli fan ýsýnan arac az yakar iyi kaçar