lastik ebatýný deðiþtirmenin avantaj ve dezavatajlarý ??

Başlatan Lombak, Şubat 14, 2018, 07:35:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Lombak

merhaba arkadaþlar.
lastik ebatýný 185/75-16 dan 205/70-15 e deðiþiklik yapsak artý ve eksileri ne olur yardýmcý olur musunuz ?

Yevgeni

Aþaðý yukarý ayný olur da, neden 15 inch cant diye sorayým mý?

Lombak

tamemen görseliyle alakalý abi birazda ofsetli olsun diye. jimny jantý aldým çok hoþ duruyo o yüzden. dediðin gibi lastik boyut hesaplamadan baktýðýmdada boyutlar ayný gibi duruyo ama taban geniþlediðinden teredüt ettim acaba aracý yorar mý diye ?

Yevgeni

Ruslar Niva Bronto'ya 235/75/15 takmýþlar mesela.
Gerçi akslarý güçlendirdikleri söyleniyor bu modelde ama sonuçta 235 çeviriyor.

Lombak

aynen abi görmüþtüm. kaner uslu malum sitede paylaþmýþtý gelirmi bilmem. sadece acabalarý yenmeye cesatere ihtiyacým vardý.seni ve ekibini görmeyi dinlemeyi okumayý özledik saygýlar abi.

Yevgeni

Benim ekibim?
Ekip bütün herkes iþte. Ayrýca bir arada duran birileri yok, eskiden vardý artýk yok diyeyim.
Bir gün bir þekilde bir araya geliriz senle de, daðýn birinde olur, bir çayhanede olur, olur bir þekilde.

emre_ozk

Nivanýn ihtiyacý dar lastik 205  tabandan sonrasý gereksiz þuan 185/85/16 nankang ft9 diye mt bir lastik kullanýyorum nivanýn lastiði gerçekten buymuþ

karda bf lastikli l200 ile karþýlaþtýrdýk. Performansýndan çok memnun kaldýk asfalt kullanýmýda çok rahat yanak yüksek olduðu için aracýn süspansiyonuna çok yük binmiyor bozuk yoldaki darbeleri lastik çok güzel yok ediyor.

https://www.youtube.com/watch?v=Fy6hO2jIAb0
Emre özkaradeniz
Ýzmit

Lombak

Alıntı yapılan: emre_ozk -  Şubat 20, 2018, 12:50:47
Nivanýn ihtiyacý dar lastik 205  tabandan sonrasý gereksiz þuan 185/85/16 nankang ft9 diye mt bir lastik kullanýyorum nivanýn lastiði gerçekten buymuþ

karda bf lastikli l200 ile karþýlaþtýrdýk. Performansýndan çok memnun kaldýk asfalt kullanýmýda çok rahat yanak yüksek olduðu için aracýn süspansiyonuna çok yük binmiyor bozuk yoldaki darbeleri lastik çok güzel yok ediyor.

https://www.youtube.com/watch?v=Fy6hO2jIAb0

hocam 15inç jant a arýyorum. 195.80.15 e karar kýldým kumho kl71

diff-lock86

Alıntı yapılan: Lombak -  Şubat 14, 2018, 07:35:28
merhaba arkadaþlar.
lastik ebatýný 185/75-16 dan 205/70-15 e deðiþiklik yapsak artý ve eksileri ne olur yardýmcý olur musunuz ?

1986 model aracýmda 25 yýldýr 215*75*15 ebadýnda 3 marka kullandým hala kullanýyorum,arka dingil akselerasyonda çamurluða sürtüyor biraz okadar.onun dýþýnda bir sorun çýkmadý yýllardýr.Görüntü çok güzel duruyor geniþ lastik nivalarda doðru.Bence 205*70*15 kullanmanýzda hiç bir sorun teþkil etmez. Geç cevap vermiþ oluyorum þuan bu konu için ama ileride ihtiyacý olanýn iþine yarar 25 yýllýk geniþ lastik tecrübem :)
instagram;@b_l_a_c_k___n_i_v_a___tr